• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: nemas link ? ja budu mit plochu 20z20, tak bych to mohl pouzit
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ANDY_WARHOL: Muj problem je ze mam 30x30cm Takze ty predrezane pro i3 klony (prusa) jsou moc male.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: ten plech z novyho prusi myslis ? a sehnal si ho nakonec ? asi ne vid, kdyz porad jedes sklo
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Mel jsem asi 5 let stary kores a ten nesel sundat (Neuveritelny grip) Ted jsem koupil Kores novy a ten na skle nedrzi vubec a musim pouzivat lepenku.

    Az budu zase tisknout, tak me ceka vyzkouset tu techniku s vterinakem a acetonem.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SALAM23: Na hlinik to jde, tyto levne ale topi primo PCB deskou.
    Ja mam se sklem spatne zkusenosti a proto jsem se poptaval po ohebnem prachem potazenem ocelovem plechu.

    Problem neni teplota - i 12V CR-10 to zvladne na 90° a vic nepotrebuji. Muj problem se sklem je ze na nem lepidla bud nedrzi, nebo drzi prilis dobre.
    SPM
    SPM --- ---
    já kupoval normální obyčejný sklo, teď nevim tloušťku, ale 2 nebo 3mm a i při 110C to několik hodin tiskne a v pohodě... párkrát jsem ho rozflákal když jsem z toho sundaval příliš držící PLA výtisk :-D
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    BIDAK: chybama se clovek uci,ale do hliniku se mi tiskne hezky,tak mi to neva
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SALAM23: Tomu nesmíš věřit.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    BIDAK: ja jsem typkovi ve sklenarstvi rikal na co konretne ho potrebuju a ze bude vystaveny teplotam do 120 treba i nekolik hodin,pry no problem,vydrzi to zar trouby
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SALAM23: Potřebuješ sklo varný a tvrzený. Normální tavenej písek nestačí.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SALAM23: urcite
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ANDY_WARHOL: vsak jasny - treba si to sklo budes pochvalovat,vymenit se da vzdycky
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SALAM23: tak to je ono, tahle tiskarna by mela mit borosilikat, ten by mel vydrzet i mnohem vyssi teploty. do trubky z tohohle matrose sem zavrel sodikovou vybojku, tak si asi dokazes predstavit, co to vydrzi, kazdopadne to nejdriv otestuju jak to funguje a uvidime.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Normal - nechal jsem si u sklenare riznout 2 tabulky - jednu 2mm sirku a druhou 4mm ,dvojka praskala 4 poradne netopila
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SALAM23: jasne, jeste se zeptam, ty si mel normalni sklo nebo nejaky borosilikatovy ?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ANDY_WARHOL: to sklo se lip cisti - ale hur "dyl" se nahriva a rychle ztraci teplo,nekdy je docela tezky vychytat aby na nem treba Abs poradne drzelo,me treba sklo praskalo,kdyz jsem mel podlozku treba na 100 tak mi cca po hodine sklo prasklo,kdyz jsem dal silnejsi,heatbed topil jak blazen ale sklo se zase dostatecne neprohralo - chce to laborovat a testovat co konkretne tobe a tvy masince bude na tisk vyhovovat
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    s tim sklem bych se ale zeptal. spousta lidi si naopak predelavala u anety heat bed na sklo, takze proc ho vubec odstranovat ?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    MCKIDNEY: heatbed by sel otocit,dole bude cistej hlinik nejspis - ja to tak mam a tisknu primo na ten hlinik bez dalsich podlozek,nebo pasek,jen do vterinaku nebo laku na vlasy,cas od casu ocistim acetonem a nemusim nic resit a funguje to supr
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: no je videt ze nejsem praktik. takze to chce proste kus plechu
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ANDY_WARHOL: Otazkou neni zda jde sundat, ale co tam das misto neho. Nechces tisknout primo na PCB.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam