• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    REDSNAKE: Jestli myslíš ty konektory tak to už je vyřešený, jsou tam dostatečně dimenzované šroubovací.
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: hrozný tohle šetření :-/ já si u sebe řikal, že mi ta svorkovnice na údajných 24A přišla furt malá...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    AXTHEB: takže nic co by nešlo vyřešit za pár korun.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    REDSNAKE: Ten černej matroš z kterého je rám samovolně praská, elektronika odchází, s extruderem se špatně pracuje. Celej stroj ze časem zkroutí, takže budeš mít výtisky do vrtule.

    SPM: u Anetů to dělaly 6A konektory na napájení a heatbed, kterýma při studenym heatbedu teče přes 10A
    SPM
    SPM --- ---
    mně by furt zajímalo, z čeho vznikají ty požáry... abych věděl, čeho se vyvarovat :-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    AXTHEB: Děkuju za názor, kdybys měl chviličku a trošku to podepřel nějakýma argumentama, bylo by to naprosto perfektní!
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    REDSNAKE: Je to ultrasračka plná špatných designových rozhodnutí. Pravda, už asi nedostaneš tu verzi co občas samovolně chytla plamenem, ale počítej s tím že to má životnost tak rok. Což je dost jedno, protože je tak mizerná že tě pravděpodobně do půl roku přestane bavit s ní cokoliv dělat.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    AKA_THE_A: spatnej pristup, malo mista, nebezpeci nocnich zranic (ty kompoty) ;)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    GANDALFSEDY: a proč ne izolovanej box a do kumbálu?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    zvaz umistneni na skrin pokud pracovni stul nemas ... sice blbej pristup ale lepsi nez promrzlej kumbal
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    GANDALFSEDY: to není úplně blbej nápad, ale ono to v 2kk je celkem problém s místem. Navíc když ještě občas mořím modely letadel, tak si nechci zastavět stůl. No nic, to za mě nerozhodnete, to vím:)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    REDSNAKE: jedinej seriozni problem je ten akrylic ... vymen to za drevo a cajk ... s umistnenim bych zvazil neco jako multilevel pracovni stul ... pristavet patro nad pracovni stul kde muze sedet tiskarna ... aby byla na dosah a nemotala se do cesty...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    GANDALFSEDY: To mi nepřijde jako špatná vizitka tiskárny která je v akci kolikrát za 120 dolarů. Jen pořád přemýšlím nad tím místem. Možná bych ji mohl dát do kumbálu kde máme zavařeniny, ale blbej přístup a málo místa a v zimě zima, relativně. Jako nemrzne tam, ale nevim jestli by to něčemu nevadilo, nahřívání podložky nebo tak.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    mimochodem,mate tu nekdo anet a8? se da sehnat uz fakt levne a tak me to laka cim dal tim vic. Bych na tom stejne nevedel co tisknout, nejaky luzka serv a motoru do modelu mozna, krabicky, kryty, kraviny, takze na nejakou extra krasu tisku bych asi nehledel. Jen kdyby v byte bylo vic mista...
    SPM
    SPM --- ---
    REDSNAKE: jo, tj, nicmene menit bych ho stejne nechtel, takze mi slo spis o rychly hint, jestli tam neni bug. ted dle odpovedi koukam, ze on je to celkem rozsahlejsi problem :-D zkusim na to pogooglovat nejake napady, jestli je tam nejake nastaveni, co by to nejak eliminovalo.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SPM: sorry za vstup od naivniho teoretika, ale vyzkouset jiny slicr je to nejjednodussi co muzes udelat, nebo se pletu?
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Jestli je to bug, nebo feature to ti neřeknu :D Nicméně ze slicerů které používám, Slic3r tu "zelenou" plochu rozšířuje, v IceSL jde selektivně nastavit víceprocentní infill pod tou plochou, a CraftWare je na tom stejně jako co používáš ty.
    SPM
    SPM --- ---
    Poslední dobou tu mám už hodně modelů, které se mi tisknout dost šeredně. Teď jsem to začal zkoumat a skoro mám pocit, že je na vině slicer, respektive že to dost retardovaně naslicuje. Schválně sem házím screenshot z vrstvy, kde nastává problém (je na něm vidět, jak se to vytiskne). Pro představu - ten model je z jedné strany otevřená krychle, přičemž stěny jsou poměrně hodně tlusté - tak tlusté, že se tam kromě perimetrů vejde ještě nějaký ten infill. A problém nastává ve chvíli, kdy se tiskne konec dna krychle - tedy tam, kde se na dnu začnou tisknout vrchní 3 solid vrstvy - screenshot je první z nich. On to naslicuje tak, že na přístupném dnu natiskne tu solid vrstvu, ale okolo ní není žádný perimetr - perimetr je pořád jenom ta vnější strana krychle, takže ta solid vrstva přímo navazuje na honeycomb infill. Ke kterému se pořádně nechytí, takže na hotovém výtisku je u toho dna vidět, že ta výplň není dotažená do krajů a třepí se to tam.

    Takže otázka do pléna - je to fakt chyba sliceru, že tam na tom rozhraní nenakreslí další perimetr, nebo mi něco uniká?

    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    In first, 3-D printed objects connect to WiFi without electronics
    https://phys.org/news/2017-12-d-wifi-electronics.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam