• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HONZAK89: pokud vím, tak pro verze má magnetickou podložku.
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    BOUMRY: Ahoj jak si spokojenej s Creality Ender?
    Ahoj, mám v hlavě nápad, na dárek - pro sebe.
    1. opravdu by to mělo být první seznámení s 3D tiskem.
    2. nemělo by to stát moc peněz, ale mohlo by to chvilku fungovat - alespoň na naučení základů.

    koukám na tyhle dvě:
    Creality ENDER 3 - 3D tiskárna | Alza.cz
    https://www.alza.cz/ender-3-d5462906.htm
    Creality ENDER 3 PRO - 3D tiskárna | Alza.cz
    https://www.alza.cz/creality-ender-3-pro-3d-printer-d5522742.htm

    Je tam opravdu jen rozdíl ve filamentu? Rozdíl 1700,-
    Bude taková tiskárna "k něčemu" ?
    Díky moc za odpověď/pošta možná.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Tak už mě to potkalo taky. PINDA2 na prusovi ztratila citlivost a musela se posunout hodne nizko aby zacala zase brat
    SPM
    SPM --- ---
    XBAHNO: jo no, jenom je to potřeba zase někam zapojit a namontovat, takže to tu tiskárnu zase nejspíš o kus zvětší :-) A hlavně to teda zase dělá průvan, který jsem chtěl eliminovat tím vodním chlazením. Nicméně já jsem v tomhle případě stejně chtěl krytovat tiskárnu samu o sobě (byť nakonec asi taky přijde ještě do skříňky), takže to tak asi dopadne a když kryt zakrytuje tiskárnu bez elektroniky, tak by se tam průvan dostat nemusel... Ale je to nezvyk, na DRV8825 se nic takovýho nedělo :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZORB: 1 a 5 se běžně používá, akorát se to kupuje z Číny a 1cku nerad používám
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: ale v tebou odkazovanem případě uhelniky použít nešly, protože na ně nebylo místo, musel sem použít vnější upevnění, uhelniky je jen na jednom uhlu
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SPM: To je IMHO mnohem vic v klidu, na elektroniku neni problem dat vetrak 80 az 120mm a vyrazne mu stahnout otacky, takze je velmi tichej. Narozdil od malejch vetracku co to musi drtit co se da.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZORB: tak já primárně používám kovové uhelniky přesně do těch profilu, ale když je nemám, tak si je vytisknu, protože to je rychlejší než z Číny, v ČR jsou tyhle věci předražený.
    Ale můžeš mi dát Link na to co přesně myslíš..
    ZORB
    ZORB --- ---
    ANDY_WARHOL: Jen malá technická, proč všichni používají na spojování alu profulů tištěné díly? My používáme v práci do přístrojů ITEM profily a dost často využíváme jejich standartních šroubových spojů, je to přesný a dost pevný....
    SPM
    SPM --- ---
    GRAGAGROGOG: Hmm, já tam mám akorát nalepenej menší hliníkáč (větší se nevešel přes pin headery pro SPI). Takže počítám, že to, že při 600mA hází temperature warning asi je normální :-) Jenom teda nevim, jestli mám odvahu na ně ten chladič přímo letovat, asi holt skončím u větráku (kterýho jsem se pracně na hotendu zbavil, grrr :-D )
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Fungujou... v pololu formátu s připájeným měděným chladičem, cca do 900mA. S větrákem zvládnou 2.3A.
    SPM
    SPM --- ---
    ok, tak uvidíme, jak se s tím autoleveling popere :-)

    A druhá věc - fungujou taky někomu TMC2130 s pasivním chlazením? Jsem si furt říkal co mají všichni s těma větrákama k elektronice, ale vono to na mě furt ječí, že jsou všechny drivery přehřátý, stáhlo to proud až na 600mA kde to furt ječí a navíc tomu stejně přeskakujou kroky :-)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SPM: A to klidne muze bejt. Sklo sice vypada pevne a rovne, ale neni ani jedno.
    SPM
    SPM --- ---
    Tak si hraju s bed levelingem a BLTouchem... snažím se tu desku dostat i fyzicky do roviny, jelikož to mám štelovací. A už se mi povedl takovýhle výsledek:

    Recv: Bilinear Leveling Grid:
    Recv: 0 1 2
    Recv: 0 +0.115 +0.038 +0.162
    Recv: 1 +0.050 -0.004 +0.093
    Recv: 2 +0.159 +0.120 +0.209

    Vysvětlí mi někdo, jak se tohle může povést se sklem? :-D Protože jestli ty čísla chápu správně, tak mám všechny rohy výše než střed, tedy by to sklo muselo být uprostřed promáčklé.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    A protoze mam rad surealismus,
    tak abych to dotahl k absolutnimu konci, oprasil jsem prusa MK1 a zejtra se jde tisknout :D
    (jako zalohu mi kamarad pretiskne modely v tejdnu)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Tak k té fotce se váže taková příhodička,
    někdo tisknul náhradní díly a udělal je z PLA, no a ke mne se to info nedostalo takže extruder je z PLA. to co vidíte je důsledek toho že první povolily držáky na řemen :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL: je to tiskarna i3 mk2, mame ji v labu tak uz ma neco natisknuto no ale behem rozborky jsme opravili kdeco ale sype se statecne. ona poslape bestie.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: ty mas pech, ale vidim ze pouzivas nejakou babicku. mozna je to znameni si udelat radost k vanocum :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    tak, po fightu s pinda sondou, ktera castecne ztratila citlivost takze musi byt niz, jsem ji naladil a jela. rikam si musim dotisknout vsechny dily co jsem spotreboval a co jeste budu potrebovat...

    No co budu rikat. Ted se prozmenu povoluje remen... tohle zacina byt osobni.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam