• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ANDY_WARHOL: aceton se cuchal taky, ale imho to neni o citlivym nosiku, ale proste o tom, ze clovek nepotrebuje mit naleptany sliznice
    bohate staci utirat zahraty heat bed isoproylem a ani jeho vypary nejsou zrovna fajn
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Toluen.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: tak to si asi s necim pletu :) myslel sem ze to je v redidle a v lepidlech, co se cichaly
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Aceton není toxický a nepůsobuje halucinace. :)
    U nás maximálně požito 300 mL, narkoza, bez následků.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: ne, akorat kdyz chci halusky, tak si dam radsi neco jinyho :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Někdo halt má citlivej nosík.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: no jo, ale ten smrad z acetonu by mi za to nestal... preci jenom mam tiskarnu doma, ne nekde v garazi
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMI_FOX: tak pro pla jde jenom o prilnavost, to by se kroutit nemelo a ochlazovat to naopak je dobre co nejrychleji, proto se treba u tohoto materialu ma pouzivat ofuk vetrakem na vytisk. u abs je situace uplne jina, tam bys to mel nejlepe mit uzavrenou tiskarnu aby teplota byla v celem prostoru vyssi, ne jenom na podlozce
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    Líbí se mi jak jeden problém má různá řešení zaručující hodiny experimentů a zábavy :-)

    Dopředu se omlouvám za hloupý dotaz, ale nepovedlo se mi najít relevantní info - má teplejší heatbed nějaký vliv na přilnavost nebo je to jen prevence nerovnoměrného ochlazování a kroucení?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Ono to jednak je hned a jednak to pak vydrží tak na deset tisků.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: to te bavi se s tim takhle patlat ?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    CERMI_FOX: Samozřejmě kyanoakrylát roztaženej acetonem. A podložka 50°C.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    CERMI_FOX: mrkni, osobne jsem to taky resil pres brim
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    PECA: ne, ještě jsem neprocházel vším nastavením, mrknu, dík
    PECA
    PECA --- ---
    CERMI_FOX: Krempu (brim, placku kolem objektu, aby to mělo větší plochu) používáš?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ANDY_WARHOL: dík. tiskne se druhej pokus tak snad lepidlo pomůže :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMI_FOX: lepidlo na papir (herkules v tycince mi fungoval) namatlat na sklo a teplota staci 30-40, spis sem mel pak problem to sundat, ale dat to pod teplou vodu nakonec pomuze
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    Jak můžu zlepšit přilnavost PLA k podložce? Tisknu vysokou uzoučkou věc a ke konci se odlepila od podložky :( Zvýšit teplotu poldožky (teď je 60) ? Zkusit lepidlo na papír?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja se tomu nedivim Cura + Marlin v Creality CR-10 nemel ani blokovani proti harmonickemu kmitani.
    Tam i docasny fix pomoci podlozky z obalu udelal obrovsky rozdil.

    Jedine co me trosku prekvapile je jak rychle to likviduje ten material - jsem zvedav jak dlouho kupovana podlozka vydrzi.

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMI_FOX: taky me to prekvapilo jak to funguje
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam