• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ARAON
    ARAON --- ---
    Já bych radši Epax.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    PECA: Mars pro prý podle Elegoo twitteru právě naskladněn do EU skladů
    PECA
    PECA --- ---
    CHA1NDLER: Asi 5 minut jsem o tom uvažoval. Ale nakonec jsem dospěl k názoru, že je to osekaná a ošizená varianta už tak dost ošizených tiskáren, že to nebudu riskovat :)

    Aktuálně bych rád zhruba v půlce srpna koupil něco jako Elegoo Mars Pro (případně Creality LD-002R, Longer 30 orange). Nicméně dostupnost třeba toho Elegoo Mars Pro je prachbídná. Tak uvidím.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ARAON: tak to radeji nebrat i fhd je na hrane.
    ARAON
    ARAON --- ---
    CHA1NDLER: Zero má menší tiskovou plochu (97 x 54 x 150 mm, versus 115 x 65 x 165 mm u Photonu S) a mnohem menší rozlišení (480x854 versus 1440x2560). Dohání to antialiasingem, ale nevím nevím.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CHA1NDLER: hele fakt netusim, na me to vyskocilo na fb, tak sem to sem dal.
    CHA1NDLER
    CHA1NDLER --- ---
    ANDY_WARHOL:
    mohu dotaz - jak moc se to Zero liší od S ? Uvažuji nad koupí SLA pro tisk 28mm scale figurek
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    Tak nejak tusim, ze nas zde nebude mnoho, kteri provozujeme Klipper firmware. nicmene, kdyby se nekdo takovy nasel a premyslel o migraci z RAMPSu na FYTSEC F6 desku, pak vez ze:

    - EXP1 a EXP2 kabel se musi otocit o 180°, pokud provozujes klasicke reprap displaye (20x4 ala Prusa, nebo "grafiku") - je treba riznout/obrousit zamek na konektoru, pripadne nastrelit novey kabel. Jinak tma.
    - endstopy musi(!) mit zapojen pull-up rezistor na 5V, tedy nestaci mit mikrospinace v rezimu "NC" na pripojene GND
    - endstop "Z" konektor ma jumper, ktery musi byt propojen tak, aby na pinu bylo 5V (muze byt propojen na vyssi napajeci napeti desky, kterymzto je krmena sonda), pokud se z toho pinu bere napeti pro "pull-up"

    Konec hlaseni.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---

    Prej 159 dolarů po slevě, kdyby to někoho zajimalo

    Anycubic Photon Zero on Sale! This is the best choice for resin printing starters.
    Apply code PZ-0704 at checkout.


    Anycubic Photon Zero 3D Resin Printer– ANYCUBIC 3D Printing
    https://www.anycubic.com/collections/anycubic-photon-3d-printers/products/anycubic-photon-zero

    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    RAPIDJO: Aha, tak to jo. To pak asi jsem myslel to b) vloz do gcode prikazy v notepadu :-)
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    MAKROUSEK: tak samosebou je to v celé výšce modelu na 4 místech dané vrstvy, kde by ruční lazení po dobu 7 hodin tisku, učinilo z 3d tisku návrat do dob feudální manufakturní dílny na spřádání ovčí vlny. :D:D:D Nebo je ručně myšleno najít si daná místa a přepsat gcode?
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    RAPIDJO: Pokud to je jedno misto, zpomal ruco a pak zase zrychli...
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    MAKROUSEK: Tož taky žešení ale ne moc optimální. Hledám takové které by samozřejmě vedlo k zachování přijatelné doby tisku. Nejde o jeden kus tam by to samosebou šlo. Navíc v tom místě bych potřeboval zpomalit opravdu brutálně na nějakých třebas i 10mm/s
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    RAPIDJO: A proc si proste cely tisk nezpomalis?
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    Ahoj, mám dotaz. Existuje nějaká možnost měnit rychlost tisku v určitých oblastech dané vrstvy potažmo v celé oblasti (rohy, rádiusy)? Mám problém při tisku vysokých tenkých nestabilních geometrií ve tvaru U ale v tom rádiusu tiskárna stále drží danou rychlost. vibrace při změně směru extruderu způsobují bordel na druhé straně plochy. Když existuje něco jako velocity printing, kde v daných místech lze měnit rychlost tisku shell, neexistuje rozumná funkce pro označení místa kde má extruder zpomalit. Hledám Hledám nenacházím nic. :/
    ARAON
    ARAON --- ---
    TALAGE: WD40 Lithium Grease
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    Cim pak pratele mazete lineary? (mam cinu MGN12)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    SALAM23, ACID: ok dik, vyzkousim (stejne musim neco koupit, vsechny modelarsky lepidla uz mi tu umrela)
    ACID
    ACID --- ---
    ZIGI: gelovy vterinak
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ZIGI: Pouzij modelarsky vterinak s aktivatorem ,lepidlo si aktivuj po sesazeni a porovnani dilu a mas po starosti
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam