• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: kulickoveho myslíš co? Můžeš použít klasickou zavitovou tyč m8, ale to co se běžně prodava je určeno jako spojovací materiál a když po tom budeš vozit matku, tak to bude drhnout. Musel by si sehnat kvalitnější a tam rozdíl oproti ceně trapezu s činy, který budou podobné kvalitní už imho neni
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Uvažuji o použití kuličkového šroubu na Z místo trapézového jen nevím jestli to má i nějaké nevýhody kromě ceny?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Po téměř 3 dnech jsem rozchodil octopi na orange pi-pc... Hlavní problém byl nemožnost uchozeni kamery na csi portu, protože chyběl ovladač v kernelu, musel sem nakonec použít webku, druhá věc je, že tam není wifi a tak sem musel uchodit i usb wifi. Nakonec se mi to povedlo. Ale musím říct, že oproti ready image pro raspberry to byl těžký úkol. Ale aspoň sem se trochu naučil Linux...

    Nicméně, našel jsem plugin pro octoprint s názvem astroprint, který umožňuje ovládat octoprint přes kloud z internetu. Umí i obraz :-) takže vzdálená kontrola tisku je v pohodě. Nechtěl jsem jit cestou přímého ovládání octoprintu, protože se mi nechce domácí síť otvírat do internetu..

    DACAN
    DACAN --- ---
    GANDALFSEDY: dekuju, dobra nakopavka
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    DACAN: tak zacni tim ze ho vymenis za jinej design ... tohle moc (efektivne) nechladi ... ja mam teda cinskou kopii prusi ale ofuk myslim uplne stejnou v defaultu a pla melo problemy vymenil sem to za tohle a dost se to zlepsilo (dost na to abych to dal neresil) . nevidim co tam mas za vetrak ale pokdu tohle nepasuje najdi si podobnej design pro tvuj danej vetrak ... [ https://www.thingiverse.com/thing:2133328 ]
    DACAN
    DACAN --- ---
    DACAN: default. Vetrak mam na 100 procent.

    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    DACAN: jakej tam mas ofukovac?
    DACAN
    DACAN --- ---
    mam anycubic kossel linear plus, dodal jsem 1.0 mm nozzle. nejspis mi nestiha tuhnout material. pri tloustce vrstvy > 0.2 to proste tuhne pomalu. tzn snizuju tloustku, rychlost tisku. chtel bych tim tocit neco do spiraly a borti se to. mam vyzkouset jine PLA (tisknu pribalenym pruhlednym 190-220) ? teplotu jsem zkousel i 190
    ESELVIRA
    ESELVIRA --- ---
    BOUMRY: Dobré vědět, toto jsme zatím neměnili.
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    ESELVIRA: jo preste ta sama zkusenost s podlozkou. Zase musim rict, ze jednou nakalibrovana drzi celkem dobre.
    Ja pouzivam slicer-prusa pod Linuxem, tam jsem zadne problemy se SW nemel.
    Narazil jsem na problem v nastaveni prejezdovych rychlosti. Moc vysoka rychlost vedla ke ztrate kroku pri "volnem" prejezdu a tim zniceni modelu. Byl to xy sikmy prejezd. Oba remeny mam celkem solidne napnute. Pri vlastnim tisku jsem nezaznamenal jediny problem. Nastavil jsem ze 130 na 100 mm/s a dobry.
    ESELVIRA
    ESELVIRA --- ---
    BOUMRY: Máme ji doma a dobrý. Zatím vyzkoušeno jen na tisk s PLA. Sestavení bez problémů. Problém byl jen s instalací sliceru dodaná Cura neladila s Win10. Pořešeno vlastní instalací. Po několika tistcích přestala být rovná vyhřívaná podložka. Důležité bylo zjistit že se má kalibrovat za tepla, pak to bylo OK.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: To je problém černé, ne bílé. Černá se afaik dělá dobarvením různobarevného odpadu, a pak to takhle dopadá.
    SPM
    SPM --- ---
    Si snad budu muset pořídit extra trysky na bílý materiály... tisknu teď z bílýho FRJet, předtím tam bylo černé PETG a i po 40m vytištěného filamentu to semtam vyflusne furt něco černýho...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: dalo by se to udělat tak, že by si to dal do samostatného souboru a ten jenom includnul na správné místo. V podstatě by se to v tom souboru natvrdo nastavili, žádná dodatečná konfigurace. Pak by to nemělo ničemu vadit.
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: tak jasně, ale stejně bych to radši dělal systémově, abych při upgradu fw nemergoval hromadu konfliktů :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: tak celej marlin je jeden arduino program se spoustou knihoven, můžeš si to tam doprogramovat, ale je to mazec
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: Hm, asi jo, ale mergnutý to asi neni. Ale našel jsem v tom diffu dvě zajímavý direktivy, který podle komentáře zapínají stealthchop pro Z a extruder... takže zdá se, že někde hloubš ve zdrojáku se na to dá šáhnout, jenom se o tom nikde nepíše :-) no nic, díky :-)
    SPM
    SPM --- ---
    Druhá tiskárna mi stále leží rozložená jako hromada dílů, ale stejně mi to nedá spát... :-) Takže: mám koupený drivery TMC2130, na všechno. Když jsem to kupoval, tak jsem četl, že stealthchop režim není úplně vhodný pro extruder, nicméně TMC2130 se dá přepnout i do spreadcycle, takže jsem to neřešil s tím, že se přepnou. Drivery budou připojené přes SPI rozhraní. Počítám teda, očekávám, že teda si firmware přes SPI rozhraní je schopný ten režim nastavit. Potud OK. A namátkou jsem koukal, jak se to pak konfiguruje v Marlinu. A tady nastává problém, protože Marlin má volbu, že má používat stealthchop, ale volba je tam jaksi jenom jedna, která to teda patrně zapne pro všechny TMCxx drivery.

    Takže: uniká mi něco nebo jsem to popsal dobře? A dá se tomu případně nějak vysvětlit, aby to na tom specifickém driveru stealthchop nepoužívalo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam