• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZONICEK: tohle ti nikdo neřekne. Je několik materiálu, některé jsou sice samy o sobě zdravotně nezávadné, ale přidávají se do nich aditiva. Nejlepší by bylo zeptat se konkrétního výrobce materiálu, který hodlás použít.
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Omlouvám se, ale opravdu jsem to na google nenašel. Netušíte někdo jaká je zdravotní stránka hraček z 3D tiskárny pro děti? Například pro 2 leté dítě, které to bude pořád cucat atd. Chápu problém ulomení, ale spíše mi jde o to, zda běžně využívané materiály neuvolňují nějaké nebezpečné látky (olovo, chrom nebo ftaláty) atd. díky
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PECA: Některý CAMy to umí, ale výrbci spoléhají na to, že si zákazník nakreslí obráběcí mašinu sám a na stůl bude dávat i upínky atp. což v reálu na 4oskách nikdo moc nedělá, jak to je při obrábění na pěti a více netuším. V základu CAMy hlídají akorát výšku nástroje a jestli nejedeš moc hluboko podél stěny, ale klidně ti sejme upínku výložníkem.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PECA: ten neresi zase spoustu jinych veci co slicer jo ale prave ze nektere firmy delaji do tech camu i aditivni obrabemi ale vzdycky kdyz jsem se ptal tak tohle nikdo neresil.
    PECA
    PECA --- ---
    MAKROUSEK: No, ale to přeci dělá každý SW pro více osý CNC, ne?
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    MILAZAJICEK: Prave. To pak ten slicer musi pri slicovani odsimulovat pohyby extruderu se vsema tema chladicema a tak okolo. A rozhodnout, co udelat, kdyz zrovna do neceho vrazi. Nic moc.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    MAKROUSEK: tak me celkem zarážedlo že zadna z firem vyrabejich CAM s takovu funkci neprisla. Maji to hotove vcetne použití modelu "prostredi" nebo jak to rict. Aby tiskarna do modelu nevrazila nejajou svou soucasti.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    PECA: Jojo, akorat to bude chtit uplne jinak postaveny extruder a mnohem slozitejsi slicer.
    PECA
    PECA --- ---
    zajimavé - "nonplanar slicing". Top layer se tiskne po zakřiveném povrchu a tím pádem nevznikají "schody"...
    Achieve true 3D printing with non planar slicing
    http://www.youtube.com/watch?v=gmePlcU0TRw

    ACID
    ACID --- ---
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    ACID: Tohle od nich mam na ohybani dreva a vsechno jsem videl jen cca 2palce siroke.
    PECA
    PECA --- ---
    ANDY_WARHOL: Mě dělal někdo nerezový pláty na Rebel fóru, někde v Nymburce: "...na laseru z magnetické nerez oceli 0.6mm plech..."
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: já popravdě nic takového nemůžu najít. Najdu všechno od planzet na otvírání zámku do různých listových per. Ale nic jako pružný plech
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: link nemam, mam kamose nastrojare :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: a nemáš Link? Abych věděl co za materiál koupit
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: používal jsem pružnou planžetu, pozink se ti obavam se brzy zkrouti, resp ohne a bude tak leda na vyhozeni. Ale vyzkousene to nemam.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Bude stačit pozink, co myslíte?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: diky
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: zkousel jsem 0,4 a 0,5mm plech s nalepeným PEI, celkem to fungovalo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam