• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    Už jsem to tady jednou cpal. Já používám DesigSpark Mechanical https://www.rs-online.com/designspark/mechanical-software Já 3D software nepolíbený, tak mi to vyhovuje a stačí mi to.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AKA_THE_A: Jaké free software, necloudové kousky nabízíš?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK: tinkercad ;)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AKA_THE_A: SketchUp?
    Ale... Nechci na všechno používat Scad a TrueSpace je už starý. Tak hledám co bych...
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    BIDAK: proč chceš používat zrovna tohle? :D
    Byť ne freeware, ale stále zadarmo (a legálně) exitujou uživatelsky přívětivější věci :P
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK: tutorialy snad meli primo na strance, jinak sem na to nejaku dobu nesah a potreboval v tom neco udelat tak docela stacilo gugl a how to ..... a nejaky tutorial se nasel na vsechny dotazy
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Nemůžu proniknout do FreeCadu, mě ten program přijde postiženej. Není někde nějaký dobrý tutorial?
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    QNEDLEEQ: jsme teda dost off topic, ale nesel by treba pouzit nejak cistic/debonder na vterinaky? (http://www.adhesive.cz/PARFIX1122_odlepovac_debonder_vterinovych_lepidel_50ml.htm)... to by se to pak opravovalo jedna basen (pokud to teda zaroven nezere PLA aspol.).
    Jinak ad opravy - zaklad asi bude s tim netriskat... prece jen to nejsou bubliny... a s konstrukcnim balzovym letadlem taky clovek nemuze moc rezat o zem (i kdyz tam je oprava asi o neco malo mene narocna, i kdyz teda predstava, jak to z ty hromady trisek zase davam dohromady... :-) Navic teda vytisknout to letadlo znova je jen otazka casu, takze totalka asi nebude tolik bolet, jako u neceho co clovek stavel pul roku :-)

    QNEDLEEQ: takova vice dotazena verze swappable series od FliteTestu :-)

    Jinak, chlaci z FT z P38 byli, zda se dost nadseni - https://youtu.be/EDppqGm-x0I

    a uz koncim s offtopicem :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: Co se do toho dává za motor?
    ZALI
    ZALI --- ---
    QNEDLEEQ: co jsem zkoušel, tak to má celkem sklon praskat v lepenejch spojích. Pokud je to tím, že používám šunt lepidlo, tak jedině dobře, protože to z toho dělá rozebíratelný letadlo s nahraditelnejma modulama :-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QNEDLEEQ: ale taky trochu jiný časy prosezený u kompu při modelování všech částí tak, aby byly navzájem kompatibilní... =)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: Nee, to jenom já mám vyjadřovací schopnosti autisty.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: No nemaj. Právě.
    Kolik úsilí dalo to namodelovat a ani tam nedaj zámečky.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: Napasal sjem to blbě. Měl jsem na mysli lidi co to modelovali.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: Tohle mě právě dostává. Věnuješ obrovský úsilí modelování celýho letadla a neuděláš tam debilní zámečky? Opravdu?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    PEEP: NO, tloušťku stěn a výplň si definuješ až ve sliceru přece.
    PEEP
    PEEP --- ---
    BIDAK: krasa, v jednoduchosti je sila :)
    ja jsem dopadnul takto: https://i.nyx.cz/files/00/00/16/41/1641624_f3199f88e04cad375749.scad?name=panty_dvere_v1.scad

    je to ale moc velke a tezkopadne, budu to muset odlehcit, nebo do toho zahucim zbytecne za hodne kvuli materialu..
    BTW. nema openscad neco automatickeho na odlehceni, kde si trebas muzes nadefinovat maximalni tloustku steny?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    PEEP: Rádo se stalo. Není to programování, je to skriptování. Opravdová síla OpenSCADu tkví v procedurálním generování objektů podle parametrů. Plus matematické operace typu Minkowského součtu atd.

    Já teď třeba dělal takovýhle filtr se soustavou vnitřních kanálků. Pár bajtů textu a co to udělá. To je ta síla.


    $fn=64;

    difference ()
    {
    union () {
    cylinder (5,d1=37.8, d2=35.3);
    cylinder (1, d=45);
    }
    translate ([0,0,0]) cylinder (4,d=4);
    for (d=[5:3:15]) {

    for (a=[0:60:300])
    {
    translate ([d*sin(a), d*cos(a),1]) cylinder (5,d=1.5,$fn=6);
    }
    }
    for (a=[0:60:300])
    {
    translate ([0,0,2.5]) rotate ([0,0,a]) cube ([1,30,3], center=true);
    }
    }
    PEEP
    PEEP --- ---
    BIDAK: chapu co tim myslis, asi jsem se nechal trochu unest tim, ze by to mohlo byt tak jednoduche :-)
    Tedka to cele prepisuju a snazim se to udelat trochu elegantneji, az budu mit nejaky dalsi zasek, tak dam vedet. (a nebo finalni verzi:)
    kazdopadne diky moc za pomoc.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: Aha. To se ovšem dá napravit. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam