• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ARAON
    ARAON --- ---
    PECA: Mám dojem, že vinyl je OK. Sám jsem je používal při lockdownu, páč nic jiného. Nebylo.
    PECA
    PECA --- ---
    Ok, takže ještě jeden dotaz ohledně rukavic - co vinylové? Můžou být. Kupoval jsem je jako alternativu k latexovým, je to primární náhrada pro alergiky na latex. Nejsou tak pružné a občas se mi trhaly (malá velikost), ale na natírání lazurou, abych nebyl jako prase, stačily v pohodě...
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    ACID: celkem se daj sehnat v obchodech s tetovacima potrebama
    ACID
    ACID --- ---
    nitrilové rukavice
    akorát se teď hůř shánějí, bo koronáč..
    ARAON
    ARAON --- ---
    PECA: Nitrile. Blbá autokorekce. :-P Netuším jak se jim říká česky.
    PECA
    PECA --- ---
    ARAON: dik, latexový zrovna mám... Tak jdu shánět.
    ARAON
    ARAON --- ---
    PECA: Na co ledaskdo zapomene je, že ty rukavice nesmí být latex (ten většina resinů rozleptá), ale nitrily gloves.

    Resinů rozhodně vyzkoušet víc. Každému vyhovuje trochu něco jiného. Každopádně jdou většinou míchat, čímž se dají tvořit unikátní barvy, případně postupně odlévány jiný odstín při tisku, čímž se dá vytvořit barevný přechod. Ale to chce to dělat z resiny od stejného výrobce, páč jednotlivé značky se liší dobou expozice.
    PECA
    PECA --- ---
    Prosím o radu ohledně fotopolymeru a asi tip, co nezapomenout.
    Už, už se chystám objednat tiskárnu (Elegoo Maras Pro) a pochopitelně budu hned chtít vyzkoušet jak to smrdí a tiskne. Doufám, že v setu je nějaká ta základní výbava, ale co bych si raději měl stejně připravit a nezapomenout koupit?

    1/ Takový ten spotřebák a doplňky jako rukavice. Nikdy jsem s tímto nepracoval, zkušenosti nula, ani nevím, na co se ptát. Rukavice, špachtle, náhradní FEP... Ledasco mě asi napadne, nějaká klasická rada, na co zapomene každý druhý? :)

    2/ Doporučení na nějaký entry level polymer (resin). Něco s čím se nešlápne vedle, ale není to hned topka za raketu. Taky netuším, rozkoukávám se a nevypadá to na jasnou volbu na první dobrou. Vyplatí se vzít spíše několik menších balení na pokusy, nebo nejprve jeden spolehlivý a po rozjezdu teprve experimentovat?

    děkuji

    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    RAINBOF: Dorazil?
    ARAON
    ARAON --- ---
    Já bych radši Epax.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    PECA: Mars pro prý podle Elegoo twitteru právě naskladněn do EU skladů
    PECA
    PECA --- ---
    CHA1NDLER: Asi 5 minut jsem o tom uvažoval. Ale nakonec jsem dospěl k názoru, že je to osekaná a ošizená varianta už tak dost ošizených tiskáren, že to nebudu riskovat :)

    Aktuálně bych rád zhruba v půlce srpna koupil něco jako Elegoo Mars Pro (případně Creality LD-002R, Longer 30 orange). Nicméně dostupnost třeba toho Elegoo Mars Pro je prachbídná. Tak uvidím.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ARAON: tak to radeji nebrat i fhd je na hrane.
    ARAON
    ARAON --- ---
    CHA1NDLER: Zero má menší tiskovou plochu (97 x 54 x 150 mm, versus 115 x 65 x 165 mm u Photonu S) a mnohem menší rozlišení (480x854 versus 1440x2560). Dohání to antialiasingem, ale nevím nevím.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CHA1NDLER: hele fakt netusim, na me to vyskocilo na fb, tak sem to sem dal.
    CHA1NDLER
    CHA1NDLER --- ---
    ANDY_WARHOL:
    mohu dotaz - jak moc se to Zero liší od S ? Uvažuji nad koupí SLA pro tisk 28mm scale figurek
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    Tak nejak tusim, ze nas zde nebude mnoho, kteri provozujeme Klipper firmware. nicmene, kdyby se nekdo takovy nasel a premyslel o migraci z RAMPSu na FYTSEC F6 desku, pak vez ze:

    - EXP1 a EXP2 kabel se musi otocit o 180°, pokud provozujes klasicke reprap displaye (20x4 ala Prusa, nebo "grafiku") - je treba riznout/obrousit zamek na konektoru, pripadne nastrelit novey kabel. Jinak tma.
    - endstopy musi(!) mit zapojen pull-up rezistor na 5V, tedy nestaci mit mikrospinace v rezimu "NC" na pripojene GND
    - endstop "Z" konektor ma jumper, ktery musi byt propojen tak, aby na pinu bylo 5V (muze byt propojen na vyssi napajeci napeti desky, kterymzto je krmena sonda), pokud se z toho pinu bere napeti pro "pull-up"

    Konec hlaseni.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---

    Prej 159 dolarů po slevě, kdyby to někoho zajimalo

    Anycubic Photon Zero on Sale! This is the best choice for resin printing starters.
    Apply code PZ-0704 at checkout.


    Anycubic Photon Zero 3D Resin Printer– ANYCUBIC 3D Printing
    https://www.anycubic.com/collections/anycubic-photon-3d-printers/products/anycubic-photon-zero

    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    RAPIDJO: Aha, tak to jo. To pak asi jsem myslel to b) vloz do gcode prikazy v notepadu :-)
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    MAKROUSEK: tak samosebou je to v celé výšce modelu na 4 místech dané vrstvy, kde by ruční lazení po dobu 7 hodin tisku, učinilo z 3d tisku návrat do dob feudální manufakturní dílny na spřádání ovčí vlny. :D:D:D Nebo je ručně myšleno najít si daná místa a přepsat gcode?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam