• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MAWRHIS: však ano. Jen mi přišlo úsměvné, a nic ve zlým, jak vás v koleji to, co mě se děje normálně
    MAWRHIS
    MAWRHIS --- ---
    CERMI_FOX: já mám nějaký levný gembird a šlo to v pohodě, ještě taky zkontroluj, že se ti volně točí klubko filamentu na držáku.
    ANDY_WARHOL: Proto jsem si právě koupil průšu, abych nemusel tolik laborovat
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ANDY_WARHOL: Fillamentum 98A, mám pocit že kupovaný zrovna u průši v krámě :-), takže by to neměl být nahovno filament.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Flexu bude asi i víc druhů, tzn to chce vědět přímo typ materiálu. Někde sem viděl tisknout něco jako gumu na pneu a někde zas něco co spíš připomínalo molitan. Jestli třeba někde o tohle. Pak tam totiž můžou být značně rozdíly v teplotách atd.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMI_FOX: Průša ti to tak hezky nalajnoval a ty nevdecnik koupíš nahovno filament :-)
    Btw co za značku filament máš?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    AXTHEB: dodaný profil ale o 20C překračuje doporučený rozsah teplot od výrobce filamentu a tedy neskutečně stringuje. Možná jsem jen zvolil špatného výrobce nebo smůla na várku.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CERMI_FOX: Ja jsem tiskl na mk2s z flexu víckrát, vždy stačilo jen zvolit ve
    slic3ru dodané profily a bylo.
    EDA
    EDA --- ---
    ANDY_WARHOL: Mně na něm šel bez problémů i flex ;-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMI_FOX: protože Průša to má vychytaný. Ale zdá se že flex ne.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ANDY_WARHOL: u ostatních materiálů jsem to jednou nastavil a od té doby používal to nastavení a jelo to, maximálně občas doladit live-z, třeba pokud jsem si tiskem z abs přehřál sondu. S flexem bojuju pořád.

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMI_FOX: vy prusovci na to nejste zvyklí, že musíte laborovat. Ale já si tohle užil u kazdyho materiálu.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ok, dík, zkusím potunit.

    Ten flex mě dosti štve, tisknu třetí model a pokaždý s tím jsou jiný problémy a musím mít jiný nastavení tisku.
    MAWRHIS
    MAWRHIS --- ---
    CERMI_FOX: měl jsem s flexem na průšovi podobný problém, jednak je třeba utáhnout co nejmíň ty přitlacovaší šrouby na bondtech kolečka a pak výrazně snížit rychlost - třeba na 405. pak už to tisklo docela hezky
    PECA
    PECA --- ---
    CERMI_FOX: ta trubička musí sahat až k podávacímu kolečku (zubatici) a vršek seřízni že dvou stran do špičky, aby sahal co nejvíce mezi zubatici a přítlačné ložisko. Struna pak že zubatice zajíždí rovnou do teflonové trubičky a nemá kde vyjet do strany.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    QWWERTY: já ji tam měl by default, v balení žádná extra nebyla
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    QWWERTY: je uzsi nez bowden a je uvnitr heatbrakeu, ten heatbrake muzes mit bud vhodny pro vlozeni trubicky nebo celkovovy, kam se nedava zadna, a jsou dost hadky co je lepsi. ale na vyssi teploty samozrejme jedine celokov
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    AXTHEB: ah, já ten post pochopil jakože by tam měla být ještě nějaká extra ala bowden tiskárny, proto jsem se tak hloupě ptal
    tahle krátká je tam snad by default a nevyžaduje instalaci uživatelem, ne?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    AXTHEB: teflon
    ale zalezi jestli mas celokov nebo nemas.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AXTHEB: On to možná není teflon, prostě bílý kluzký plast
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    QWWERTY: krok 5, první fotka, bílá trubička uprostřed fotky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam