• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ACID
    ACID --- ---
    NAVARA: tak podle nových zpráv STEP export zůstává
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    NAVARA: kolega mi na to poslal tohle: https://www.eaa.org/eaa/eaa-membership/eaa-member-benefits/solidworks-resource-center
    Pro cleny EAA licence na SolidWorks zdarma.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Important changes are coming to your Fusion 360 for personal use software that you need to know about.

    Effective October 1, 2020, functionality in Fusion 360 for personal use will be limited, and you’ll no longer have access to the following:

    * Probing, 3 + 2-axis milling (tool orientation), multi-axis milling, rapid moves, automatic tool changes
    * Multi-sheets, smart templates, output options for drawings (print only).
    * Download options from public share links
    * Cloud rendering
    * Export options including DWG, IGES, SAT, STEP, and DXF (Note: DXF can still be saved via sketch
    * Simulation and generative design
    * Unlimited active and editable Fusion 360 documents (10 doc limit.
    * Fusion 360 extensions – Generative Design and Manufacturing Extensions
    These changes are being made to allow us to scale, align intended usage with the various offerings, support advanced capabilities for Fusion 360 subscribers, and stay true to our guiding principles of democratizing design for everyone.

    Fusion 360 for personal use is still free for those of you working on home-based, non-commercial design, manufacturing, and fabrication projects.
    ACID
    ACID --- ---
    Máte někdo zkušenost s tiskárnou Deltiq?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    Print in Place Engine Benchmark! 3D-Printed!
    https://www.youtube.com/watch?v=DFjD8iOUx0I
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Netušíte prosím někdo, zda se nedá v CZ sehnat Anycubic® 4Max Pro?
    Googlovat jsem zkoušel, spíš zda neznáte někoho, kdo to třeba importuje. Moc díky
    PECA
    PECA --- ---
    Přidám se s prosbou o radu ohledně resinu, kdekoliv s nízkým až nulovým poštovným a posíláním z EU.
    1/ Nějaký méně křehký. Aby se do přiměřeně velké dírky dal zašroubovat šroubek a dobře to drželo, případně se dala dírka v pohodě protáhnout vrtáčkem.
    2/ Dobře přetíratelný akrylovými barvičkami. Když si vytisknu nějaký model (figurku), aby to šlo dobře namalovat.

    Může i nemusí se jednat o jeden jediný, ale o dva různé. Jeden vhodný spíše na malé konstrukční prvky, do kterého se dá zašroubovat šroubek. Druhý vhodný na figurek a malování, ale taky ne moc křehký :)

    Jak jsem psal dříve, tak mám 3D Jack Light Gray. Docela mi přišel v pohodě, není moc křehký, ale když jsem zkusil zašroubovat šroubek, tak i v poměrně velké dírce s minimálním přesahem závitu výtisk praskl lesklým lasturovým lomem. Trochu to jako pruží, ale tenčí stěna či zbraň u figurky se snadno zlomí. Syn si stěžoval, že primer (základová barva) málo kryje a musí dávat více vrstev. Ale jinak to po namalování vypadá dobře a barvy i drží. Blbý je jenom to, že dlouhé tenké zbraně (kopí, halapartna) se snadno ulomí. Dokonce jsem jedno kopí nechtěně ulomil s podpěrou...
    PECA
    PECA --- ---
    BODY: Vyloženě odzkoušený mám teď aktuálně ten jejich "3D Jack Light Gray". Mají i černý, cena je kolem 16 - 17 stovek.

    K tomu šedému: Je neprůhledný. Průsvitný je v tom smyslu, jako asi každý plast v tenké vrstvě, nikoliv jako třeba kouřové či mléčné sklo. Je tuhý, pevný, není křehký. Nemám vytvrzovací lampu zatím, takže nemůžu reportovat jak po vytvrzení. Na slunci rychle žloutne. Začínám a toto je můj první resin, takže nemůžu srovnávat s něčím jiným.
    BODY
    BODY --- ---
    Ahoj nemate nekdo prosim ozkouseny nejaky cerny resin pro LCD, ktery je nepruhledny i neprusvitny - i v tenkych vrstvach a detailech? (treba neco z 3djake, kde celkem rad nakupuju)
    CASTER
    CASTER --- ---
    Humble Fantasy 3D Printable Models Bundle (pay what you want and help charity)
    https://www.humblebundle.com/software/fantasy-3d-printable-models-software
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TALAGE: jen tedy existuje od nich pla a st-pla, ten první je ještě levnější a nezkoušel sem, ten s přídavkem st by měl být odolnější. Strong to znamená.
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    ANDY_WARHOL:
    VLADDRACUL: vyzkousime, uvidime :) ... diky
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    VLADDRACUL: tak to je u low endu vždycky riziko
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    ANDY_WARHOL: hele taky uz sem parkrat zaslech, ze sem jim nektery sarze nepovedli (pokud vim, tak u nich pokulhava hlavne prumer struny)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Já mam dobrou zkušenost s creality st-pla, který je odolnější a přitom dost levný.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    TALAGE: Ja musim znovu zpropagovat Print with smile - ceska firma, o kousek levnejsi nez Prusament a kvalitativne super.
    Pokud cloveku nejde o barvu, tak maji i vyrazne lacinejsi prebehove spulky
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    RAINBOF: Presne pro tu nekonzistenci jsem GB uz vyskrtl, za ty nervy to usetrene kilo nestoji. Treba bude nejaka rozumnejsi levna nahrada. Jinak ja jsem si z PLA zkusil Galaxy black od prusi a s tim se tiskne snad samo... Ale pravda, za jinou cenu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    podle mne, je u masovek jako gembird problém s tím že granule ze kterých se to dělá nemají konstantní kvalitu a navíc to jde přes tolik rukou že neohlídáš zda to někde měsíc nehnilo na paletě v +35°C na slunci.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    GINTA: ackoliv jsem mel na gembird blby kecy, tak tisku jednu jejich PLA spulku, co jsem koupil stylem "zajima me jak se tiskne z neceho takhle levnyho" a musim rict, ze zatim bez problemu
    docela me prekvapuje, ze nemam ani extra problemy s degradaci a to lezi bez obalu/krabice na kuchynskym stole, takze pobliz pruvan z venku po desti, para z vareni, etc...
    ale mas pravdu - Gembird uz brzo nekoupis vubec :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    GINTA: degradovanej. Dej bacha kde kupujes.
    GINTA
    GINTA --- ---
    Právě se trápím s uplně novým filamentem PLA od gembirdu. Prostě tisknu a ten šmejd se ulomí grr.... Tak gembird už nekoupím. Just sayin...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam