• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    YARRDESH: měli jsme prakticky stejný problémy s průšou mk2 po přesunu do chladný místnosti. Začal bych tím teplem, no. = /
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    YARRDESH: Když to čistíš, tak to stírej jen na jednu stranu. Nouzově může pomoct do toho acetonu přidat malinko ABSka, ale není to chytrý dlouhodobý řešení.
    Teplota v místnosti může mít dost silný vliv.
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    caun, mam problem s prusou mk3s a tiskem z PLA (prusament). Zhruba po ctvrt roce tisku se zacala odlepovat prvni vrstva modelu, nastaveni 215/60C. po kazdym tisku desku ocistim ipou na ubrousku. pomuze snizeni teploty desky? nebo snizeni rychlosti tisku prvni vrstvy? jakou mate ve slic3ru nastavenou tloustku tisku prvni vrstvy? 0.2? mam ubrat nebo pridat? obvykle to zesere pri ostrym rohu, podpory, ktery driv byly bez problemu, se ted vicemene nedaj pouzit, ty se serou komplet, protoze jsou deformovany odlepovanim a pri dalsich vrstvach to dela brajgl, pac se tiskne do prazdna, nebo na hrudky/pomichane linky odlepeneho, zvednuteho tisku. stejne tak takovej ten okraj, co se tiskne kolem samotnyho modelu na zacatku, clovek radsi rovnou pri tisku sunda, aby se pak nepletl do modelu. live z jsem parkrat doladoval, ale nakonec jsem se stejne vratil k cca obdobne hodnote. bral jsem podlozku uz dvakrat i acetonem, trochu se to zlepsilo, ale tendence je stejne sestupna. nemuze na to mit vliv taky umisteni tiskarny v nevytapene mistnosti? v lete to totiz bylo v pohode. taky se presunula z pevnyho stolu na plechovou skrinku. ma pevnost umisteni tiskarny nejaky vliv na kvalitu tisku?
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    Voxelated Soft Matter via Multimaterial, Multinozzle 3D Printing
    https://vimeo.com/369874885
    MARTYYNO
    MARTYYNO --- ---
    Ahoj, premyslim o nejake entry-level 3d tiskarne a asi pujdu prave do te Ender 3. Ma tu nekdo potrebne vybaveni a zkusenosti s flashnutim bootloaderu a nahranim noveho firmwaru - Marvin? S Arduinem kamos moc nejsem, takze bych to idealne nekomu privezl, nechal ho to cele udelat a pak si tiskarnu zase odvezl - samozrejme bych za takovouto sluzbu zaplatil. Nasel by se tu nekdo takovy?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    JAPAN: ok, diky
    JAPAN
    JAPAN --- ---
    GIOMIKY: musíš vybrat EU sklad, jinak ti to proclí, a tam je to za 240 USD, takže 5500.
    To už se ti vyplatí koupit v ČR, třeba
    Creality ENDER 3 - 3D tiskárna | Alza.cz
    https://www.alza.cz/ender-3-d5462906.htm?IDP=2181
    a máš jistotu že jí můžeš reklamovat, kdyby se něco stalo.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Je tohle vyhodny deal?

    Creality3D Ender-3 Pro– Creality 3D
    https://www.creality3d.shop/products/creality3d-ender-3-pro-high-precision-3d-printer
    Creality3D Ender-3 pro High Precision 3D Printer

    Creality 3D

    Regular price $369.00 -> $214.99 Sale

    Free Shipping 3-7 Days Delivery.
    Tax Exemption & Duty-Free On EU&US 3D Printer, 1-Year Warranty + Return within 14 days!
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: asi bych se toho nebál, ale zkušenost nemám.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Online Shop S6 V1.2 Board 32 Bit Control Board Support 6X TMC Drivers Uart/SPI Flying Wire XH/MX Connector VS F6 V1.3 SKR V1.3 | Aliexpress Mobile
    https://m.aliexpress.com/..._55&fbclid=IwAR1kBIl3ja9UHKAbu-4yyIERnB82zaBs9Tk_eJ9vgVG8TOx7TLUm8PWKero
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Zvazuji tuhle prdelku provozujete nekdo 32bit?
    2NDREALITY
    2NDREALITY --- ---
    HANZILLA: to maj v prusa labu ne?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HANZILLA: zkus se spíš zeptat v cnc klubu, to patří tam.
    Ale obecně je problém, že ta překližka může chytnout nebo se minimálně ocoudit.
    HANZILLA
    HANZILLA --- ---
    Hosi, z jineho soudku. Shanim laserovou rezacku na preklizku. nevite o necem co by bylo na domaci uzivani dobre? Nevlasntim garaz, a hledam nejakou alternativu kterou si flaknu do bytu, ale nemam s takovym strojem prachzadnou zkusenost.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    XBAHNO: Velmi často pomůže zmenšení počtu stran ($fn=max(2*prumer, 3)). Jiank si prostě změřit, o kolik to musíš nadsazovat.
    SPM
    SPM --- ---
    XBAHNO: Díky, schválně vyzkouším :-)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Kdyz uz jsem tu, mam problem s dirama v openscadu. Jsou maly. Jiste, jsem si vedom ze d je v scadu prumer kruznice opsany $fn-uhelniku, takze kdyz to odectu, bude ta dira mensi. Jenze... chci diru 10mm, odectu valec 10.5mm a dira ma na vytistenym forichtungu 9mm - a to uz mi prijde fakt malo, kdyby mela 9.8 tak se nedivim. Co delam blbe? Nebo je to slicerem/necim na tiskarne? Venkovni rozmery sedi na desetinky a lip merit neumim, ale diry jsou maly.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SPM: Zkus tam dat extra length on restart, ale nejaky velmi, velmi maly cislo. Zacal bych treba na 0.01, mozna 0.005. Ja tam mam -takovejhle zdibec, resil jsem tim cintani.
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    TALAGE: Tak ja si tady odlozim, treba se nekomu bude hodit.
    Investioval jsem a nevim co jsem delal spatne, nicmene to funguje vyborne.

    Lze namapovat kterykoviv volny pin (zkousel jsem ty na AUX2) a staci propojit obycejnym kablem bez 1k rezistoru jako RX. TX v Klipperu neni potreba zapojovat. [TMC2208-PDN_UART -> RX_arXX]

    Kdyby nekoho zajimalo tak jen vycuc konfigurace Klipperu zde:

    [stepper_x]
    step_pin: ar54
    dir_pin: ar55
    enable_pin: !ar38
    #step_distance: .0025 // for 64 microsteps
    step_distance: .01
    endstop_pin: ^ar3
    position_endstop: 0
    position_max: 200
    homing_speed: 30
    second_homing_speed: 15
    
    [tmc2208 stepper_x]
    uart_pin: ar63
    microsteps: 16
    interpolate: True
    run_current: 0.65
    hold_current: 0.2
    sense_resistor: 0.110
    stealthchop_threshold: 100
    SPM
    SPM --- ---
    Všiml jsem si jednoho neduhu. U nový tiskárny, ale tuším, že mi to dělá i ta druhá, jenom jsem to ignoroval. Po přesunu s retrakcí se ten materiál někdy nechytne hned, ale až o chvíli později. Všiml jsem si toho hlavně teda u první vrstvy, byť nemůžu úplně vyloučit, že se to nestává i někde ve vyšších vrstvách (na ně už tak detailně nekoukám a tím že to kreslí perimetry zevnitř ven, tak to nemusí být vůbec vidět). Jakým parametrem se má tohle správně tunit? (Vím, že je tam extra délka na filament po retrakci, ale nějak jsem měl za to, že se tohle používá na bowdenech s hodně dlouhýma retrakcema... já tam měl včera 0,9mm, což mi přijde, že by mělo dát bez toho...)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam