• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    EXIS
    EXIS --- ---
    BIDAK: asi jsem hloupej, ale nenašel jsem to tam..
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    EXIS: Kouni na thingiversse.
    EXIS
    EXIS --- ---
    čest, byl by někdo schopen udělat model tohodle? http://i.imgur.com/GbY8n7I.jpg - http://i.imgur.com/imfHsRf.jpg - případně za kolik? Kolega to pak chce tisknout na 3D tiskárně.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    GRAGAGROGOG: Případně shapeways má k tomu i rychlé ceníky tisku...
    Designers for Hire - Shapeways 3D Printing
    https://www.shapeways.com/hire/designer
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    DRAGON: Teoreticky bych to zvládnul i já, ale s tímhle typem modelování nemám zádné zkušenosti. Asi bych zkusil něco jako:

    Hire a Freelancer 3D Modeling, 3D Design, CAD Drafting, Product Design & Interior Design Freelancers | Cad Crowd
    https://www.cadcrowd.com/
    nebo
    3D Modellers For Hire | Freelancer
    https://www.freelancer.com/freelancers/skills/threed_modelling/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    GRAGAGROGOG: nemuselo by to byt uplne presne (vizualne ano, ale treba ty platy klidne at jsou prilepeny na prsty atd. Jen bych chtel zachovat ten tvar, aby se to dalo rozpoznat na prvni pohled. Netusis komu to zadat?
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    GRAGAGROGOG: Ještě by teda chtělo vymyslet jak to má držet, kostra v jedný pozici ok, ale ten zbytek? Má to být vytištěno v jednom kusu? Co ty pláty(či co to je), jestli mají viset ve vzduchu, tak by to šlo provlíknout nití z více stran nebo přidělat na tenký drát. Jsou tam zobrazený i šlachy(asi?) a cévy, to bys musel dodělat provazem/kabelem, pokud to teda nechceš tisknout v něčem kvalitnějším, než je FDM...
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    DRAGON: To bych hádal tak na 10-20h práce, pokud bys někde sehnal 3d model kostry ruky i s řádně hybnými klouby(to by teoreticky mělo jít), tak bys to možná stáhnul na 3-5h...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    je to ze stary hry Bioforge, chtel bych to dat kamosovi jako darek
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AKA_THE_A: staticky, jenom jak predmet do policky
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    DRAGON: statický nebo hejbatelný?
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    GRAGAGROGOG: ja jsem si tam pridelal stelovaci sroub ale stjne to klokta nebo prokluzuje...nejradeji bych si vytisknul jinej...jenze ono mi to netiskne:)
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANASTAZIA: Tohle je imo naprd hlavně kvůli tomu že ložisko ani ozubený kolo nemá drážku která by strunu rovnala na střed, a krom toho to ozubený kolo vypadá že je tupý jak prdel. Kdyby byl problém jen tlaku pružiny, tak neni problém vytisknout k tomu jinou páku se štelovacím šroubem/matkou.
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    GANDALFSEDY: na ja mam tenhle extruder na kterym nemuzes nastavit pritlak no proste naprd...takze nejdriv asi zkusim koupit hlinikovej a 0,4 trysku a pokud to nepujde, tak pujdu do toho E3D...



    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jeste sem se chtel zeptat na jednu vec: rad bych si nekde nechal udelat 3D model, netusite kolik za to tak zaplatim? a pripadne nevite, kam se obratit? jedna se o tuto ruku, pokusit se ji nejak prevest do 3D modelu. je to vubec mozne? dik

    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANASTAZIA: tak ja to mam tak nejak podobne ... bez toho hlinikovyho chladice co visi dole ... 5cm vetracek na 5cmx1cm hlinikovym chladici primo proti motoru, dolu je o 1cm niz uz topnej odpor a tryska ... a funguje to docela dobre ... az bych rekl ze su spokojenej ... tiskne to na 3mm hlinik s pvackem a obcas se neco odlepi a trochu zvedne (abs) ale nejak drasticky to neni (vetsinou staci natrit cerstvi pva a podruhe to udrzi)... to na obrazku v pohode udrzel 5mm brim, v krabici to neni a jeste mi to stalo u vchodovych dveri a furt nekdo chodil ;)... je fakt ze z abs delam vetsinou veco co si sam i kreslim takze tam napraskam diry (aby se to dole melo kam roztahovat a smrtstovat a + na usporu materialu ..) ... cela tiskarna je cina (odkaz je tu nekde par let dozadu) a v zivote sem neresit ucpanou trisku ... abs a pla stridam, barvy stridam, filament 1.75mm nejlevnejsi cinskej ebay ....

    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: ale na velký věci z ABS to taky asi moc nepůjde, co? Já bych chtěl někdy nahradit ten můj čínskej PEEK na tý domácí tiskárně, protože u PLA dost slintá i přes brutální retrakci a nejsou ty výtisky tak hezké, jak na té s rebelmodem. Ale furt mám problém s ABS - na té číně jsem vytisknul i 15x20x15cm krám celkem v pohodě, na rebelmodu se mi cokoliv většího zvedá a praská... zkoušel jsem tu i ten popsaný způsob zkusit to na začátku naopak chladit a taky bez úspěchu... takže asi nejvíc pořád podezřívám ten průvan z chlazení hotendu (PEEK se nechladí) i přes to, že jsem na to vyráběl deflektor.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANASTAZIA: Dava to Prusa do svejch MKII. Neboj. :-)
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    BIDAK: diky, nejradeji bych nejakou uz overenou variantu, co s cim funguje a realnou zkusenost...vcera jsem se uz tak nastval:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam