• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Myslel jsem to jakože ta trubička je

    v jednom kuse. BTW je to aluhotend a vstup do chladiče jsem musel převrtat z 3mm na 4mm.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: kdybys to chtel rychleji i s tim lepitkem tak se nejak rychle ozvi, http://www.ebay.co.uk/...plate-Coating-/111925017090?hash=item1a0f403a02:g:hV4AAOSwDNdV6GRk#shpCntId +3.99 za doruceni tento patek ... v sobotu letim do cr tak bych ti to pak nejak preposlal mistne
    SPM
    SPM --- ---
    GRAGAGROGOG: Hmm, asi někoho ukecám, ať to koupí na amazonu a přeprodá :-) Cenově na houby, ale procesně do korporátu ok :-D

    Jinak PTFE výztuha má vypadat jak? Aktuální tiskárna vypadá tak, že je tam wade extruder a v místě u konce zubatice je taková vykouslá trubička, která pak pokračuje do hotendu. To je ono? Jinak ložisko teď je tam normální bez drážky, možná by to pomohlo... Ono to taknějak teď i tiskne, ale semtam se to sekne. Konkrétně se pokaždé stane to, že filament se namáčkne pod tu zubatici (a následně se to kousne).
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Mno co si pamatuju někdo to měl v německu, ale vycházelo to dráž než Amazon (USA), z číny to sehnat nejde...

    Jinak na gumu je fajn mít PTFE výstuhu přímo k drive gearu a protiložisko s drážkou, např. http://www.ebay.com/...rinter-Extruder-3x12x4mm-/131279830127?hash=item1e90e33c6f:g:9fIAAOSwVFlT~KQm

    SPM
    SPM --- ---
    Jinak teda od dodavatele materiálu přišla rada tisknout to na podložku podlepenou kancelářskou lepící páskou (polypropylenovou), bez vyhřívaného heatbedu. A to se zdá, že funguje dobře, drží to na tom celkem slušně. Jenom mi to pro změnu na 3. vrstvě přestalo podávat materiál, ale to jsou holt ty strasti s gumou :-)
    SPM
    SPM --- ---
    GRAGAGROGOG: Hmm, v ČR se to asi úplně moc koupit nedá, co? (do kanclu bych to klidně pořídil, ale prohnat něco z číny na kartu nákupním procesem je prakticky nemožný).

    Jinak zkoušet to na kapton je asi taky blbost, že?
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: namočil jsem kapesník do acetonu a drhnul a drhnul... jelikož jsem těch pokusů včera dělal asi 10 a před každém jsem to tím acetonem ještě znova přeleštil, tak doufám že by to odmaštěný být mohlo. Kores jsem sundaval vodou s jarem, ale taky se to potom nechytlo...
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: Mno ono není moc se čemu divit... pokud vím tak existuje jen jeden dodavatel a cenově to vyjde cca 800kč za 30x30cm. (0.7mm) Jinak...

    Review: Are commercial build surfaces worth it?
    https://www.youtube.com/watch?v=40okpkoYKnI
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GRAGAGROGOG: No, PEI podložku jsem ještě ani neviděl natož abych na ní něco tisknul...
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: BTW... S PEI podložkou bys měl opačný problém :D I bez vyhřívání na ní drží TPE lépe než první vrstva TPE na druhou vrstvu TPE. Já na ní vždycky rozmatlám kapku oleje když tisknu gumu...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Hele a odmastil jsi to sklo pořádně?
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: To jsem taky četl... Ale i když vypnu nahřívání heatbedu (resp. dal jsem 40C), tak se to urve hned jak na to tisknu... rychlosti samozřejmě snížený. Že by to mělo fantastickou adhezi, to teda ani omylem :-)
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: ale stejně se tý děfce bude líbit víc ta hejbací :-D
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Musíš udělat podložku z trysek. :)
    SPM
    SPM --- ---
    Zkoušel tu někdo tisknout z TPE? Čím připravujete podložku? Aktuálně mám nějaký černý TPE-E z mkflorie, heatbed 90C, hotend 230C. Někdo mi doporučil čisté odmaštěné sklo, na to se nechytám ani trochu. Potřel jsem to sklo koresem, to je o něco lepší, chytnou se alespoň perimetry, ale jakmile to začne dělat výplň, tak se někde kus nalepí na trysku, na které to drží mnohem líp než na podložce a po chvíli to všechno strhne sebou...
    LANDWAY
    LANDWAY --- ---
    BIDAK: dobrej počin... ale myslim, že lze hodnotit jen subjektivně, protože konkrétně tyhle 4 slicery se nedaj nastavit stejně :/
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SPM: rychlost posunu trysky, přísuv materiálu a teplota, ale teplotu jenom na tisknutí mostu neovlivníš, takže zbývá snížit přísuv materiálu a zvýšit rychlost posuvu.
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: mno pravda je, že ty poslední kusy doma jsem tisknul na nižší teplotě, protože byl zase problém ten, že to při přejezdech uchcávalo plast (snížením teploty a zvýšením retrakce se to o dost spravilo). Úplně si teď nepamatuju jak vypadal ten první kus tisknutý na stejnou teplotu, ale nějaké provisy tam byly taky (nebylo to tak super rovné, jako to vyjelo z téhle)... Mno, můžu zkusit mu ještě vrátit zpátky teplotu a o to víc zvýšit retrakci, jestli to nezačne dělat zase bordel :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Imho ten čínskej šmejd podměřuje teplotu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam