• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    HONZAK89: Řeším úplně to samé. = )
    cca 3-4 měsíce dozadu jsem si o tom docela dost četl a ender3 mi přijde nako super kauf, s tím že si něco budeš muset doma dodělat a doladit. Pro má pokud vím nový mainboard, magnetickou podložku a jiný hotend, ale konkrétněji nevím, ten ender5 vypadá hodně zajímavě ale cenovej rozdíl 5000 vs 7500 mi přijde hodně.

    Každopádně já sjem docela pevně rozhodnutý si ho pořídit, tak kdyžtak poreferuju po vánocích. = )
    BOUMRY: Může zse zeptat kde si ho nakonec kupoval? mám minimální zkušenosti s nákupem z číny a zrovna u tekhle drahý věci se mi nechce nic riskovat.. navíc na alze momentálně 5200, na gearbest 4600, to mi za to úplně nestojí, ale podporovat zelenýho debila taky úplně nechci...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    HONZAK89: Co tohle?
    Ender 5 - nová základní laťka v levných čínských tiskárnách?
    https://www.youtube.com/watch?v=AOnJkNMDmzk
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    HONZAK89: tady to celkem pěkně srovnává...s ním jsem začínal tisknou ;) máš tam dost videí o Ender3

    Ender 3 Pro: What’s different and is it worth the extra money?
    http://www.youtube.com/watch?v=TAUWlJt2Hmg
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    HONZAK89: jsem spokojený. Za ty peníze je to dobrý startér... neodradí
    Při pečlivém sestavení tisk out od box. https://www.thingiverse.com/thing:2917515
    Teď jsem bojoval s jiným filamentem, než od creality. Neustále zacpana tryska.nakonec stačilo dát tisk na 1.5mm z step a přidat přítlak na kolo posuvu filamentu. Přijde mi, že se pružina unavila.
    Postupně si dopravam upgrade
    Magnetickou podložku
    BLtouch
    Teď mám objednané komplet kovové osazeni extruderu.
    Upgrade firmware přes RPI.....které skončilo jako Octopi ;)

    Používám zatím pouze PLA
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HONZAK89: pokud vím, tak pro verze má magnetickou podložku.
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    BOUMRY: Ahoj jak si spokojenej s Creality Ender?
    Ahoj, mám v hlavě nápad, na dárek - pro sebe.
    1. opravdu by to mělo být první seznámení s 3D tiskem.
    2. nemělo by to stát moc peněz, ale mohlo by to chvilku fungovat - alespoň na naučení základů.

    koukám na tyhle dvě:
    Creality ENDER 3 - 3D tiskárna | Alza.cz
    https://www.alza.cz/ender-3-d5462906.htm
    Creality ENDER 3 PRO - 3D tiskárna | Alza.cz
    https://www.alza.cz/creality-ender-3-pro-3d-printer-d5522742.htm

    Je tam opravdu jen rozdíl ve filamentu? Rozdíl 1700,-
    Bude taková tiskárna "k něčemu" ?
    Díky moc za odpověď/pošta možná.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Tak už mě to potkalo taky. PINDA2 na prusovi ztratila citlivost a musela se posunout hodne nizko aby zacala zase brat
    SPM
    SPM --- ---
    XBAHNO: jo no, jenom je to potřeba zase někam zapojit a namontovat, takže to tu tiskárnu zase nejspíš o kus zvětší :-) A hlavně to teda zase dělá průvan, který jsem chtěl eliminovat tím vodním chlazením. Nicméně já jsem v tomhle případě stejně chtěl krytovat tiskárnu samu o sobě (byť nakonec asi taky přijde ještě do skříňky), takže to tak asi dopadne a když kryt zakrytuje tiskárnu bez elektroniky, tak by se tam průvan dostat nemusel... Ale je to nezvyk, na DRV8825 se nic takovýho nedělo :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZORB: 1 a 5 se běžně používá, akorát se to kupuje z Číny a 1cku nerad používám
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: ale v tebou odkazovanem případě uhelniky použít nešly, protože na ně nebylo místo, musel sem použít vnější upevnění, uhelniky je jen na jednom uhlu
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SPM: To je IMHO mnohem vic v klidu, na elektroniku neni problem dat vetrak 80 az 120mm a vyrazne mu stahnout otacky, takze je velmi tichej. Narozdil od malejch vetracku co to musi drtit co se da.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZORB: tak já primárně používám kovové uhelniky přesně do těch profilu, ale když je nemám, tak si je vytisknu, protože to je rychlejší než z Číny, v ČR jsou tyhle věci předražený.
    Ale můžeš mi dát Link na to co přesně myslíš..
    ZORB
    ZORB --- ---
    ANDY_WARHOL: Jen malá technická, proč všichni používají na spojování alu profulů tištěné díly? My používáme v práci do přístrojů ITEM profily a dost často využíváme jejich standartních šroubových spojů, je to přesný a dost pevný....
    SPM
    SPM --- ---
    GRAGAGROGOG: Hmm, já tam mám akorát nalepenej menší hliníkáč (větší se nevešel přes pin headery pro SPI). Takže počítám, že to, že při 600mA hází temperature warning asi je normální :-) Jenom teda nevim, jestli mám odvahu na ně ten chladič přímo letovat, asi holt skončím u větráku (kterýho jsem se pracně na hotendu zbavil, grrr :-D )
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Fungujou... v pololu formátu s připájeným měděným chladičem, cca do 900mA. S větrákem zvládnou 2.3A.
    SPM
    SPM --- ---
    ok, tak uvidíme, jak se s tím autoleveling popere :-)

    A druhá věc - fungujou taky někomu TMC2130 s pasivním chlazením? Jsem si furt říkal co mají všichni s těma větrákama k elektronice, ale vono to na mě furt ječí, že jsou všechny drivery přehřátý, stáhlo to proud až na 600mA kde to furt ječí a navíc tomu stejně přeskakujou kroky :-)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SPM: A to klidne muze bejt. Sklo sice vypada pevne a rovne, ale neni ani jedno.
    SPM
    SPM --- ---
    Tak si hraju s bed levelingem a BLTouchem... snažím se tu desku dostat i fyzicky do roviny, jelikož to mám štelovací. A už se mi povedl takovýhle výsledek:

    Recv: Bilinear Leveling Grid:
    Recv: 0 1 2
    Recv: 0 +0.115 +0.038 +0.162
    Recv: 1 +0.050 -0.004 +0.093
    Recv: 2 +0.159 +0.120 +0.209

    Vysvětlí mi někdo, jak se tohle může povést se sklem? :-D Protože jestli ty čísla chápu správně, tak mám všechny rohy výše než střed, tedy by to sklo muselo být uprostřed promáčklé.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    A protoze mam rad surealismus,
    tak abych to dotahl k absolutnimu konci, oprasil jsem prusa MK1 a zejtra se jde tisknout :D
    (jako zalohu mi kamarad pretiskne modely v tejdnu)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Tak k té fotce se váže taková příhodička,
    někdo tisknul náhradní díly a udělal je z PLA, no a ke mne se to info nedostalo takže extruder je z PLA. to co vidíte je důsledek toho že první povolily držáky na řemen :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL: je to tiskarna i3 mk2, mame ji v labu tak uz ma neco natisknuto no ale behem rozborky jsme opravili kdeco ale sype se statecne. ona poslape bestie.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: ty mas pech, ale vidim ze pouzivas nejakou babicku. mozna je to znameni si udelat radost k vanocum :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    tak, po fightu s pinda sondou, ktera castecne ztratila citlivost takze musi byt niz, jsem ji naladil a jela. rikam si musim dotisknout vsechny dily co jsem spotreboval a co jeste budu potrebovat...

    No co budu rikat. Ted se prozmenu povoluje remen... tohle zacina byt osobni.

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Ještě ty správné profily prodává tme.cz rs online, ale bez průřezu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam