• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Nezkoušel ste někdo prostě přidělat na extruder nějakou menší formu pro vstřikolis? Podle mě by to byl cool způsob, jak využít 3d tiskárnu na přechod od malý série na střední série. Ideálně, kdyby ta tiskárna uměla rovnou ty formy frézovat... třeba z teflonu.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ACID: Repetier nic nerozreva - pouziva jeden z engine co je k dispozici. Pokud se nepletu, tak jednoduche reseni nenabizi ani jeden z nich.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: tu vez si muzes stahnout uz v gcodu, v kterym uz ty zmeny teplot jsou
    ACID
    ACID --- ---
    Lama dotaz:
    Jak v repetieru nastavím změny teploty endu po určité výšce? Chci znovu vytisknout kalibrační věž teploty..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    pro vsechny zacatecniky docela dobra pomucka:

    Print Quality Troubleshooting Guide | Simplify3D Software
    https://www.simplify3d.com/support/print-quality-troubleshooting/
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Hmm tak jsem se stval asi 45 minut s instalaci octoprint na cisty Debian. Takovych blbosti aby fungoval jak si predstavuji.

    Dal jsem neco tisknout a podivam se na instalaci Repetier-Serveru
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: ja resil zase, ze sem chtel neco dotisknout od urcite vrstvy a taky to neslo. nakonec sem upravil gcode rucne, ale bylo to stejne k hovnu



    apropo, vcera sem presel z mk8 extruderu na klon e3d v6 . predtim motor primo u extruderu, ted bowden. je to vyznamne ulehceni hmotnosti voziku.
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: Každopádně díky.

    Jak v repetieru děláte pauzu na určité vrstvě/výšce, třeba pro vložení matice? Cura na to má plugin, zadám kdy, na jak dlouho a kam má odjet hlava, ale co jsem tak pochopil, u repetieru je potřeba ručně upravit g-kód. Není nějaké elegantnější řešení?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    CERMI_FOX: Je to volba cut, ne split.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: asi uz si to vyresil, ale ano, je to ten bod 2
    ACID: ty tlacitka by mely jit taky nakonfigurovat, ale vzhledem k tomu, ze ja mam displej s koleckem, tak sem to neresil a nevim kde to presne je
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: má, akorát když jsem jí naposled zkoušel, tak mi to ten model vrátilo ještě o hodně rozbitější, než byl :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    CERMI_FOX: Je tam volba na rozstřihnutí jednoho objektu. Já se musím podívat doma.
    ACID
    ACID --- ---
    tak už..
    Marlin změnil chování tlačítek a to tak, že tam kde byl doteď enter, je back na mainscreen, takže jsem se furt vracel misto vstupu do menu *facepalm*
    Takze nově:
    up = up
    down = down
    menu = enter
    enter = mainscreen
    back = back o jednu úroveň

    tak snad to někdy někomu ještě pomůže, kdyby zápasil s Anet, Marlinem a Repetierem
    ACID
    ACID --- ---
    tak s repetierem uz jsem se spojil, na ntb kde ho mam nebyl instalovany CH340 driver pro arduino. FW jsem nahraval ze starika..
    Home probehl, nicmene porad nejde z displeje delat nic :-/
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: zkousim pres Repetier, ale nenajde tiskarnu. Po pripojeni USB kablu to "nemuze nainstalovat novy HW", Repetier hlasi ze nemuze udelat autodetect a mam nejdriv pripojit tiskarnu..
    co s tim?
    ACID
    ACID --- ---
    ad ANDY_WARHOL: jediny co je pro tebe trochu jiny, tak je, ze potrebujes konfiguraci desky stahnout a pouzit ji, protoze to neni original arduino
    predpokladam, ze tohle je v https://gist.github.com/istepanov/e6e53879c0a359530917ef654b309a5c bod cislo 2, je tak?
    tohle
    zmena konfiguracnich parametru se provadi tak, ze vlastne znovu zkompilujes program pro aruino a nahrajes to do sve desky, je to pomerne nepohodlne a zdlouhave, ale funguje to. vetsina konfiguracnich parametru, ktere ma smysl menit, je v souboru Configuration.h
    uz je predpokladam o nastaveni teplot preheatu atd, nebo je tady potreba neco menit pred kompilaci v IDE?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: zkus to ovladat pres pc a program typu repetier
    ACID
    ACID --- ---
    zkusil jsem tam vrazit kartu, dat init a to probehlo, kartu to ted vidi a objevilo se print from SD, nicmene stale me to nenecha na nic kliknout a vyhazuje zpatky :-/
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: ten se tam nahraje s firmware
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam