• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ACID
    ACID --- ---
    MCKIDNEY: no, teplotu mam 10° nad tim, kde se mi na heat toweru podarilo separovat vrstvy, min se mi moc davat nechce..
    ACID
    ACID --- ---
    ZVIRATKO: jo, to jsem mel namysli, u vetsich veci kde je outline delsi to problem neni, u malych to proste nestihne dotect
    ACID
    ACID --- ---
    ZVIRATKO: zkusim, ted mam 0,96% na feedrate struny. Kolik bys doporucil?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: je tam bud problem se stavou, deska pry ma na petivoltech o pul min, nebo jeste nekdett jinde. uz sem si spajel svuj regulator ale nemel sem cas to testnout, ale mozna bude jednodusi proste udelat svuj design a frknout tam mechanicky, ty sem zkousel a sou bez problemu
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL: Pokud tu desku nebudeš vypínat ani restartovat, tak endstopy nepotřebuješ :D

    Můžeš změřit napětí a výstupu? U optických endstopů může být problém ve volbě pullup rezistorů... ten fototranzistor může mít poměrně vysoký odpor i když se na něj přímo svítí.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja mam zase problem. nefungujou mi na mks sbase 1.3 boardu opticky endstopy, tak to bud musim nejak vyresit nebo predelat uchyceni na mechanicky, kazdopadne oboje je radost. bohuzel design hypercube s tim pocita, ze jsou oboustrany.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: jo lepi to tam pak uz furt
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Me se totiz stavalo ze troska PETG/PLA/PVA se namotala na trysku z tisku, tu pak snadno sundas.
    Nicmene tam asi zustane nejaky film a na nem se to krasne lepi znova.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ACID: Me to dela kvuli prehrivani - snizil jsem trochu teplotu. Taky davam Wipe nozzle pred a po tisku abych zabranil namotani konce zpet na trisku.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZVIRATKO: pohraju si proste s brimem
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ANDY_WARHOL: pardon, prodlouzit, ne tlustsi...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZVIRATKO: to zkusim, diky
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ANDY_WARHOL: to je normalni, na to jsem si delal tlustsi zavadeci caru...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZVIRATKO: kdyz se hotend zahriva, tak z neho neco vytece a kdyz to zacne kreslit brim, tak se to muze zazmoulat a dela to presne to, co tu bylo popsano.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ACID: tim to nebude, jestli nemas trysku ucpanou tak se to nema samo o sobe proc lepit. Jeste me napada ubrat materialu - kdyz je ho moc tak ho tryska hrne pred sebou.
    ACID
    ACID --- ---
    Teď to utírám papírovým ubrouskem z auto akce lidlu, používám je nastříhané na menší rozměry k všeobecnému čištění už roky, tak byly po ruce, po dvojím-trojím přeložení se o trysku nespálím spíš neopatrně o blok.
    Asi zkusím teflon nebo mám ještě jednu srágoru z modelařiny na povlakování kuliček na kulácích, za vyzkoušení celkem nic nedám.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ACID: ja to potunil a byl schopnej tisknout dost turbo, jestli se ti odlepuje prvni vrstva tak mas malej pritlak nebo krivou osu
    ACID
    ACID --- ---
    ZVIRATKO: Jiný výrobce je u dalších nákupů v plánu, hlavní výhodu PM pro mě ztratili (osobní odběr), ale našel jsem na jejich struny po webu nářky..

    Největší problém je začít tisk, ikdyž natlačím strunu do endu, tak během chvilky tavenina vyteče a u menších věcí se nestihne dost posunout struna. Tohle v nastavení asi pořeším, to lepení ne.
    Aktuálně jedu první vrstvu 255C, 10mm/s rychlost, druhou vrstvu 30mm/s a teplota stejná, od druhé vrstvy 30mm/s a 230C. Při vyšší rychlosti se mi perimetry (hlavně u děr) nepřilepily k podložce a okamžitě zaprasily trysku. Tisknu na modrou pásku bez ničeho, zkoušel jsem lak, ale první vrstva stejně chtěla zpomalit a pak už lak nebyl potřeba.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANDY_WARHOL: Za horka, samozřejmě. Nylon to zvládne
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    AXTHEB: za studena ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam