• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    AKA_THE_A: ano tuhost, na to sem zapomel. a to sem kdysi byval strojar, ale uz je to davno...
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    ANDY_WARHOL: zapomeň.
    Cokoliv obráběcího potřebuje nějakou tuhost stroje, na kterou nejsou 3D tiskárny dělaný, jinak to bude vypadat jak kdyby to držel někdo s těžkym parkinsonem a navrch všeho se to za chvíli rozpadne + bude ničit nástroje jak na běžícim pásu.
    Laser co dokáže pižlat plechy už neni levnej, stejně tak plasmovej řezač, kterej se navíc na malý věci moc nehodí.

    Na malý lehký věci stačí gravírovačky, který se daj sehnat do 30kkč celej balíček. Skutečný obráběcí stroje, i ty ve stolnim provedení už jsou docela drahý (a těžký).
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    co byste pouzili na vyrezy z plechu ? predstavuji si neco jako 3tiskarnu, ale pouzit misto extruderu nejakej moturek + rezazi kotouc, mate s tim nekdo zkusenosti ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: ja to treba nikdy nedelal ale dokazu si predstavit pri svy sikovnosti, ze bych poleptal i sebe a vysledek by byl hodne nahovno...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    BIDAK: nemusim nic hlidat a ani u toho byt, a celkove je to technologicky jednodussi, zase je to mene produktivni a drazsi na porizeni. vsechno ma svoje pro a proti, ja mam radeji zpusob prace spustit a zapomenout nez kolem neceho porad behat a hlidat.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JVCNC: Ale vždyť to je tak jednoduchý, že to těžko může v kusovce stroj udělat snáz. Vrtání je pruda, tam jo. Ale obyčejnej lept? To je asi tolik práce jako si utřít prdel. :)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    BIDAK: ja treba z pohodlnosti, nedelam jich zase tolik abych potreboval produktivitu leptu, spis mezi tim potrebuju delat neco jineho a rad strojum prenecham praci kterou stroje delat muzou.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    A proč to neleptáte jako všichni?
    SPM
    SPM --- ---
    Já si jednou v ČR nechal vyrábět PCB na protomatu, což je taková mašina s vrtačkou/frézou k tomu určená. Jako výsledek byl super, ale fakt je, že ten člověk co to dělal se k tomu sám stavěl, že si není jistý, jestli z toho tohle vyleze (jemnost - byl to shield na raspberry, takže zrhuba tak nahrubo, aby se z ní vytáhlo několik GPIO ven) a co jsem hledal i info o tom stroji, tak o tom panovalo, že je dost náladový. Takže frézovat DPS s dremlem, nevim nevim no :-) Naproti tomu, když to vezmu, tak samotné leptání DPS mi přišlo jako velká sranda... víc mě sralo malování (nedělal jsem fotocestou, takže čmárat lihovkou) a hned vzápětí stříhání té desky a vrtání :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JVCNC: me hazi vic, ale je pravda ze sem to zkousel zatim jenom v ruce a to tomu taky nic moc nepridalo
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    AXTHEB: koukal jsem na to a mas pravdu, je to presne tak
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ANDY_WARHOL: nejen volba nastroje ale hlavne vretene, ono s dremlem kterej hazi i vice nez 0.05mm musis mit stesti aby ses trefil britem nastroje do maxima hazivosti
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SALAM23: diky, zatim pouzivam jen ty dirkaty pcbcka a neni to moc pohodlny... ale ted aktualne uz mam co potrebuju v podstate hotovy na tom a az budu delat druhou verzi, tak si holt zaplatim profi leptarnu, pri tom co delam to bude asi jednodusi...
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ANDY_WARHOL: jestli to nemáš nějaký ultra drobný - tak bych ti mohl ňekdy pomoci,já zas tak šikovnej nejsem :D ale mám mašinky ,aby za mě zmákli co moje ruce nedají
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SALAM23: asi nejsem moc sikovnej :)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ANDY_WARHOL: já dremelem řezal na frézce do pertinaxu tišťáky na výhybky do beden a super,krásně čistý
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANDY_WARHOL: No na odpaření měděné vrstvy bys potřeboval sakra větší výkon :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SALAM23: frezovani neni na tohle moc vhodny, aspon moje pokusy s dremlem nic moc, bylo to moc roztrepeny, ale treba byla spatna volba nastroje
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    i kdyz je pravda, ze takhle slabej laser toho asi moc nevypali
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ANDY_WARHOL: nebylo by lepší ty tišťáky spíš frézovat na nějaký gravírce,nebo potuňený tiskárně?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam