• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    mimochodem,mate tu nekdo anet a8? se da sehnat uz fakt levne a tak me to laka cim dal tim vic. Bych na tom stejne nevedel co tisknout, nejaky luzka serv a motoru do modelu mozna, krabicky, kryty, kraviny, takze na nejakou extra krasu tisku bych asi nehledel. Jen kdyby v byte bylo vic mista...
    SPM
    SPM --- ---
    REDSNAKE: jo, tj, nicmene menit bych ho stejne nechtel, takze mi slo spis o rychly hint, jestli tam neni bug. ted dle odpovedi koukam, ze on je to celkem rozsahlejsi problem :-D zkusim na to pogooglovat nejake napady, jestli je tam nejake nastaveni, co by to nejak eliminovalo.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SPM: sorry za vstup od naivniho teoretika, ale vyzkouset jiny slicr je to nejjednodussi co muzes udelat, nebo se pletu?
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Jestli je to bug, nebo feature to ti neřeknu :D Nicméně ze slicerů které používám, Slic3r tu "zelenou" plochu rozšířuje, v IceSL jde selektivně nastavit víceprocentní infill pod tou plochou, a CraftWare je na tom stejně jako co používáš ty.
    SPM
    SPM --- ---
    Poslední dobou tu mám už hodně modelů, které se mi tisknout dost šeredně. Teď jsem to začal zkoumat a skoro mám pocit, že je na vině slicer, respektive že to dost retardovaně naslicuje. Schválně sem házím screenshot z vrstvy, kde nastává problém (je na něm vidět, jak se to vytiskne). Pro představu - ten model je z jedné strany otevřená krychle, přičemž stěny jsou poměrně hodně tlusté - tak tlusté, že se tam kromě perimetrů vejde ještě nějaký ten infill. A problém nastává ve chvíli, kdy se tiskne konec dna krychle - tedy tam, kde se na dnu začnou tisknout vrchní 3 solid vrstvy - screenshot je první z nich. On to naslicuje tak, že na přístupném dnu natiskne tu solid vrstvu, ale okolo ní není žádný perimetr - perimetr je pořád jenom ta vnější strana krychle, takže ta solid vrstva přímo navazuje na honeycomb infill. Ke kterému se pořádně nechytí, takže na hotovém výtisku je u toho dna vidět, že ta výplň není dotažená do krajů a třepí se to tam.

    Takže otázka do pléna - je to fakt chyba sliceru, že tam na tom rozhraní nenakreslí další perimetr, nebo mi něco uniká?

    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    In first, 3-D printed objects connect to WiFi without electronics
    https://phys.org/news/2017-12-d-wifi-electronics.html
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    Tak nakonec to vypadá, že opravdu platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Spoluvlastník tiskárny udělal to samý co já a vypadá to, že jsme zplnomocněni prohlásit, že peče pane mistr.
    Rozdíl je akorát v Marlinu. Ten on stáhnul jiný, ale nastavil to jako já. Nevím nechápu, ale najednou to leze. Není to ideální, ale to bude filamentem. Když vidím co se vymýšlí na uchování filamentu, tak se nedivím. Tenhle ležel na tiskárně asi půl roku. Slunce, průvan atd.
    Díky za vaši pomoc.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    312_FORREST: Tady jsou někde fotky jak vypadala ta moje, zkurvená.
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    BIDAK: O víkendu vyfotím. Díky.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    312_FORREST: Jestli je OK tak s ní nic nedělej, jestli je v háji tak ti pošlu. Já mám metr...
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    BIDAK: Ta PTFE? Náhradní nemám musím koupit. Máte tip kde?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    CLIFFAN: oni stejne chcipnou tak jak ty pred nima, i jak ty po nich ... shnily jabka vyhozeny prachy, ani ten soft, kterej jedinej je jinej za to nestoji ... dobry akorat pro hipstery jako mp3, instagram a youtube prehravac
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    SPM: nějakej výběr máš, ale musíš si vybrat před koupenim, všechno je připájený k desce, takže ani RAM či HDD nezměníš...
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: slic3r asi jo...

    MARASAN: to mě taky napadlo, ale ono u Applu je hw konfigurace stejně asi jinak kompletně daná a nezměníš nic :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    CLIFFAN: Podívej, na dnešních 3D tiskárnách stejně nic moc složitého nevytiskneš.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Existuje vůbec pro mac nějaký slicer?
    CLIFFAN
    CLIFFAN --- ---
    CLIFFAN: Never mind, už jsem objednal
    CLIFFAN
    CLIFFAN --- ---
    MARASAN: To ano, ale MacBook 13 a 15 jsou docela jiné počítače (2 vs. 4 jádro, integrovaná vs. dedikovaná grafická karta,...).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam