• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    AXTHEB: neco mi uniklo?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MCKIDNEY, JVCNC: Nevím o lepších variantách za 150€, s tím že za půlrok/rok pošlu Anetu dál a koupím si Průšu jsem smířen.
    Chci se ale nejdříve naučit základy na něčem levném - ostatně, připravené STL mohu vždy odnést k někomu s Průšou, pokud pro něco budu potřebovat přesnější tisk.
    A auta s přeplňovanými motory ze sekaček tu díky regulacím na splodiny už ostatně máme :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SALAM23: Mas problemy s chapanim psanyho tisku, co.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SALAM23: Nikdo nehani cinany, mam ho doma. Hanime vlastni komunitu, ktera se nezmenila za posledni 2 roky, prestoze trh levnych tiskarem se zmenil masivne. :)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Vy co plivete na cinsky levny tiskarny hodte fotku nejakych vasich vytisku ze stroju za desitky tisic ,at vidime rozdil ve kvalite vytisku od cinanek- papouskovat moudra z netu o tom jak jsou anety uplnej odpad umi kazdej - ale chtelo by to nejak dolozit tvrzeni ze ty prusovice apod za tisice jsou o nekolik levelu vys
    Klidne se placnu fotky co leze z Anety a6 pro porovnani
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    AXTHEB: Myslim ze syndrom obhajovani provedeneho nakupu se jmenuje jinak :)

    NAVARA: Ja jsem si prusu taky nekoupil, ale uz za me byly lepsi alternativy nez Aneta.
    Uz tenkrat na me tady vyjeli s tim samym a nechapal jsem proc.
    Dneska uz to chapu a vim ze nemame trpelivost ucitele :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    NAVARA: No jen si ten Stockholmskej syndrom pěstuj :)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    NAVARA: aneb nevadi ze to nefunguje, hlavne ze to je levne :D

    ja bych Anet prirovnal asi k tomu jako koupit si auto s motorem ze sekacky a kastli z papiru, sice nejak jezdit bude a kdyz mi nebude vadit ze budu muset kazdych 5km znova nastartovat a ze v desti se mi rozmoci a nedojedu, budu tomu rikat ze funguje.

    presto si lidi takova auta nekupuji a kupuji si je nasobne drazsi i presto ze je ve skutecnosti taky nepotrebujou.
    mobily to same, mobil za 20k ma dneska kde kdo ackoliv ho nevyuzije a takovy zdaleka nepotrebuje ale tiskarna za 20k je moc draha.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    AXTHEB: čtu si teď článek od Malého a imho tohle pořád platí a sedí to i na mne a moji novou hračku.

    Když se řekne „3D tiskárna“, tak se musí říct Průša. Protože – myslet si můžete, co chcete, ale to, že Průšovy 3D tiskárny jsou celosvětový hit, to je neoddiskutovatelný fakt. Pepa Průša tyto tiskárny nevynalezl (je to open-source koncept), ani to nejsou ty nej nej stroje, ale jsou to levné, a přitom kvalitní tiskárny, a Pepa má velmi dobře zvládnutý marketing, výrobu i prodej. Jenže jeho tiskárny jsou stále cenově v úrovních, kde si i s programátorským měsíčním příjmem řeknete: „Opravdu 3D tiskárnu potřebuju tak nutně?“
    Chtělo by to něco levného, u čeho by vás nemrzelo, že to třeba nepoužijete, že to rozbijete, na čem si ověříte, že vám to fakt půjde, zkrátka něco pro začátečníky. Tak jsem se porozhlédl v kategorii „3D tiskárny do 200 USD“. Našel jsem spoustu podivných značek a výrobků, některé za sto dolarů, ale většinou bez referencí, bez podpory, nestandardní, bůhvíjaké provenience. A nakonec jsem našel i jednoho čínského výrobce, který prodává hodně levné klony Prusa i3 pod značkou Anet – jejich ceny se pohybují v rozpětí 160–250 USD, podle konfigurace a obchodníka.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    NAVARA: Kdyby sis koupil něco od Creality nebo Anycubicu, tak prosím. Ale kupovat dneska Anetu, která je slavná tím jak je to ultravrak... Před dvěma lety dobře, to v týhle kategorii byly jen vraky, ale dneska je to prostě chyba.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NYIBELUNGER: Na figurky je pryskyřice používaná hodně často no :) Dělám si inserty z foamcore, tak až se pořadně naučím ve F360, chci si dělat i ruzné mezidílky, spojovače,... co zlepší uložení / setup a nedaj se z té pěny vyříznout.
    ANDY_WARHOL: Pokud mi to půjde, bude mne to bavit a bude mít šanci, že se lepší tiskárna zaplatí, tak po čase upgradnu...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Neni potreba vymyslet uchylne pripady o jezdeni pres Prahu ci plytvani 20 tisic korun v plastech.
    Anet A8 neni ani rychla, ani presna. Nicmene uz ji ma a tedka ji stavi.

    Kdyz bude uspesny designer deskovek, tak si pak zaplati detailnejsi verzi z tekuteho resinu. :)
    NYIBELUNGER
    NYIBELUNGER --- ---
    NAVARA: osobně mi přijde, že na deskovky je vhodnější např. anycubic photon (ale srani je s tim jak na kostele:)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    NAVARA: akorat tu je nezanedbatelna sance ze tech 20K ve znicenem filamentu, svem case,
    dilama a praci k vylepseni tak aby z toho neco kloudneho vypadlo, nakonec stejne narves
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    NAVARA: to co říkáš je pravda. Ale nic není zadarmo. Čeká tě spoustu práce. Nicméně jednobarevný tisk v pla zas tak těžký vyladit není, takže pokud nepudes dal, tak ti to bude stacit
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    AXTHEB: Pro tiskárnu za 20k nemám využití...

    A kreslit něco doma, jet přes půl Prahy to poslat do tiskárny, dostat zmetek, odjet to domu předělat a pak zase znovu, by mne přestalo bavit hned druhý den :o
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Njn, to je tak kdyz si clovek misto 3d tiskarny koupi levnou hromadu srotu.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ANDY_WARHOL: koukal jsem, že toho nebude málo :)

    The Best Upgrades For Anet A8 3D Printer | Pevly
    https://pevly.com/anet-a8-upgrades/
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    NAVARA: tak vítej. Ale obávám se, že na deskovky už nebudeš mít čas :-) teď nás nového koníčka - zprovoznění a vylepšování 3d tiskárny :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ahoj, jdu se přidat do klubu - stavím si Anet A8, primárně na herní součásti a vylepšení insertů pro deskovky :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam