• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HONCKA: takze rozebrat :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    RAINBOF: Skus to rozsroubovat, nahrat horkovzdusnou pistoli a strcit do toho kus filamentu, melo by se to spojit, pak sniz teplotu a melo hybto jit na nekolijrat vytahnout
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Dneska se me stala takovavecicka...

    Mel jsem trysku 0.35 a pral do ni model slicovanej na 0.4 ucpal jsem to tak mocne ze se filament zrejme zasekl v šroubu mezi tryskou a chladicem. Zaboha nejde ven.

    Nejaky napad? Nebo to fakt musim cely rozebrat?
    Je mozny ze se nejak nevratne napekl?

    SPM
    SPM --- ---
    ZORB: tuším že ho mám v tom RebeliXu doma, ale nějakou dobu jsem na něj nesahal :-)
    ZORB
    ZORB --- ---
    Používá někdo z Vás k tiskárně Repetier?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Zvazujeme do prace SLS tiskarnu hlavne na nylon. A hodilo by se mi doporuceni jakou znacku zvolit aby byl funkcni servis podpora atpd.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    QWWERTY: jo, ted na to koukam, akorat jsou ty trojuhelniky jen popsane trochu jinou syntaxi danou XML ale porad to jsou jen trojuhelniky, coz zase ma tu vyhodu ze implementace bude jednoducha
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Nemáte někdo tip na hladký tiskový platy na prusu z aliexpresu? Nebo jiná Čína? Mám hladké dost poškozené, kupoval sem nedávno hrubej přímo od prusy, ale ten je nepoužitelný na pla, ale kupovat originál za 900 se mi nechce. Nějaky sem na aliexpresu kolem 450 našel, což bych bral, ale budu rád za něco osvedceneho
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    JVCNC: nope, v tom videu ukazuji, ze vysledny model je ulozeny ve forme XML, takze minimalne strukturou to STL neni
    + jestli to resi non-manifold edges a dalsi podobny problemy, tak to nemuze byt STL, kde vznikat muzou
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    GIOMIKY: jestli to chapu spravne tak je to v podstate akorat kontejner na bazi zipu pro STL + XML
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MAKROUSEK, QWWERTY: zkousel jsem to ted a funguje to
    tisk jsem zacal normalne pres panel na tiskarne z SD karty
    octoprint vidi probihajici tisk, dostava update o stavu (viz terminal), ukazuje progress, muze to te tiskarne pauznout/zastavit a updatuje Discord
    jedina divna vec - prvnich cca 15-20% to psalo akorat wait/busy a v OctoPrint GUI nebyl zadny update, az pak se to rozjelo a fungovalo
    http://neaxi.cz/FTP/_3d_print/octoprint_monitoring_sd_print.png
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Josef Prusa Wants You To Change File Formats | Hackaday
    https://hackaday.com/2019/11/01/josef-prusa-wants-you-to-change-file-formats/

    We’ve all been there. You find that cool cat model on Thingiverse — we won’t judge. You download the STL, all ready to watch the magic of having it materialize on your print bed. But the slicer complains it isn’t manifold or watertight or something like that. What a let down. Part of this is due to shortcomings in the STL file format. There’s a newer format available, 3MF, and Josef Prusa and Jakub Kočí would like you to start using it.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    QWWERTY: MMU (jedno jaka verze) je největší nesmysl který Průša vydal. Na rozpustný podpory je to jeste horsi. Jen si spočítej kolik filamentu vyhodis resp musis vyblejt někam mimo kdyz budes v kazdy vrstve pouzivat dve az ctyri barvy plus HIPS. Btw je vyzkoušeno ze ti ten hips nebude praskat v tom MMU?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    QWWERTY: já mmu2 plánuju, ale hlavně kvůli rozpustnéj podporam
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MAKROUSEK: fungovat by to melo od lonskyho roku, ale jsou tam nejaky podminky, viz
    [Request] Monitoring of prints started manually · Issue #2335 · foosel/OctoPrint · GitHub
    https://github.com/foosel/OctoPrint/issues/2335#issuecomment-371205166
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    MILAZAJICEK: Jako ze Octoprint bude monitorovat stav tiskarny, ktera bude tisknout ze SD karty? Ja to takhle rozchodit nedokazal...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MILAZAJICEK: ver, ze jeste smutnejsi nez Prusa bez OctoPrintu je to co pise MAKROUSEK - OctoPrint snazici se vzpamatovat z blikajiciho semaforu na MMU

    asi nejsem uplne cilova skupina pro MMU a prijde mi s tim vic srani nez uzitku
    na to, ze mame MMU uz asi rok, tak jsem na tom krome testu nic vice-filamentovyho netiskl
    chvili jsem chtel zkusit tohle, ale pak jsem zjistil, jaky zlo je procpat samotny TPU pres MMU a cely jsem to zavrhl
    kdyz jsem naposledy potreboval vicebarevny tisk, tak jsem ho stejne delal manualne na MK2 (vic barev v ramci jedne vrstvy .. zadny prusovo colorPrint podle Z)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    MAKROUSEK: muze to furt tisknout z sdkarty. Ale prusu bez octoprintu mame v praci a je to nejsmutnejsi tiskárna co znam.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    MILAZAJICEK: Nebo jde napojit Octoprint jenom aby monitoroval stav, ale aby se furt tisklo z sd karty?
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    MILAZAJICEK: Jojo, to jsem samlzrejme zkousel. Jenomze tohle nema power panic a taky se z ruznych chybovych stavu MMU2 tiskarna nevzpamatuje, jako kdyz se tiskne z sd karty...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam