• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: hmmm.. to je na me asi trochu moc momentalne :/ gcode mi nic nerika a netusim co z toho je ta zmena barvy a jak ma vypadat.. ano vim, ze existuje google
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Hm, mě to normálně funguje. Mrkni do gcode a smaž tam ty blbosti. To máš hned.
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: dela mi to webový nástroj
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Ano funguje bez problémů. Musíš používat ten webový nástroj, ta původní aplikace byla úplně špatná.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: Jestli myslíš to tlačítko Send to printer, tak to je pro Octoprint. Někde v nastavení se nastaví adresa octoprintu a API klíč a pak to přes to tlačítko uploaduje gcode rovnou tam.
    QYDO
    QYDO --- ---
    funguje vubec nekomu prusuv colorprint?

    nahraju stl
    rad bych si zvolil vrstvy kde se budou menit barvy, tak jak je v tutorial videu, ale ty kroky po kterejch muzu volit vrstvy vubec neodpovidaji vejskam vrstem...
    no tak vyberu alespon ty, ktery se blizej rozsahu, kde bych chtel zmenit barvu - kdyby to bylo o jednu vejs nebo niz tak to mozna tak neresim..

    ALE, tiskarna zacne, nekde uplne mimo, nebo treba rovnou na zacatku si rekne o vymenu filamentu, pak udela treba dve cary, opet vymena - zajede do tisku, trosku to prdne do nekam, vymena, zas to samy znovu, zas to pipa vymenu...... pokazdy jinak, dela si to co chce

    da se te ten colorprint resit i nekde jinde, nez v tomhle jejich "softu"?

    nebo co delam blbe?
    ¨
    slicovano v prusa sliceru, model jsem delal nejdriv ve sketchupu, ted i ve freecadu, vejska vrsty taky nehraje roli...

    prikladam stl, pokud tam nemam neco zasadne blbe. pokud ale nechci colorprint, vyleze to na pohodu

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Simvás jak nastavím slic3r aby posílal gcode na tiskárnu?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    BIDAK: Ale teda vždycky zlomim hřídel, sakra!
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: To stl je dost špatný. Ale CURA to kupodivu vidí i se závitem. Tak bych použil CURA.
    QYDO
    QYDO --- ---
    Rotary tattoo machine by Cyborg_guy - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/thing:1332942/#files

    16_в_сборе.stl
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Uka STLko
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Jj, na TV je spousta bullshitu. Pošli odkaz a já na to mrknu...
    QYDO
    QYDO --- ---
    AXTHEB: nikde nic nevidim :/
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    QYDO: A nehlasi ten slicer nejaky chyby?
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: tohle je zrovna vec s thingiverse, kterou po me chtel kamarad a tam je jen stl soubor
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Hm, tak jsem si vytisknul ten parní strojek a kupodivu to i funguje. Myslel jsem že funkční píst vytisknout nejde.
    V běhu: https://drive.google.com/file/d/0BzTxoHJgC8_sUHlpQ2xOQTRhRHM/view?usp=sharing
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: To je nejspíš chyba v stl souboru a ta je nejspíš špatnou geometrií toho závitu. Předělej ten závit. To je dělaný v OpenSCADu?
    QYDO
    QYDO --- ---
    trochu mi blbne slicer u jednoho modelu, pouzivam prusovskej slicer... dil co se do tohodle zasroubovava to slicuje v klidu - tan zavit tam je.... u tyhle "matky" to ale uplne vypusti ten zavit a misto toho to udela tenouckou stenu, ktera je misty derava...

    co s tim?





    JENIIK
    JENIIK --- ---
    QYDO: co se týče množství materiálu, zkalibruj si to podle tady kalibru3:
    Calibration objects by jeniik - Thingiverse
    http://www.thingiverse.com/thing:591238/#files
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Nemáte někdo multiextruzi od Průši?
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    BIDAK: diky moc. postupoval jsem podle špatneho návodu :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam