• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    ahoj. Mam dotaz. tisknu na průša mk3s a po několika hodinách tisku dojde k posunu vrstvy. asi tak o milimetr. zda se že v jednom směru. vyfotím to až to dotisknu. Ale stalo se mi to zas. zda se že se to děje jen při zaplem silent modu. kontroloval jsem reminky, i ten test v tiskárně hlásí hodnoty které jsou "v normě" jinak jsou výtisky řekl bych velmi kvalitní. nemá někdo tip čím by to mohlo být nebo kde pátrat? rád bych to třeba nasimuloval tak aby se to stalo dříve než po x hodinách abych to mohl ladit nějak.
    RAJCHE
    RAJCHE --- ---
    OMNIHASH: Zkus www.Prototypum.cz
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Případně pokud je to / nahraje se na thingiverse, tak je tam možnost si tisk objednat i s doručením, pokud to nepospíchá.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Funguje někde v Praze 3D tisk as a service? Můžete mě nasměrovat, kde a jak to hledat?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HONCKA: tohle je opravdu jednoduší...
    PECA
    PECA --- ---
    HONCKA: Mě to přijde jako mnohem jednoduší způsob. Kromě toho řízením osudu mi zůstala krabička malých latexových rukavic, zatímco matlání se s epoxidem by pro mě byla asi stopka :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    PECA: nebylo by lepší místo tý šprcky to přetřít epoxidem a vybrousit?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: jo zrovna tisknu druhou pro ženu, filtry do vysavače by měly být celkem účinné, a sedí a tesni to vyborne
    MHO
    MHO --- ---
    PECA: jojo, to mám vytištěný. vedlejší výsledek je ten, že mi vždycky tak smrdí ksich od toho latexu, že se poctivě meju
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    FERNIE: nj, byl jsem moc netrpelivy a fakt to chce celych 24h do vytvrdnuti .. + se to prohrivalo na odpolednim slunicku a uz to vypada v pohode :)
    ...mozna jeste nejaky ten den navic do uplnyho vyprchani, tzn. nechat to lezet nekde mimo obytny prostory

    PLA smoothing - wear your PPE! - Album on Imgur
    https://imgur.com/a/wh2hDXl
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    QWWERTY: u acetonu je to trochu rychlejsi, zalezi jak moc to macis. Co mam vyzkousene, tak 2-3h staci aby to bylo v pohode na dotek, uplne vytvrzene do 24h
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    smoothing

    vy, kdoz jste delali abs+aceton nebo pla+chloroform, jak dlouho trva, nez povrch ztrati ten "pogumovany" pocit
    jasne, je to dostatecne pevny na manipulaci uz po jedne hodine, ale spis me zajima, kdy ten povrch zpatky vytvrdne
    tady uvadi, ze bezne pouzivaji na uschnuti 1-2 dny - odpovida to zhruba vasi praxi?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XBAHNO: zavřenej kde?
    Když to dáš do neprodysny krabice s kolem silikatu, a koukat ti bude jen malej canfrlik přes manzetu, tak to nemůže být tak strasny
    PECA
    PECA --- ---
    BTW, jak se tu nedávno řešily polomasky a respirátory a že to je porézní a tím pádem naprt, tak docela prima nápad z Brna je přetáhnout přes to šprcku, teda jednorázovou rukavici a ustřihnout:
    https://vut.cz/mask
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    ANDY_WARHOL: Co rikal kolega, nema to moc smysl, protoze taha tu vodu fakt extremne. Proste pred tiskem dve hodiny v troube, jinak bublinkuje, i kdyz byl zavrenej. A to von je na to docela peclivka.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Hlavně to držte v dryboxu, nylon tahá vodu z okolí snad nejvic
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: kterej tez jde pouzivat v sekacce :)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    AXTHEB: To by slo, stejne zacina v karantene dochazet material, tak ji tam prihodim. Dik.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    XBAHNO: Jen má dost nestejnoměrný průřez, není to moc čistý a často to při tisku zoufale smrdí. Alza má nylon filament od Gembirdu, kilovku za 800.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam