• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SPM
    SPM --- ---
    40W mi bere to topítko na hotend... na desku dost málo. Myslim že mi do heatbedu teče něco kolo 10A, takže bere nějakých 100+ W...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SELECTOR_IX: Tak to se nedivím. 40w je málo, podle mě.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    BIDAK: 250W je zdroj, deska myslim 40
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Kde to kupuješ?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SELECTOR_IX: Hm, kolik to bere wattů?
    SPM
    SPM --- ---
    SELECTOR_IX: nějaký TPE-E mám, tisknu to na tom koupeném Rebelixu, takže jak přesně je ta teflonová trubička zakončená nevím. Nicméně jde to, ale musí se to tisknout fakt strašně pomalu. Jakmile tisknu rychleji, tak se stane přesně tohle - ten materiál se ohne mezi teflonovou trubičkou a tou zubaticí a namotá se kolem ní.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    btw: tisknete někdo z TPE32? i když jsem potunil extruder, že je strčenej kousek seříznutýho teflonu i z druhý strany, tím myslím že je jím vyplněná ta mezera mezi kolečkem a hadičkou vedoucí k trysce (aktuální mezera je teď 0mm), stejně se mi to při tisku tamtudy vyhrne ven. prostě je to moc měkký.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    SPM: kabely jsem nahradil silnějšíma, na napájení je vedu dvojtě a nezměnilo se nic. druhá tiskárna sice ohřeje za pár minut, ale jen proto, že má měď na HB vespod, kde je i čidlo... než se prohřeje horní kovová plotna aby na ní člověk neudržel ruku, taky trvá desítky minut (i když tiskárna si myslí, že už je ready to print)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    MRAKY: ja si tisnul PLA sklopnou na malyho vetrone a drzi,zatim jsem teda s ni letel jen jednou,otazka je ,jestli se nebude treba v lete na louce teplem kroutit - pak to asi bude chtit Abs
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    SALAM23: diky. mel jsem obavu o material a o namahani z ruznych smeru. mrknu se na ten link
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    MRAKY:na tv jsem koukal,ze lidi tisknou cely drony,tak vrtule asi nebude problem
    Quadcopter Propeller by Landru - Thingiverse
    http://www.thingiverse.com/thing:26190
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    Dotaz. Myslíte si, že je reálné si nechat tisknout vrtule k dronu?
    QYDO
    QYDO --- ---
    tyvole zasranej prusuv colorprint.... vlozim mu gcode (na webu), ty vejsky vrstev vubec nekorespondujou s tema co tam realne mam...wtf? mam vrstvu 0.35 ale v tom colorprintu to hazi uplne jiny cisla, ktery nevim kde to bere... ale ok vyberu si nakou pribliznou pozici, ale stejnak, je to vzdycky kurva spatne... je to driv, nebo pozdejc, idealne si to jeste rekne treba o vymenu filamenta dvakrat v nejaky vrstve.. wtf? co delam blbe? ja bych tuhle funkci docela dost potrebova

    da se to vyresit nejak jinak? je nejakej jinej podobnej color editor gcodu? mam si tam ty zmeny napsat sam? co mam delat... pomoc
    SPM
    SPM --- ---
    THERIDANE: tam to nějak upravitelný to chování toho neni? Co jsem si hrál doma s tou mojí a Marlinem, tak u PIDu se tam tunily ty bulharské konstanty, kde celkem šlo ovlivnit, jak se to chová.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    Průša má hlavně debilně ten algoritmus čekání na teplotu - už když se k teplotě bliží, tak začne snižovat střídu napájení a tak se rychlost ohřívání snižuje. Dal jsem to pryč a mám z pokojové na 60° 2-3 minuty (místo 5+). Kvůli rovnoměrnýmu ohřevu to není, i s tou hysterezí to ohřeje správně.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SALAM23: No. Pokud nemáš 100°C do 10 minut je něco někde špatně.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Ja mam na cinance 100 taky do 5minut ,to je nekdo schopnej cekat treba hodinu nez se nahreje heatbed?To bych ho snad ohrival horkovzduskou :D
    QYDO
    QYDO --- ---
    Mě to třeba s tímhle igelit tunningem jede z nuly na sto za tři minuty

    SPM
    SPM --- ---
    SELECTOR_IX: Hodina je fakt nějak strašně moc, pokud nemáš nějakou hodně velkou tiskovou plochu... že by příliš tenký kabely k heatbedu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam