• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SALAM23: PLA jde takhle vyndat DMF. Vidíš, já to vypaloval na plynu do ruda.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Pak používám ještě jednu fintu když to zalepí Abs - ucpanou trysku ABSkem nechám přes noc ve skleničce s acetonem,ráno do ni fouknu a je jako nová
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Jo jo vyteče to jak med - já mám ještě drátky kterejma to max propíchnu,ale to většinou netřeba
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SALAM23: Zapalovačem? To fakt funguje? Není to slabý? Vidíš pak čistou dirku?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    BIDAK: takhle je to asi nejlepší - trysku chytnu do kleští a vypálim zbytky plastu zapalovačem - jen to chce pak zašroubovat dohromady celý ohřatý aspoň na 200 ,jinak se tryska změnama teplot povoluje,když se to dotáhne ohřatý drží jako židovská víra
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SALAM23: Nebo i tak. :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Musí to bejt horký, jinak je to zalepený tim plastikem. Já to dělal při 210 °C.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SPM:



    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: ha, tak uvnitř, když se sundá chladič, je zase další kousek trubičky. Hele ta samotná tryska jde normálně demontovat klíčem nebo se s tím dělají nějaký hokusy pokusy jako dělat to při zahřátí a podobně?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Můžeš to zkusit i různě prošťuchovat, ale tohle pomůže skoro vždycky.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Fajn. Tak jenom tryska ven. M6 klíč a jedině za horka. Pak vypálit na plynovém vařiči. Smrdí to.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: hmm, tak ta trubička až do hotendu nejde... teď jsem ho demontoval, trubička je jenom v tom plastovém kusu extruderu a končí těsně před vstupem. Teda, pokud se neurvala a neprotáh jsem jí tryskou :-D
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: V tom případě trubička ven (je tam pojistka, nutno uvolnit) a prohlídnout. Novou trubičku mám a kdyžtak pošlu.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: imho jo, taková bílá trubička co do toho vede. Teď jsem tam ještě s vypětím sil narval to TPEčko, tak uvidím, až zchladne.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Tryska ven a vypálit. Máš tam teflon?
    SPM
    SPM --- ---
    hmm, bude to asi zábava... zkusil jsem 2x cold plug s polykarbonátem, neúspěšně (pokaždý se utrhne a zůstane ho kus dole). Tak jsem tam narval PLA, polykarbonát jsem vytlačil ven, ale je tam něco špatně - mám to odstrojené, takže cpu rukou zeshora strunu přímo do hotendu, ohřáto na 245C a to PLA při týhle teplotě tam musím rvát dost velkým násilím...
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: Nehrabal jsem do toho, profil ve sliceru stejnej, akorát jsem tam hodil starou ABS cívku (měla zohlej konec, takže jsem odšrouboval ten přítlak na strunu a dal znova, ale s tim už jsem hýbal několikrát, takže snad jenom přítlakem to taky neni) a začalo to blbnout...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Jo hele a nejsi jenom mimo možnosti extruderu? Extrudery obvykle nedají víc než 10mm^3/s. Si to spočítej kolik se toho snažíš procpat...
    SPM
    SPM --- ---
    GRAGAGROGOG: to jo, nicméně TPE mám problém do toho extruderu narvat i za funkčního stavu, takže si nejsem jist, jak moc se tam dá natlačit silou. Ale tak můžu to zkusit. Pravda je, že nejde skoro zlomit, takže zkazit tím nic asi nezkazím :-)
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Mno řikals že to prokluzuje jen při vysokých otáčkách, takže by to pomalu protlačit jít mělo. Nylonem by to mělo jít taky dobře co jsem slyšel, ale výhoda TPE je v tom, že to jde úplně za studena...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam