• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ACID: PEI
    ACID
    ACID --- ---
    GRAGAGROGOG: To snížení teploty platí pro PEI nebo pro sklo?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ale pro vetsinu veci nakonec postaci ramps s arduinem nebo nejake integrace, barevnej dotykovej display co me nalakal na mks sbase se ukazal k nicemu, protoze nedava moc dobrou zpetnou vazbu. budu tam mit stejne jeste orange pi, ktery bude tiskovej server. taky se mi osvedcilo pouzivani din list (drzak na din listu se da jednoduse udelat na cokoliv) a tak mam po strane veskerou elektroniku a spinace prave na tech din listach
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: doporucuju si ujasnit potreby (napriklad kolikamaterialovej chces tisk) a pak se poradit v hevo fb skupine.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: Řidící desku jsem ještě nevybral.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: sorry mas recht :) nevim jak sem se takhle mohl blbe splest
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: ampérů, wattů budeš mít úplně stejně...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: a co za ridici desku ? ja koupil mks sbase 1.3 ktera beha nativne na smothieware, ale nakonec sem tam soupnul stejne 32bit marlina, ale asi bych ted volil neco jineho i za cenu ze bych konvertoval napeti..
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: Taky hodlám stavět 24V variantu a díly pokud to bude mít smysl budu dávat obráběné raději než tištěné.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: ok. pokud budes stavet 300x300, mam tu vyhrivanou nalepovaci silikonovou podlozku teto velikosti. objednal sem druhou, protoze vypadalo ze prvni nedorazi. da se nalelip na hlinikovy plech a vytvorit heatbed. akorat je na 24v (zvolil sem 24v system, kvuli lepsimu vykonu - laucky receno: potrebujes zkratka jen pulku wattu nez u 12v), mam i desku, co to podporuje naprimo, ale da se to pro desku lehce konvertovat a na heatbed pouzit spinani mosfetem a dodavat tam 24v primo z trafa (coz bych ostatne doporucoval i v 12v systemu)

    jinak jedna prakticka rada: nejlepe se mi osvedcilo na tu tiskarnu tisknout dily z petu ve 100% infilu, to vydrzi vsechno ;)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: To mě chybět nebude nechystám se tisknout tak velký věci trvá to dlouho ;)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: a jak velkou ? ja mam 300x300 a asi bych ted stavel o neco vetsi plochu, protoze tam 2-3 cm na z kazde stran nelze vyuzit
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL: To chce ubrat teplotu na první vrstvu (+- 205°C první, zbytek 235°C).
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: tak prima. Mě se taky líbí. Budem stavět s kámošem dvě najednou.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: ja sem hevo postavil a je uzasna
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: petg na pei neni moc dobry napad. doporucuji sklo + lak na vlasy, bed cca 80 stupnu, teplotu tisku doladit pomoci teplotni veze
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ACID: Tohle je pro PETG klasika - dela to i se sklem. Lepidlo pouzivam proto aby tam byla vrstva PVA a hezky se to odlepilo.
    SPM
    SPM --- ---
    SVJETLUSHKA: jj, já ho znám :-) Ale právě na tu klasickou konstrukci má detailní návod, podle kterýho to sestaví prakticky každej, ale na tu krabici toho moc není, akorát seznam materiálu a modely :-) (a to co měl na tom expu byl teda druhý prototyp tohohle :-D)
    ACID
    ACID --- ---
    Nějak se mi nevložil obrázek.

    SVJETLUSHKA
    SVJETLUSHKA --- ---
    SPM: v případě rebelixe bych se obrátil na Martina Neruda. Na fb má odkazy na stavbu a někdo mu děkoval za rady se stavbou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam