• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TALAGE: ty wingle s cervikama se mi tam podarilo nabusit kladivem, ale pak to zprohybalo ten profil, nicmene dobra zprava je, ze u hewo je nepotrebujes, tam ti staci ty rohovy, ktery se davaj z vnejsku, a nahoru, kde by ti prekazely das neco takovyho viz priloha, bohuzel tohle je tvarovany pro normalni profily z aliexpresu, pro ty ehlinikovy si to musis upravit



    TALAGE
    TALAGE --- ---
    ANDY_WARHOL: No, mam objednane ty spojovaci vinkle s cervikama z Ali a jsem zvedav, jak se to bude tvarit na ehlinkovic profil. Mozna ty spojky vubec nepouziju.

    Lineary jsem zatim odlozil a zkusim klasicke HEVO (Double Z), s tim, ze budu mozna muset resit ty spoje, ale to se podda :)

    Aluteckk urcite vyuziju na 2020 pro bed, ty zatim nemam . . . Pruhyb asi u 3D tiskarny pocitat nebudu, nemyslim ze pri tech rozmerech tiskaren to je vubec meritelne, vuci presnosti technologie 3D tisku. Ale u frezky, ktera na me taky ceka se uz asi zamyslm...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ale treba na konstrukci linearniho vedeni je ten ehlinik profil pomerne nevhodny, ten aluteckk bude mnohem lepsi
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TALAGE: prave, ta dira je nahovno, i kdyz tvar drazky neni uplne spatny, ale treba takovy ty spojovaci wingly se tam daji nacpat jen kladivem a to pak deformuje profil slusne. navic, ten profil co sem linoval by mel byt strukturalne mnohem pevnejsi, i kdyz na klasiku, kde je ten rohl plny, to stale asi mit nebude
    ale na webu vyrobce je i kalkulacka pruhybu, takze se tam da spocitat, jestli je treba silnejsi profil nebo ne
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    ANDY_WARHOL: Tak to je skvele. Skoda, ze jsem nevedel minuly tyden :D . . . Dnes mi dorazily profily ehliniku na HEVO. Mel jsem to doma za ctyri dny. (Nekomu tady "pekne dekuji" za naockovani k HEVO, misto vanocnich darku zase utracim za material na tiskanu :o) )

    Jinak me profily z ehliniku prijdou celkem fajn, ovsem ta stredova dira, do kterre lze vyrezat zavit tochu chybi, pavda.

    V kazdem pripade diky za tip.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    to prvni je https://www.aluteckk.cz/, dodaci doba 2-3 dny, sidli v celakovicich, coz je kousek od prahy. ehlinik dodava 1-2 tydny od objednani... a musi se to posilat, protoze je nekde v pardubicich.
    na luteccku nemaj cenik, ale prisla mi nabidk profil 3030 - 253kc bez dph za metr, 2020 maj za 146 bez dhp, maj i dalsi, viz web, prorez chteji 35 bez dph.
    tak kdyby se nekomu hodilo na stavbu tiskaren a cnc
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    e hlinik prodava tohle


    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    konecne sem sehnal zdroj v cr na alu profily , ty spravne, ne ty k nicemu z ehlinik.cz

    takle vypadaji

    DACAN
    DACAN --- ---
    Zkousel nekdo Z-ULTRAT? tisknu na 260 a podle me se lame po letech vice, nez je zdravo.
    Mala teplota?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: ta dioda ti to řekne právě, pokud bude reagovat, tak funguje a je připojena.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MILAZAJICEK: to neni. je to manualova hodnota. kalibrujou to na vysku pasku coz je cca 1mm. Hele vyskou to proste nejni. Kdyby totiz byla nizko tak se to bude zastavovat zbytecne vysoko a nenarazelo do podlozky.
    ANDY_WARHOL:
    nevzpominam si prave :) ale neendstopuje, me spis slo o to zda to muze byt jinde nez v pinde samotny.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: na pinde je dioda, reaguje nějak, když vezmeš něco kovového a přiblíží se k ní?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    RAINBOF: 1mm je zase moc nizko :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MILAZAJICEK: to nemam. Mel jsem ji i 1mm
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    RAINBOF: pindu si můžeš overit ze reaguje na kov ale spis ji mas vysoko.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Tak jsem to vymenil zapeceny ve sroubu je to fest
    Mam ale problém s kalibraci z vyjedu nahoru, zarovnam a kdyz jedu dolu extruder se zapichne do podlozky. Zkousel jsem ladit pindu ale bez uspechu.
    Jednou to dojelo normalne a u 4 bodu podlozky to zahnilo.
    Mam správně podezreni na pinda?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HONCKA: no zmrvil jsem to poctive. Po vetsi rozborce extruderu jsem to ladil a tak jsem si rikal ze se mi trha filament asi proto ze mam moc utazeno...
    No dam si zas rozborku no. Nesnasim ten cable management.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    RAINBOF: Jestli se ti to dostalo takhle, tak jo
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HONCKA: takze rozebrat :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    RAINBOF: Skus to rozsroubovat, nahrat horkovzdusnou pistoli a strcit do toho kus filamentu, melo by se to spojit, pak sniz teplotu a melo hybto jit na nekolijrat vytahnout
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Dneska se me stala takovavecicka...

    Mel jsem trysku 0.35 a pral do ni model slicovanej na 0.4 ucpal jsem to tak mocne ze se filament zrejme zasekl v šroubu mezi tryskou a chladicem. Zaboha nejde ven.

    Nejaky napad? Nebo to fakt musim cely rozebrat?
    Je mozny ze se nejak nevratne napekl?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam