• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ACID: ono ne nadarmo vetsina sliceru miva prvni vrstvu bez vetraku.. just sayin
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ACID: Nepotesils me.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    ACID: Silikonova puncoska na hotend? Nebo neco jineho, tepelne izolujiciho.
    ACID
    ACID --- ---
    MAKROUSEK: mam stejny problem, sice se mi brutalne zlepsil bridging, ale obcas mi to chcipne na thermal runaway pri prvni solid top layer.. Zkousel jsem rekalibrovat PID, menit hustotu infilu, ale bez vysledku, jine reseni nez omezit vetrak jsem nenasel.
    ACID
    ACID --- ---
    SPM: tisknu ted na ABS juice, predtim na lak na vlasy, v obou pripadech to drzi jako krava, ABS jeste o neco lip. Jakmile to ale vystydne, sundas to "nulovou" silou. Pokud to rves z bedu za tepla, tak to jde blbe..
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    SPM: ...u mne E3D, pri tisku vecsou teplotou uz heatbreak nestihal chladit vlakno, tak som to predelal na vodne chlazeni... ;oD



    HONCKA
    HONCKA --- ---
    nevíte, který material by byl "reef safe"? chtěl bych si vytisknout nějaký věci do mořskýho akvária a nerad bych si ho odpravil :)
    SPM
    SPM --- ---
    VLADDRACUL: Já jsem jinak na sériových E3D problém taky neměl... teda, jednou jsem ho doopravdy ucpaný měl fest, ale ne vinou heatbreaku (selhalo chlazení a ten plast se protavil až nahoru), vyčistil jsem to tenkrát tak, že jsem to rozebrané nahřál na nějakou nižší teplotu, kdy to teče a protáhl jsem tím kus struny s PC/ABS (nicméně tam bylo trochu štěstí, že v tom bylo PLA... být v tom to PC/ABS, tak nevím co bych s tím dělal :-D ). A pak 2x se mi to sice přizaseklo, ale vždycky se ta bambule udělala až nad tím heatbreakem, před tou PTFE trubičkou... takže sice oser, ale stačilo to vysunout, vyndat kuličku vrátit.
    KRYSTOFK
    KRYSTOFK --- ---
    SPM: Ahoj, jo, ozvali se mi už 2 lidi, díky moc
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    THEODORT: heatbreak od doby, co mam titanovy vubec nemusim resit, takze ani vymenovat ;)
    SPM
    SPM --- ---
    MAKROUSEK: jsem to tu jenom prolít, ale myslím že Theodort psal, že když chceš hotendem srazit hotovej výtisk z bedu pryč, tak ty plasty na větrák překáží :-D
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ZORB: Aha, zkusim!
    ZORB
    ZORB --- ---
    MAKROUSEK: Zkus zkontrolovat toho cervika termistoru a sroubek toho teliska. Pred mesicem mne hrozne vypekl ten cervik, casem se povolil. Tak sem jak doma, tak v praci poutahoval co sem mohl a dost mne prekvapilo, ze sem dotahoval skorem vsechny srouby
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ZORB: Zkusim zakvedlat. A ne, nemam, vymenil jsem celej hotend pred par mesici.
    ZORB
    ZORB --- ---
    MAKROUSEK: Topny telisko se Ti nepovolilo, termistor taky ok? Mas tydle dve veci po ruce nahradni?
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    SPM: Omlouvam se, ale ukazes mi, kde byl pred chvili proklinanej?
    SPM
    SPM --- ---
    KRYSTOFK: sehnal jsi nakonec někoho?
    SPM
    SPM --- ---
    ja od doby, co mam ten pred chvili proklinanej plast nasazenej na vetraku, tak se ta teplota ani nehne, ikdyz to pustim na plny koule. a to tam mam 2x 40mm noctuy :-)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ZORB: Prusa MK3SMMU2S
    ZORB
    ZORB --- ---
    ROMANICAK: Jeste mne napadlo, tim ze pouzivas nejakou starou verzi prusasliceru, co je v repetieru, pripravujes se o novinky, jako zazehlovani a dalsi vychytavky, co jsou nyni v alpha verzi a je tam dodelany prime poslani ze sliceru do repetieru... Krom toho se clovek vyvaruje pakaren,
    co s tim mas...
    ZORB
    ZORB --- ---
    MAKROUSEK: Co máš za tiskárnu?
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ROMANICAK: Jasne, ale nebudu kvuli vetracku tisknout veci misto dvou dnu ctyri ;-).
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MAKROUSEK:
    Ja jsem adekvatne k % vetracku zvysil/snizil rychlost tisku. Kdyz se tiskne rychleji, HotEnd to nestiha tak ohrat a vetracek nemusi tolik foukat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam