• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: ta dioda ti to řekne právě, pokud bude reagovat, tak funguje a je připojena.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MILAZAJICEK: to neni. je to manualova hodnota. kalibrujou to na vysku pasku coz je cca 1mm. Hele vyskou to proste nejni. Kdyby totiz byla nizko tak se to bude zastavovat zbytecne vysoko a nenarazelo do podlozky.
    ANDY_WARHOL:
    nevzpominam si prave :) ale neendstopuje, me spis slo o to zda to muze byt jinde nez v pinde samotny.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: na pinde je dioda, reaguje nějak, když vezmeš něco kovového a přiblíží se k ní?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    RAINBOF: 1mm je zase moc nizko :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MILAZAJICEK: to nemam. Mel jsem ji i 1mm
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    RAINBOF: pindu si můžeš overit ze reaguje na kov ale spis ji mas vysoko.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Tak jsem to vymenil zapeceny ve sroubu je to fest
    Mam ale problém s kalibraci z vyjedu nahoru, zarovnam a kdyz jedu dolu extruder se zapichne do podlozky. Zkousel jsem ladit pindu ale bez uspechu.
    Jednou to dojelo normalne a u 4 bodu podlozky to zahnilo.
    Mam správně podezreni na pinda?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HONCKA: no zmrvil jsem to poctive. Po vetsi rozborce extruderu jsem to ladil a tak jsem si rikal ze se mi trha filament asi proto ze mam moc utazeno...
    No dam si zas rozborku no. Nesnasim ten cable management.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    RAINBOF: Jestli se ti to dostalo takhle, tak jo
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HONCKA: takze rozebrat :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    RAINBOF: Skus to rozsroubovat, nahrat horkovzdusnou pistoli a strcit do toho kus filamentu, melo by se to spojit, pak sniz teplotu a melo hybto jit na nekolijrat vytahnout
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Dneska se me stala takovavecicka...

    Mel jsem trysku 0.35 a pral do ni model slicovanej na 0.4 ucpal jsem to tak mocne ze se filament zrejme zasekl v šroubu mezi tryskou a chladicem. Zaboha nejde ven.

    Nejaky napad? Nebo to fakt musim cely rozebrat?
    Je mozny ze se nejak nevratne napekl?

    SPM
    SPM --- ---
    ZORB: tuším že ho mám v tom RebeliXu doma, ale nějakou dobu jsem na něj nesahal :-)
    ZORB
    ZORB --- ---
    Používá někdo z Vás k tiskárně Repetier?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Zvazujeme do prace SLS tiskarnu hlavne na nylon. A hodilo by se mi doporuceni jakou znacku zvolit aby byl funkcni servis podpora atpd.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    QWWERTY: jo, ted na to koukam, akorat jsou ty trojuhelniky jen popsane trochu jinou syntaxi danou XML ale porad to jsou jen trojuhelniky, coz zase ma tu vyhodu ze implementace bude jednoducha
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Nemáte někdo tip na hladký tiskový platy na prusu z aliexpresu? Nebo jiná Čína? Mám hladké dost poškozené, kupoval sem nedávno hrubej přímo od prusy, ale ten je nepoužitelný na pla, ale kupovat originál za 900 se mi nechce. Nějaky sem na aliexpresu kolem 450 našel, což bych bral, ale budu rád za něco osvedceneho
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    JVCNC: nope, v tom videu ukazuji, ze vysledny model je ulozeny ve forme XML, takze minimalne strukturou to STL neni
    + jestli to resi non-manifold edges a dalsi podobny problemy, tak to nemuze byt STL, kde vznikat muzou
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    GIOMIKY: jestli to chapu spravne tak je to v podstate akorat kontejner na bazi zipu pro STL + XML
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MAKROUSEK, QWWERTY: zkousel jsem to ted a funguje to
    tisk jsem zacal normalne pres panel na tiskarne z SD karty
    octoprint vidi probihajici tisk, dostava update o stavu (viz terminal), ukazuje progress, muze to te tiskarne pauznout/zastavit a updatuje Discord
    jedina divna vec - prvnich cca 15-20% to psalo akorat wait/busy a v OctoPrint GUI nebyl zadny update, az pak se to rozjelo a fungovalo
    http://neaxi.cz/FTP/_3d_print/octoprint_monitoring_sd_print.png
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam