• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    černý kapton?
    SPM
    SPM --- ---
    Na to, jak ten černý kapton všichni hrozně chválí, tak mně se to z něj zatím teda odlepuje daleko víc, než z ABS juicu :-/ A to už mám i vyšší teplotu na heatbedu... no, zkusím ještě přitlačit se Z, ale zatím mě to moc neoslovilo :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: To jsme na tom stejně, ABS je svině (ale ne tak moc jako PP).
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: Jako když je to fakt hodně velký, tak se mi lehce zvedaj rohy (částečně se to dá eliminovat zvýšením teploty heatbedu a lepším připravením podkladové plochy). Ale jinak to má tvar dobrý... ale na tý tiskárně s RebelModem mi to prostě strašně praská mezi vrstvama...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Mě se ABS dost kroutí, tobě ne?
    SPM
    SPM --- ---
    Tak minimálně i bez vyhřívaný komory by to nemuselo foukat na výtisk... Mně furt ten čínskej PEEKovej j-head doma tiskne i dost velké věci z ABS bez problémů (ačkoliv má teda zase řadu jiných neduhů), zatímco u RebelModu na druhé to prostě praská... Snažil jsem si s tím hrát, i jsem vyráběl nějaký deflektor, aby to foukalo nahoru, ale prostě stále se to dost liší a jiný rozdíl jsem nenašel...
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    GRAGAGROGOG: prave proto se ptam, stavim si komoru a ocekavam ze tohle bude problem. Chci tisknout vetsi veci z abs..
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    AXTHEB: To záleží na konstrukci... ale jediný důvod proč to použít by bylo s vyhřívanou komorou bo s 80 stupň. vzduchem by to šlo blbě...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZELENY_CAJ: budeš mít tak krátkou přechodovou zónu, že se ti bude PLA lepit ke stranám při retractu.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Ne a nevidim pro to ani duvod.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Zdar, zkouseli jste nekdo chladit hotend vodou?
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    a taky Blender, překvapivě funkční pro přesný modelování (ať už s CAD pluginem či bez), s BlenderCAMem navíc umí i generovat pěknej g-kód pro 3- a 4-osý frézky
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    PEPPE_LOPEZ: Osobně mám rád OpenSCAD, ale lidi hodně dělají ve SketchUp.
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    doporučíte nějaký free CAD soft pro tvorbu 3d modelů pro 3d tiskárnu ? prosím
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    N_I: pokud jsi pražský, tak si najdi cokoli v STL a zeptej se v brmlabu =)
    N_I
    N_I --- ---
    ahoj poptávám výrobu 5ks krabiček na zakrytí raspberry ale ceny mi přijdou moc vysoké od Makeerslab a 3dees, nemáte někdo doporučení kam se obrátit pro lepsší cenu?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    VINC: Záleží jak je to vhodný pro fff. Já to klidně vyslintám (jednobarevně), ale mám 20x20x20 cm plochu. A chtěl bych stl export.
    VINC
    VINC --- ---
    ahoj, potřebujeme udělat model větší serverovny (model bude cca 1m složený z menších částí), doporučíte mi někoho? Případně nechcete nám to někdo vytvořit? Mám 3D model v cinemě 4D... Podrobnosti když tak PM. díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam