• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    BIDAK: PLA to dělat nebude anelace nebo acetonové páry výrazně pomůžou.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ONDREJCERVINKA: Delaminace je bohužel u vyšších tisků u ABS častá. Jediný způsob jak to 100%vyřešit je vyhřívaný celý tiskový prostor.
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    tisku na prusa i3 mk2 ABS a vyssi tisky mi napraskavaj, nevite nekdo cim to je? tiskarna nevynechava, nebo neco podobnyho, tisk je pekne rovnej a cistej. tisku podlozku 90-100 stupnu, tryska 240, fillament od fillamentum.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GOSHEWAN: Styren je neškodnej, pokud ho nežereš.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    BIDAK: smrdi jako rakovina neni daleko od pravdy... http://pubs.acs.org/doi/pdf/10.1021/acs.est.5b04983
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: já to mám na salámu... gluten-free kolegyně už je na tom hůř :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: ABS smrdí jako rakovina. Se s tim smiř.
    QYDO
    QYDO --- ---
    trochu to začlo smrdět plastem, ale jinak pohoda
    QYDO
    QYDO --- ---
    díky za brainstorming :))
    255°C, nižší rychlost, zavřený dveře a kolegové instruovaný, aby fakt zavírali, zdá se fungujou
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: No, hlevní rozdíl je v tom, že ti na sobě budou míň držet vrstvy.
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: jak rikam, mel jsem uz pred tiskarnou nacteno ze u abs nechladit... ale tak jak rikam, zkousel jsem obe varianty a nevidel jsem moc rozdil
    TRUBKYN
    TRUBKYN --- ---
    Za me taky ABS nechladit.... Dlouhe bridge moc nedalam, ale tam asi to smysl ma... ja donedavna nemel ovladany vetrak na chlazeni, poustel jsem jen na PLA v pripade potreby, az nedavno jsem dodelal spinany...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Joo, na bridging ano. Tam chladit, co to dá a dáš i 10cm bridge.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: U ABS nechladit, zpomalit tisk. Spěcháme někam? :)
    QYDO
    QYDO --- ---
    Kdyz uz tu jede ta debata o ABS, tak jak se stavite k chlazeni tisku? Jedu bez vetraku, ale cetl jsem dost ruznejch nazoru, zkousel obe varianty a sam se moc nemuz rozhodnout jestli FAN on nebo off...
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: uz to zkousim :)
    TRUBKYN
    TRUBKYN --- ---
    Bych nejprve omezil ten pruvan, ja treba Filamentum nikdy nemel, takze tam teploty nevim, ale PM jedu taky tak 250... zalezi na rychlosti tisku...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Jo. ABS dycky 255°C, vyzkoušej sám.
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: i ten filementum? mel jsem takovej, nevimproc, pocit ze tech 240+ bylo proste uz moc
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: ABS tiskni na 255°C, rychlost max 40 mm/s. Jak píše Trubkyn průvan, zima je smrt. POkud potřebuješ vysokou pevnost, tak 100% infill.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam