• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Jinak problémy s tiskárnou včera vyvrcholily odvezením zpět k Průšovi a výměnou extruderu. Na počkání, bez keců a zcela v příjemné atmosféře. Navíc jsem dostal zadarmo 40mm větrák a novou skleněnou podložku. Průša boduje.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    A teda já se přiznám že mám větší problém to na podložce udržet než sundat...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Do mrazáku s tím. Většinou odpadne skoro samo.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: ti zmizelo všechno pnutí mezi sklem a výrobkem, které normálně při sundavání docela pomáhá
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: by možná stálo za vyzkoušení... většinou teda po tisknutí to naopak jde líp čim víc to chladne (někdy to i odskočí samo, jak se to smršťuje). Ale tady se tomu nějak nechtělo :-) Ono teda to sklo už bylo načatý - z druhý strany se mi kdysi z prostředku kus odloupnul.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: nepomohlo by to sklo zespodu napred nahrat? :)
    SPM
    SPM --- ---
    Řekl bych, že ty věci přilepené ABS juicem na sklo je dobré sundavat asi hned po tisku / zchladnutí... jsem tu teď měl něco, co mi na tom leželo asi 4 dny a přilepilo se to takovym způsobem, že jsem při sundavání to sklo rozštípal na hromadu kusů :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tak a můj Průša jede zpět k Průšovi. Prej na ní chtěj mrknout a pořádně jí otestovat.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Tak ja se taky pridam, mam par roli 3mm abs apla a rad se jich zbavim za vyhodnou cenu. Jestli ma nekdo zajem, napiste mi do posty.
    ZALI
    ZALI --- ---
    nechce tady nějakej brňák špulku ABS 1,75mm, bílá (Mladeč tuším)? Na váze je toho 1.2 Kg i se špulkou. Už se mi to teda docela dlouho válí doma. Klidně výměna za nějaký čínský arduino nebo podobný hračky :)
    EXX
    EXX --- ---
    ahoj, nekdo ochotny vyrobit 3D razitko ? vice v poste
    MICA
    MICA --- ---
    Mno nic, objednám si teda menší kousek a tenhle velkej zužitkuji jinááč :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Spíš ne. Dohodni si přesný tvar s obchodníkem na aliexpressu
    MICA
    MICA --- ---
    Hmm, evidetně ne :)
    MICA
    MICA --- ---
    Zdar, netušíte jestli je možné do těhle heating elementů na krajích stříhat nebo dělat díry? http://www.ebay.com/itm/271874692313?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

    Potřeboval bych udělat na krajích 3 díry na šrouby a nerad bych znefunkčnil celej topnej element :-/
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Kdyztak na cisteni cold pullem pouzivej PLA, hodi se k tomu.
    SPM
    SPM --- ---
    Ok, zkusím kombinaci ještě většího retractu (tuším že při posledním zkoušení jsem byl na 2,2mm, ale 225C) a nižší teploty... třeba se najde kombinace co bude i fungovat :-) Je fakt, že občas nejde vytáhnout ani ABS/PLA struna, takže tam nějaká rozšířená blbost v tý trysce bude. Akorát u ABS/PLA stačí kus protlačit dolů a rychle vytáhnout, polykarbonát tam zůstane :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: to, jestli to dělá dole úhlednou tkaničku nebo bouli závisí na hrozně moc věcech, minimálně na teplotě, hladkosti a čistotě trysky a rychlosti jakou to tam tlačíš. Nedělej si z toho hlavu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: imho se ti na konci udělala boule, takže to nejde vytáhnout. Ustřihni to, natlač tam ABS a bude to ok. Mimochodem tomu že se to dole rozšiřuje odpovídá i to, že to slintá. Mělo by to jít slušně potlačit větším retractem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam