• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ROMANICAK: bod #3 - souhlas, ze MK3 je bez problemu .. nastavis jednou a tisknes
    pokud se neobjevi nejaky vylozene problem (ucpana tryska, ...) a za predpokladu, ze jednou za cas udelas udrzbu ala kontrola remenu
    bez problemu zvlada i vozeni autem sem a tam, aniz by bylo potreba po kazdym prevozu pachat nejakou rekalibracni voodoo magii
    hlavne diky bodu #5 se vyhnes MMU jednotce - v podstate vsechno srani s MK3 jsme meli/mame kvuli MMU
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Prusa, můžeš si i počkat na tu novou mini za 10k.
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    ROMANICAK: Pokud nechces Ultimaker a pod., ktery je asi cenove nekde jinde a chces dodrzet bod 3, tak asi Prusu. Ma to odladeny, ma support. Vsehny ostatni Anety, Endery a ja nevim co, vtsinou potebuji trochu tunit a upgradovat, aby to bylo ono. Jinymi slovy nemusi hned fachcit out of the box.

    Priprav se na to, ze drive nebo pozdeji tomu budes stejne trochu rozumet. I ten Prusa se ti casem rozhodi a bude se ti to hodit.

    Ja stavel RebelaII od nuly. Nikdy pred tim jsem nevidel zadnou tiskarnu nazivo, zkusenost s tiskem nula. Diky tomu build procesu dnes umim nektere veci eliminovat. Bohuzel, stale je se co ucit :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ROMANICAK: Tak zrovna Průšovky jsou od sraní se v bodu 3 asi nejdál, kam se pod 50k můžeš dostat.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Ahoj, rad ych pozadal o radu...obcas potrebuju nejakej patvar z plastu pro neco, premyslim o 3D tiskarne.

    Kdyz ted pominu finance - ktera je pro takovy to domaci prototypovani nejlepsi?

    1. Urcite chci klasickou Prusa typ, nechci delty nebo optickej tisk v kapaline.
    2. Asi jsem schopen si zajistit kryt, aby na to nesel pruvan a uvnitr byla stala teplota - eliminace praskani modelu.
    3. Nechci si hrat dlouhy hodiny s nastavovanim a ladenim samotnyho stroje pokazdy, kdyz chci neco vyrobit. Potrebuju proste prijit, nahrat, vytisknout a zacit model pouzivat. Nechci resit hromady pruvodnich jevu/chyb 3d tisku.
    4. Preferuju bytelnejsi konstrukce at to nevibruje.
    5. Staci mi jeden extruder a nemusi umet barvicky. Tisk bude v drtivy vetsine ABS, obcas PLA ci PET.

    Strasne se mi libi Prusa I3 MK3S, ale bojim se prave bodu 3. Co si o tom myslite?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    QWWERTY: ale musí to člověk každý rok řešit :-)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    GRAGAGROGOG: jak ti dokážou, že sis s tím vydělal víc než $1000?
    LIVE_RUSTY
    LIVE_RUSTY --- ---
    Já toho teda moc nenamodeluju, ale když něco, tak používám onshape.
    Zdarma, běží v prohlížeči. Omezení je v tom, že je pak model veřejný.
    Onshape | Product Development Platform
    https://www.onshape.com/
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ANDY_WARHOL: z toho co tam ctu, tak na personal/non-commercial pouziti zustane Fusion porad free, ne? nerikej, ze kreslenim v TinkerCadu vydelavas pres $1000, aby jsi se musel klasifikovat jako commercial :D

    Fusion 360 free license changes | Fusion 360 | Autodesk Knowledge Network
    https://knowledge.autodesk.com/...aas/sfdcarticles/sfdcarticles/Fusion-360-Free-License-Changes.html
    Fusion 360 for Free Personal Use | Fusion 360 | Autodesk
    https://www.autodesk.com/campaigns/fusion-360-for-hobbyists
    - for individuals who are doing home-based, non-commercial design, manufacturing, and fabrication projects.
    - must be learning for personal use, outside of a company environment, commercial training, outside of their primary employment.
    - Individuals with “hobby businesses,” generating less than $1,000 USD in annual revenue, are exempt from the non-commercial requirement, thus for the free, personal use of Fusion 360.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: jen mě zajímalo, jestli to learning curve se vztahuje k blenderu a co to zhruba dělá :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Tinkercad je sice dobrý v tom, že aby člověk dosáhl svého, tak si musí sakra namáhat hlavicku a je to tedy v tomto smyslu velmi kreativní, ale reálně je to často šílenej opruz, musím se posunout. Mám fusion, ale brzo vyprší licence a ani sem ho pořádně nezapl
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL: Dej mi pár dní než se rozkoukam a kouknu na nějaký videa, strávil jsem v tom cca 10 minut.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: mě to docela zajímá taky, ale vzhledem k tu, že vše dělám v tinkercadu, tak moc nerozumím co píšeš.
    Muzes to nějak rozvést?
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    MILAZAJICEK: Mno... možná... Co jsem to jen tak zkouknul tak mi tam pár věcí chybí, bo jen nevím kde jsou, každopádně ta "learning curve" je jak rána kladivem do hlavy...
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ACID: blender urcite. Ostatni nevim.
    ACID
    ACID --- ---
    MILAZAJICEK: umi FreeCAD, blender nebo DesignSpark načíst STL tak, aby se daly dál upravovat? Pro mě byl tohle hlavní důvod proč vůbec F360 instalovat a zkoušet, licenci zatím řešit nemusím, ale jednak přituhuje a jednak mě sere čím dál větší HW nenažranost F360, se kterou nelze nic dělat, protože se vše jede online..
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    GRAGAGROGOG: pro win vypada zajimave DesignSpark Mechanical ten jsem neznal

    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    GRAGAGROGOG: to je problem obecne. S FreeCADem se mi dela nedobre. OpenSCAD si na slozitejsi veci neumim predstavit.. A Inventor nebo SolidWorks jsou z hlediska hobby 3D tisku nezaplatitelny. Neslo by to nahradit blederem? To mi prijde jako jedinej mocnejsi opensource nastroj.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    Možná trochu OT ale... Neřeší tu někdo poslední změnu licenčních podmínek Fusion 360? Zdarma už je to jen pro startupy mladší než 3 roky s příjmem pod 100k$ ročně(+pár dalších podmínek) a jednotlivce co si tím nevydělají 1k$ ročně... K tomu zdražili roční licenci z nějakých 300$ na 500$ (což se mi fakt platit nechce když to třeba 2 měsíce v kuse nezapnu... stará licence mi vydrží někdy do srpna.) Preferoval bych něco trochu levnějšího a bez rizika, že to zase zdraží až se trochu posunou ve vývoji.

    Jde mi o to co má F360 jako SOLID, SURFACE a FORM workspace... tzn. NURBS boundary representation a T-Spline modeling. Render a pár analytických nástrojů se taky hodí, ale to se dá vyřešit přes něco jiného, zbytek F360 funkcí nepoužívám.

    Největší problém je s T-Spline/subdivision/etc. modelingem, našel jsem zatím jediný program co to umí uspokojivě nahradit: Rhinoceros (1 licence na furt 1000€, upgrade na novější verzi 500€), a to spíše až ve verzi 7, která je ve vývoji (dostupná zdarma pokud máte koupenou verzi 6)...

    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    napadá vás kde sehnat teflonovou vložku(bowden) do hotendu? cca 0,6mm/0,4mm, 4cm...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam