• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    BIDAK: Jake konstrukcni prvky a konstrukcni metody jsou pouzity pro presnost?

    nevidim zadne, nicmene jista konstrukcni zlepseni zde jsou (casto tyhle konstrukce nesleduju takze nevim presne kdy ta zlepseni nastala) napr posun od metricke zavitovky k trapezove zavitovce na ose Z je jednoznacne plus, ackoliv vyrobni tolerance samotne zavitovky, byt trapezove vylucuji slovo presne, ale presnejsi nez metricka zavitovka to je. Uchyceni Z tyci je take lepsi nez byvalo. Stale zustava pouziti 2F krok. motoru s remenem na primo, coz samoosobe vylucuje tez slovo presne, on 2f motor ma dost velkou nepresnost polohy rotoru mezi poly. Dale muzu uz jen spekulovat o pouzitych kulickovych pouzdrech a tycich, pokud jsou opet pouzita nejlevnejsi cinska tak ta jsou vse jen ne presna, poradna pouzdra jsou pomerne dost draha, pochybuju ale ze by u nich nekdo meril souosost kulickovych drah s vnejsim plastem a rovinost tech tyci a vzhledem k cene cele tiskarny je tez pouziti jinych nez nejlevnejsich cinskych linearnich komponent velice nepravdepodobne (on by se tim prusa pochlubil ze tam ma tyce a pouzdra INA, SKF atd. ) Dale sestavy vsech os snad az na Y vylucuji presnou montaz a i serizeni.

    Dale jsem se nikde nedocetl o nekterych parametrech pouzite elektroniky, konkretne rychlost zpracovani dat, to ovlivnuje max odchylku od idealniho tvaru v nastaveni sliceru (nebo obecne programu pro pripravu strojnich drah). cim vyssi rychlost zpracovani dat, tim muze byt odchylka mensi a tim mensi budou i plosky na stenach (tzn. oblouky budou slozene z vice usecek) ale zase vysledny objem dat bude vetsi. tento jev vsak castecne skryje (zaobli) pruznost remenu, pruznost mag. pole mezi rotorem a statorem motoru a pruznost konstrukce, tedy tento jev je schopna skryt do urcite miry nepresnost pohybu. Zalezi samozrejme na rychlosti pohybu, pri stejne konstantni rychlosti zpracovani dat se klesajici ochylkou od idealniho tvaru (a rostoucim objemem dat) se snizuje max pouzitelna rychlost. nevim jaka hodnota tohoto nastaveni se bezne pouziva ale pri tuhe konstrukci a presnem pohybu jsou ty plosky docela vyrazne i pri odchylce 0.005mm

    co konkretne jsou myty (obecne, ne jenom z toho co pisu ja)?

    on kdyby Prusa trochu premyslel, tak si ty dily misto toho aby si je draze a neefektivne tisknul sam, nechal udelat na lisu vyrazne presneji, z pevnejsiho materialu (napr z ABS GF50), dily by mohly byt konstrukcne propracovanejsi, levnejsi a nestalo by se mu ze by nestihal. Nicmene chapu ze to ze si je tiskne sam a (a proto) nestiha je zrejme soucast marketingu
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JVCNC: Ta tiskarna nsni stavena na rychlej, ale na presnej tisk. S tou konstrukci je vetsina veci jenom mytus ale.

    Ono na druhou stranu kdyz si koupis stavebnici a zfusujes si to doma, tak je to halt pak zfusovany.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    tak ono tech veci je v konstrukci spatne vicero, ja o nich parkrat i tady pred delsi dobou psal, ale z nejakeho me neznameho duvodu to tak vsem vyhovuje a ze to tak je ok
    QYDO
    QYDO --- ---
    THERIDANE: i kdyz asi by me to nezviklalo... ten pomer tun pozitivnich recenzi vs. naky nedostatky a tvoje nasranost.... nevim nevim, kazdej produkt ma svoje + i - a vzdycky se najdou nasrany lidi kterejm to vubec nefunguje... ackoliv teda tvoje zkusenost a jak ji zkusene popisujes ve me bohuzel vzbuzuje celkem nejistotu :// uvidime az to prijde
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    QYDO: já jsem si něco podobnýho taky přečetl až když mi přišel mail od PPL, že to vezou :)
    QYDO
    QYDO --- ---
    THERIDANE: diky, je fajn si tohle precist, tyden pred tim, nez mi ma dorazit prusa :)
    PECA
    PECA --- ---
    TEAPACK: Nic proti Zahradníkovi, co jsem četl, tak v pohodě.
    PECA
    PECA --- ---
    TEAPACK, AKA_THE_A: A extruder se "prý" nápadně podobá Průšovýmu z MK2...
    5. Extruder Assembly - Prusa3D
    http://manual.prusa3d.com/Guide/5.+Extruder+Assembly/114
    PECA
    PECA --- ---
    AKA_THE_A: A proč ne přímo od Rebela? Sice tam nemá vyloženě stavebnici, ale za optání nic nedáš. Díly tam má všechny.
    obchod.rebelove.org
    http://obchod.rebelove.org/
    Na rebelfóru jakýsi Medapeta průběžně inzeruje díly a když jsem se zmínil, že hodlám stavět nějakou variantu R II, tak mi nabízel "stavebnici" od něj... Můžeš mu zkusit napsat. Na fóru je poměrně čilej a komunikativní...
    REBEL 3D • Zobrazit téma - Plastové díly REBEL II
    http://www.rebelove.org/viewtopic.php?f=23&t=1392
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    AKA_THE_A: taky na to zrovna koukám... O.o
    ale co si pamatuju, tak 2Z má akorát větší rozjezd v Z, navíc tady je to rovnou i s plným příslušenstvím, což u dvojky bylo volitelné...
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    TEAPACK: "Sada dílů Rebel 2 už není a nebude skladem, byla nahrazena zcela novou a lepší stavebnicí Rebel 2Z"
    Má někdo ten "2Z"? (i když to teda vypadá prakticky stejně) :D
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    AKA_THE_A: Zahradník - http://www.clexpert.cz/3dtisk/rebel2/kompletni-sada-dilu

    už od něj brali tři lidi z okolí a vždy spokojenost =)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    Nějakej tip na osvěčenýho dodavatele stavebnice Rebel II ?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: No jestli mas nejaky prottotyp tak to asi ano.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BIDAK: já mám i3 ještě s dřevěným rámem a musím jí rovnat co chvíli... teď už tam mám líp udělaný šroubky pod heatbedem, takže šroubuju jenom tam, ale stejně je to opruz... Domu kvuli tomu plánuju rebelixe nebo rebela II s drobnejma úpravama...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    THERIDANE: Hele, já to půl roku nerovnal.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    BIDAK: tiskne to pěkně (aby ne, když je tam E3D V6 hotend), když do toho dáš ten čas a smíříš se s tím, že to budeš brzo dělat znova :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    THERIDANE: Aha, no me ta jejich nova verze prisla fakt podezrela, ja si jednou na mk1 srovnal rucne a tiskne to krasne.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    MEJLA77: horší než mk2 to být nemůže, nejde to :) tady je celkem zřejmý, jak tam tu kolmost najdeš a hlavně jak potom zajistíš, aby se to neohnulo o 1° když nasadíš novou cívku materiálu
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    THERIDANE: právě zvažuju mezi novým Průšou a Rebelixem, který je mi sympatičtější právě tou konstrukcí, ktrerá mi přijde robustnější u rebela...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    THERIDANE: To jsi mi neudělal radost... Budem novýho průšu kupovat během pár měsíců do práce, tak jsem zvědavej..

    Mít místo doma, teda takový místo kde bych tu tiskárnu měl kam dát a nebál se, že mě s tím už žena vyhodí, tak snad zkusím tu Anet, mě to přijde docela v pohodě co jsem koukal na unboxingy a assembly videa..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam