• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: jen mě zajímalo, jestli to learning curve se vztahuje k blenderu a co to zhruba dělá :-)
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL: Dej mi pár dní než se rozkoukam a kouknu na nějaký videa, strávil jsem v tom cca 10 minut.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: mě to docela zajímá taky, ale vzhledem k tu, že vše dělám v tinkercadu, tak moc nerozumím co píšeš.
    Muzes to nějak rozvést?
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    MILAZAJICEK: Mno... možná... Co jsem to jen tak zkouknul tak mi tam pár věcí chybí, bo jen nevím kde jsou, každopádně ta "learning curve" je jak rána kladivem do hlavy...
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ACID: blender urcite. Ostatni nevim.
    ACID
    ACID --- ---
    MILAZAJICEK: umi FreeCAD, blender nebo DesignSpark načíst STL tak, aby se daly dál upravovat? Pro mě byl tohle hlavní důvod proč vůbec F360 instalovat a zkoušet, licenci zatím řešit nemusím, ale jednak přituhuje a jednak mě sere čím dál větší HW nenažranost F360, se kterou nelze nic dělat, protože se vše jede online..
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    GRAGAGROGOG: pro win vypada zajimave DesignSpark Mechanical ten jsem neznal

    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    GRAGAGROGOG: to je problem obecne. S FreeCADem se mi dela nedobre. OpenSCAD si na slozitejsi veci neumim predstavit.. A Inventor nebo SolidWorks jsou z hlediska hobby 3D tisku nezaplatitelny. Neslo by to nahradit blederem? To mi prijde jako jedinej mocnejsi opensource nastroj.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    Možná trochu OT ale... Neřeší tu někdo poslední změnu licenčních podmínek Fusion 360? Zdarma už je to jen pro startupy mladší než 3 roky s příjmem pod 100k$ ročně(+pár dalších podmínek) a jednotlivce co si tím nevydělají 1k$ ročně... K tomu zdražili roční licenci z nějakých 300$ na 500$ (což se mi fakt platit nechce když to třeba 2 měsíce v kuse nezapnu... stará licence mi vydrží někdy do srpna.) Preferoval bych něco trochu levnějšího a bez rizika, že to zase zdraží až se trochu posunou ve vývoji.

    Jde mi o to co má F360 jako SOLID, SURFACE a FORM workspace... tzn. NURBS boundary representation a T-Spline modeling. Render a pár analytických nástrojů se taky hodí, ale to se dá vyřešit přes něco jiného, zbytek F360 funkcí nepoužívám.

    Největší problém je s T-Spline/subdivision/etc. modelingem, našel jsem zatím jediný program co to umí uspokojivě nahradit: Rhinoceros (1 licence na furt 1000€, upgrade na novější verzi 500€), a to spíše až ve verzi 7, která je ve vývoji (dostupná zdarma pokud máte koupenou verzi 6)...

    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    napadá vás kde sehnat teflonovou vložku(bowden) do hotendu? cca 0,6mm/0,4mm, 4cm...
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    VLADDRACUL: no byl to takovej štastnej slepej výstřel... původně sem chtěl mini průšu, ale ten by byl až v srpnu a tohle měla alza skladem... navíc o 3k levnejš.
    Na největší bonus týhle tiskárny sem přišel až dodatečně, ale o to radši... ta vejška tisku 300mm je super bonus ;)
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    GANBOY: Rozumim tvenu nadseni. Z podobnych duvodu mi doma pristal Kossel linear plus a moc me bavi. A hlavne jsem pochopil, proc jsou lineary tak supr. Stoji vedle druhe tiskarny na ktere jsou jeste puvodni anet tyce a z casti i loziska :D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GANBOY: kde máš silikon/těsnění, aby to neprofukovalo? :o
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    Jo a badass corona mask :D

    GANBOY
    GANBOY --- ---
    Když teď nemám co dělat tak sem si na zkrácení dlouhé chvíle pořídil Ender5
    A jako za ty prach boží ;)



    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    QWWERTY: díky za rychlou odpověď. také jsem znova hledal a narazil na to podobné. nedokáži posoudit nakolik je to složitá geometrie. uvnitř je to trochu složitější. o rychlosti tisku nemám ponětí :/ Já vezmu model, nastavím si výšku vrstvy, infill, podpěry a uploadnu z browseru a pak se každých deset minut chodím koukat :) vypnutí tichého módu pomůže. ten je tišší. (asi vetrak). Ja mam pocit ze mi vydává zvuky posuny heatbed po ose. Ale jak tohle srovnat.... zkoušel jsem to kdysi poslouchat na veletrhu, ale to se nedá posoudit uchem. :P problému tam mohu mít i více.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SCHEEZE: na jakou tisknes rychlost?
    zda se, ze je to vlastnost silent mode, bo si na to stezuje vic lidi
    What do I have to lose by using Stealth Mode other than Crash Detection and some time? : prusa3d
    https://www.reddit.com/r/prusa3d/comments/ag03aj/what_do_i_have_to_lose_by_using_stealth_mode/
    mrns3d - I once hat a little layer shift while using stealth mode.
    KlamKhowder - I've had this exact same thing.
    kpdubreuil - I've had hit and miss issues with silent mode. Typically it's layer shifts on small detailed parts.
    trackpaduser - layer shifting can also be an issue..... reducing the speed to something like 60-65% also works, and you should have less issues related to layer shifting.


    a oficialni prirucka to zminuje taky
    POSUN VRSTEV - Prusa Research a.s.. – 3D tisk a 3D tiskárny od Josefa Průši
    https://www.prusa3d.cz/layer-shifting/
    "U objektů větších než 200–300 g nebo u objektů se složitou geometrií doporučujeme tiskárnu spustit v normálním režimu. "

    sice bych tvrdil, ze to tvoje az zas tak slozita geometrie neni, ale zkus to zpomalit, jestli to bude delat dal
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    ahoj. Mam dotaz. tisknu na průša mk3s a po několika hodinách tisku dojde k posunu vrstvy. asi tak o milimetr. zda se že v jednom směru. vyfotím to až to dotisknu. Ale stalo se mi to zas. zda se že se to děje jen při zaplem silent modu. kontroloval jsem reminky, i ten test v tiskárně hlásí hodnoty které jsou "v normě" jinak jsou výtisky řekl bych velmi kvalitní. nemá někdo tip čím by to mohlo být nebo kde pátrat? rád bych to třeba nasimuloval tak aby se to stalo dříve než po x hodinách abych to mohl ladit nějak.
    RAJCHE
    RAJCHE --- ---
    OMNIHASH: Zkus www.Prototypum.cz
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Případně pokud je to / nahraje se na thingiverse, tak je tam možnost si tisk objednat i s doručením, pokud to nepospíchá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam