• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    312_FORREST: pokud to nejde protlacit rukou, nebo to tece pomalu a 100% je tam spravna teplota na danej filament tak je neco ucpany ... nejakej spalenej bordel v ty trysce ... i kdyz je nova neznamena ze neni vadna ...to co popisujes ze to na zacatku slo pak ne sem mel s tim ze nakonec to bylo fakt v ty trisce ... nejdriv sem ji machal v acetonu protahoval kde cim az z toho prestali lizt sracky no a po slozeni tiskne...uz zase v pohode ... myslim ze ten problem nastal po vymene abs za pla nejspis tam nejaky pla zustalo a pri teplote na abs se tam speklo ... ale zase me se to stalo po nejakych 2 letech :) (netisknu nonstop, spis narazove tisknu hodne a nekdy treba mesic pauza)
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    Prosím o radu. Tiskárna Rebel II, hotend E3D. Tiskárna přestala podávat filament. Nejde ani pořádně protlačit rukou. Zkoušeny i jiné filamenty. Zkoušen i PETG. Tryska (poměrně nová) 0,25 vyměněna za 0,4. Problém trvá. Podezření na teploměr (poškodil jsem izolaci u kostky) tak jsem ho vyměnil. Problém neustále stejný. Zkušební protlačení filamentu extruderem. Filament protéká pomalu. Zvýšen přítlak na "krev" a zdá se, že to jde. Zkušební tisk ke konci opět nepravidelně podává filament. Teflonová trubička měněna nedávno. Už nevím.
    PECA
    PECA --- ---
    QNEDLEEQ: Aha, dík. Hodlám objednat bondtech (jestli - to píšu správně) - dvě osubená proti sobě, jako má teď Průše. Ale asi to objednám až po novým roce. Do vánoc už mi to nepřijde a ještě by to pošta ztratila... Trochu jsem zaspal :/
    PECA
    PECA --- ---
    QNEDLEEQ: Dobrá, pro jistotu ještě mrknu na kolečko, jestli tam nejsou drobečky filamentu.
    HONCKA: Ofuk chladiče HE běží naplno, můžu ještě zkusit nějak změřit teplotu žebrování, akorát nevím jak, nemám na to vhodný teploměr... Leda bych před chřipkovou sezónou koupil termokameru na měření teploty dětem, ale obávám se, že mi na to manželka neskočí :) Každopádně do rozborky HE se mi fakt nechce...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    PECA: ja jsem mel problem s cvakanim extruderu, kdyz se mi ucpaval hotend, to ustalo, kdyz jsem zlepsil chlazeni tela hotendu
    PECA
    PECA --- ---
    Ladím tiskárnu (konstrukce Rebel II.c, elektronika MKS Sbase 1.3, 24 V, HE Celokov RebelMod). Matroš PLA (béžové) Palsty Mladeč.

    Mám problém s "cvakáním" extrudéru. Domnívám se, že jedná o ztrátu kroků motoru, protože "hoblování" filamentu by se asi obešlo blez slyšitelného "cvakání". Prvních několik vrstev je v pohodě, potom to začne.
    - původně jsem se domníval, že to je zubatice, tudíž jsem zvýšil přítlak (nemělo vliv)
    - potom jsem zokušel ubrat množství filamentu (během tisku) - což sice mírně zlepšilo situaci, ale zase dávalé málo materiálu - a ověřil jsem si tím, že je to asi ztráta kroků
    - zvedl jsem proud na motoru - tím se na jednu stranu vyřešila ztráta kroků, ale zase se motor moc hřeje
    - vrátil jsem tedy nastavení proudu na hodnotu, kdy je ztráta kroků menší, než na začátku, ale motor tolik netopí
    - jo a taky trochu pomohlo zvýšení teploty trysky na 215 °C - měl jsem dojem, že při 220 °C už se to připaluje - možná jenom pocit
    - co teď?

    Když to píšu, tak mě ještě napadlo, že bych mohl tisknout pomaleji, aby se materiál stíhal lépe tavit, ale nerad bych, aby se mi to v té trysce nějak moc přepálilo, nebo jinak nzmršilo a já nemusel demontovat hotend. Ostatně spodní vrstvy se asi opravdu tisknou nižší rychlostí... Tak děkuji za konzultaci, večer vyzkouším...
    LIVE_RUSTY
    LIVE_RUSTY --- ---
    Ahoj, na malix3design jsou modely za 7euro.
    Pořídil jsem královnu vetřelce.
    https://www.malix3design.com/2018/09/alien-queen-3d-printable-model.html#!/~/
    Nechce si někdo vyměnit modely?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: no reknu ti, myslel sem si ze to bude jednodusi a kdybych ted resil tiskarnu, tak si radsi koupim prusovku :))) ale to bude s kazdou tiskarnou co budes stavet od zacatku sam. urcite ma vyhodu v tuhosti a velikosti plochy. da se postavit i vetsi. jinak je ta tiskarna super, akorat sem tedy ted pres leto a zacatek podzimu nemel moc cas tisknout
    pokud budes potrebovat rad ti pomuzu

    a mimochodem, mam nevybalenou silikonou vyhrivaci podlozku 30x30 cm, je na 24V, kdybych chtel, sesly se mi dve
    mam bed z hlinikove desky a tohle nalepene pod tim, je to stabilnejsi nez kuprexid teto velikosti.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    NEPHIRUS: jasne, no me to siperzni lepidlo slo dolupo prvnim odlitku, byl bych rad, kdyby to aspon pet vydrzelo;)
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    R0C3S3K: Tu separacni vrstvu musis obnovovat i u komercnich smesi, vecne nevydrzi ani vrstva PTFE naprasena magnetronem. Taky muzes zkusit v necem rozpustit parafin, pokud by vazelina nefungovala.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    NEPHIRUS: jedu na lowcost,,, fungovalo i disperzni lepidlo, to se ale zacalo casem loupat,,, zkusim jeste klasickej primer na plasty a kdyz to nepujde, zkusim tenhle divokej mix;) diky za info,,,
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    R0C3S3K: Pokud jedes vylozene na low-cost, tak zkus bilou lekarskou vazelinu naredit lakovym benzinem.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    ahoj, vytiskl jsem si na 3d tiskarne formu, do ktere odlevam adicni silikon, bohuzel ten filament ihibuje ucinky tvrdnuti, takze shanim nejaky primer, da se koupit neco normalniho? v obchode se silikonem me doporucujou nejakej ovrstvovac za pet stovek, coz jsou imo vyhozeny prachy
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: volny remen na x, y povoleny srouby na bedu 2mm vule na extruderu :) osa z ma krivy zavitovky na x je vadnej motor (drat zlomenej primo u motoru aktualne docasne poreseno vymenim ho az budu natahovat remen).
    a jeste je to ta starsi verze s motorama nahore bez oldhamek.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Tam jsou snad všechny vady co se dají najít. IMHO máš buď volné řemeny nebo vakl v ložiskách na obou osách, plus špatná retrakce
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: jake mas ted s odstupem zkusenosti s Hypercube? Cos tam pripadne upravoval, menil, upgradoval..?
    Zacinam premyslet o tiskarne "v kostce" hlavne z duvodu snazsiho krytovani nez u prusa style tiskaren, Ultimaker (ikdyz se mi moc libi) je na takove to domaci zvykani trochu luxus..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: no ja si to myslel. tiskne to uplne zaroh :)



    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: No moc nemám kdy
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: no je fakt že mam kapku problem to naladit jsem to za ty roky zapoměl :) neceš se zastavit na tuning party ? ušetříš mě víkend...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Mendel je tuhý ve všech směrech kde to není podstatné a v tom důležitém (X) se klepe.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    QWWERTY: O tom zadna, ale jak bylo v tom videu od CNC jemu se to podarilo zvednout (sirka nozzle a rychlost navijaku).

    Obecne ti neoponuji, podle me je to gimmick, ale to je vetsina veci okolo 3D tisku :D (A tak nechci hatovat)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam