• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANDY_WARHOL: Vypneš proud a hodíš na to deku :)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: no prvně bych to vypnul z elektriky. Ale to napájení asi udělám přes relé aby to mohl odepnout i požární hlásič.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    AXTHEB: tak jaksi predpokladam, ze prvni co clovek udela je, ze prepoji podlozku na externi mosfet... bez toho je to riziko i kdyz u toho ses. co bys delal ty, kdybys treba pracova a najednou vedle tebe horelo a jeste to bylo pod proudem. sam bych asi spanikaril, takze to proste nechces mit i s dozorem :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MILAZAJICEK: No na anetě můžou chytnout dráty k heatbedu, občas odejde mosfet a nechá heatbed zapnutej, případně vypadne termistor (se stejnym efektem). Vím o jedný anetě co shořela po vypadnutým topným tělese a jedný co jí vybouchl zdroj, ale to bylo bez ohně.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    AXTHEB: Vypadá to že se mu rozhořela ta základní deska, tisk ABS takže hodně topil a chytnul mu ten konektor k vyhřívané desce nebo tak něco.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    AXTHEB: Pěkný, ale od čeho to chytlo?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: ten defaultni verze je mozna pri bootu ale to teda delat nebudu zrovna jede.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Anetu bych rozhodně bez dozoru doma nenechával
    https://cdn.thingiverse.com/assets/44/cf/43/8b/77/20171205_151108.jpg
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: aneta by mela byt kompatibilni s marlinem, co tam mas za firm ? ono totiz moc moznosti neni
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: Kameru mám ale marlin ještě ne, ani nevím jestli je s tou mou deskou co je na ANET A8 bude kompatibilní. Ale tam mi jde spíš o autoleveling než o požární ochranu. Bych to musel dát do hašeného boxu pak možná ;)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: to se resi tak, ze mas rapsbery pi a kameru a pak to muzes sledovat odkudkoliv. marlin ma zabudovany ochrany proti prehrati, takze tu tiskarnu pri nejakem problemu odpoji. jeste se da taky udelat privod proudu na servo, takze to muzes i vypnout na dalku uplne ze zasuvky
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    SPM: To jedes 24/7 ne ? Já jen pokud mám třeba HO a můžu to mít celý den puštěné, bez dozoru to nenechávám.
    SPM
    SPM --- ---
    MILAZAJICEK: to moc netiskneš :-) ta kilová špulka tam vydrží pár dní :-D
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    DIDA: Já mám 3D tiskárnu od vánoc, tisknu každou volnou chvilku i při práci a mám spotřebováno asi půl kila :) takový letadlo je nad moje možnosti ;)
    DIDA
    DIDA --- ---
    MILAZAJICEK: Jojo, mám ale 2 tiskárny, tak se to dalo. Padlo tam 1,3 kg filamentu, přesný čas jsem ale nepočítal.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    DIDA: To byla zábava na dlouho to vytisknout co?
    DIDA
    DIDA --- ---
    MILAZAJICEK: Ne, je to stažené: https://3dlabprint.com
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    DIDA: to je paráda, vlastní návrh nebo někde stažené?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Používáte někdo 3M Scotch Glue Stick pod tištěný model?
    EDA
    EDA --- ---
    MCKIDNEY: Infill v letadlech (v současnosti) nebrat! :-) Tiskne se jen to, co tam konstruktér nakreslil. Infill je z podstaty věci pevnostně (v poměru výkon/hmotnost) na prd, je schopnej ti v pevnostním uzlu udělat díru, protože mu to tam tak vyšlo; prostě pevná předdefinovaná matice v celé tiskové ploše (a přilehlém zbytku vesmíru), která se tiskne tam, kde je vnitřek a kde se netiskne perimetr. To je sice pro skoro všechny věci, které nemají létat, naprosto v pořádku, ale pro pevnost a zároveň nízkou hmotnost musíš vědět, kudy probíhá napětí, a tisknout podle toho. To ještě žádný slicer neumí a jen tak umět nebude. V současnosti jsou pro ně tištěné objekty "jen objekty" a kudy a jak se to bude namáhat se neřeší.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam