• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SPM: A to klidne muze bejt. Sklo sice vypada pevne a rovne, ale neni ani jedno.
    SPM
    SPM --- ---
    Tak si hraju s bed levelingem a BLTouchem... snažím se tu desku dostat i fyzicky do roviny, jelikož to mám štelovací. A už se mi povedl takovýhle výsledek:

    Recv: Bilinear Leveling Grid:
    Recv: 0 1 2
    Recv: 0 +0.115 +0.038 +0.162
    Recv: 1 +0.050 -0.004 +0.093
    Recv: 2 +0.159 +0.120 +0.209

    Vysvětlí mi někdo, jak se tohle může povést se sklem? :-D Protože jestli ty čísla chápu správně, tak mám všechny rohy výše než střed, tedy by to sklo muselo být uprostřed promáčklé.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    A protoze mam rad surealismus,
    tak abych to dotahl k absolutnimu konci, oprasil jsem prusa MK1 a zejtra se jde tisknout :D
    (jako zalohu mi kamarad pretiskne modely v tejdnu)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Tak k té fotce se váže taková příhodička,
    někdo tisknul náhradní díly a udělal je z PLA, no a ke mne se to info nedostalo takže extruder je z PLA. to co vidíte je důsledek toho že první povolily držáky na řemen :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL: je to tiskarna i3 mk2, mame ji v labu tak uz ma neco natisknuto no ale behem rozborky jsme opravili kdeco ale sype se statecne. ona poslape bestie.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: ty mas pech, ale vidim ze pouzivas nejakou babicku. mozna je to znameni si udelat radost k vanocum :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    tak, po fightu s pinda sondou, ktera castecne ztratila citlivost takze musi byt niz, jsem ji naladil a jela. rikam si musim dotisknout vsechny dily co jsem spotreboval a co jeste budu potrebovat...

    No co budu rikat. Ted se prozmenu povoluje remen... tohle zacina byt osobni.

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Ještě ty správné profily prodává tme.cz rs online, ale bez průřezu...
    SPM
    SPM --- ---
    TALAGE: tak já měl smůlu už na dvě várky :-D První jsem bral ve fabory, tam malá část pasovala, zbytek jsem musel šmirglovat, ale nějak jsem to z toho postavil. Druhou jsem kupoval u killicha a ty do toho profilu nešly vůbec :-D Takže jsem to postavil z těch Tček, dělalo se s tím krásně, jenom holt ta cena není z nejnižších.
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    SPM: Budu si davat pozor. Stejne kde to pujde, dam M6 s limcem a T-nuts si necham jako backup, kdyz zpomenu. Tam kde bude treba M5, dam T.
    Ja bral na Rebela M6 s limcem ve Ferone a mel jsem asi stesti na dobrou varku - nesla mi zasunout jen jedna (a tu jsem prejel smirglem a byla cajk) :)
    SPM
    SPM --- ---
    TALAGE: Jinak chce to u nich kontrolovat, že se ti správně otočily a zasekly v profilu - občas se to nepovede, ale stačí to pak povolit a dotáhnout znova. Ale celkově žádný problém, dělalo se mi s tím rozhodně líp, než s těma límcovýma M6, který kromě toho, že se tam musely nastrkat dopředu, tak většina z nich nechodila v té drážce moc hladce a muselo se to brousit nebo brát násilím :-)
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    SPM: Tak objednany M5, M6. Diky.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: ano to vím, tak zase slepá ulička. Skoda
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: no čtvercový matice proti těm čínským co jsem odkazoval mají jednu nevýhodu - musíš je tam nasunout z boku toho profilu. Tedy, musíš si dost dobře rozmyslet co kam budeš přidělávat a matky si našoupat předem. A když to nevyjde, tak profil vymontovat abys ho alespoň vyhnul :-) Jako zní to jako detail, ale v té první tiskárně mám M6 matky s límcem a tyhle čínský pro mě byly úplné vysvobození, tím že jsem na to mohl přestat myslet :-D
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: nezkoumal jsem na ci strane je vina. Jen jsem predpokladal ze ty drazky delaj vvsichni stejny. Tak jsem vzal profily 2020 a 2040 z alutekku a z ciny rohy a matky. Na druhy pokus uz jsem objednával jen tam kde meli cinani výkres a byl jsem si jisty ze se to vejde.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    no tak ale ted sem to overil, co se tam vejde, je m6 ctvercova matice. 30ks stoji v hornbachu asi 30 korun, takze za me uplne v pohode, jediny co je blby, je ze se tam daj dat teda jen m6 srouby, ale ty se prodavaj na vahu a jsou za babku. clovek proste nemusi cekat mesic nez mu to dovali z ciny.
    Matice čtyřhranná M6, balení 30 ks v Eshopu HORNBACH.cz
    https://www.hornbach.cz/shop/Matice-ctyrhranna-M6-baleni-30-ks/8718408/artikl.html

    jeste se prodavaj normalni m4 s limcem, ty by tam asi sli taky a pekne se zaseknout, ale ty v hornbachu nemaji
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: hmm, koukam ze sirka drazky je jen 10.2 mm a ta matka ma asi 15mm,

    matka pro 2020 by se tam vejit mela, ale netusim jestli tam bude drzet, nezkousel jste to nekdo ?
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: no šířka drážky jo, ale ten vnitřní prostor podle toho nákresu, kde se ta matka kouše, je o dost menší.


    TALAGE: Kupoval jsem tyhle v M3 a M6 a do těch ehlinik profilů v pohodě: https://www.aliexpress.com/item/32859942228.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dTObgj3
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: takže do alutek profilu skutečně nejdou? Do 3030 nejde běžná matka určena do 3030?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Já měl teda docela problém sehnat čínský matky a rohy co se vlezou do alutekku. Nakonec mam asi 300matek k nicemu a rohy jsem ofrezoval aby sli pouzit.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: dostal si mě, úplně sem na to Zapoměl, měl sem vážně radost, že sem to našel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam