• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    QWWERTY: nejdriv jen IPA, pak jsem zkusil prave kombo jar+IPA a spis mi prislo ze se to jeste zhorsilo :(
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    VIXLE: cim jsi to cistil? jednou jsem se s tim drbal cely den jak blby, umyval to jenom IPA a porad mi to delalo tohle ... ve chvili, kdy jsem pouzil vic prostredku zaraz (jar/okena, aceton a zbytek setrit IPA), tak se to zase zacalo chytat normalne
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    netusite co je spatne kdyz se mi support mrizka u okraju krouti nahoru? vycistil jsem sheet, zkousel jsem hejbat Zkem, ale zacne to spravne chytat az kdyz je moc nizko a dela v podstate souvislou vrstvu. stejne tak pri kalibraci Z offsetu to moc vylepsit nejde, okraje se porad ohybaj nahoru. u ruznejch filamentu se to projevuje vice ci mene, nejvic to dela ten originalni co jsem dostal v krabici s MK3S.


    +viz zde
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    tohe vidim poprve, sd karta na kterou lze zapisovat pres wifi
    SD Card + ESP8266 = OctoPrint Alternative?
    https://www.youtube.com/watch?v=nHNZPRl8gzA&ab_channel=ThomasSanladerer


    :)
    WARCHARLIE
    WARCHARLIE --- ---
    Zdar, máte někdo představu, jak zastavit octoprint tisk přes skr display?

    Respektive jakým gcode zastavit tisk? nejsem si stoprocentně jistý jestli M0 nebo M1 zastaví tisk tradičním způsobem jako bych dal "cancel" ve webovém rozhraní.
    V marlinu mám zadefinové #define EVENT_GCODE_SD_ABORT "G28XY" čímž pádem při stisku "stop print" z skr menu udělá tiskárna "home x" "home y" a vrátí se do tisku. Tiskárna si řve "print stopped" nebo něco pdoobného, ale octoprint vesele tiskne dál, protože neví o tom, že by chtěl někdo tisk zastavit, pouze jí někdo dal příkaz aby hodila home X a home Y během tisku.
    Takže... uvažuju, jestli toto vyřešit přepsáním například na #define EVENT_GCODE_SD_ABORT "M1 G28XY" aby to hodilo stop a pak home, nebo to řešit třeba pauzou - klasicky přes "color change" a M600, kdy to prostě odjede bokem, vytočí filament a zůstane stát, ale není to elegantní....

    Nemáte někdo nápad?
    SPM
    SPM --- ---
    VLADDRACUL: jak jsem psal, udělá to korektní shutdown. Raspberry zavolá curlem request na zásuvku (respektive já tam mám vsazenej ještě node-red, ale asi by to šlo i bez něj) a udělá normálně shutdown. Zásuvka při obdržení requestu počká 30 sekund (během této doby se malina shutdownuje a za těch 30 sekund se korektně celá vypne) a pak vypne napájení. Takže karta je normálně šťastná a nikdy se jí nic nestalo :-)
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    SPM: Hmm, co na to rika karta v raspberry? To mi neprijde jako dobry system.
    SPM
    SPM --- ---
    HEINZZ: ad zdroj na RPi - cvakneš na to HAT s DC/DC měničem a odnapájíš to ze zdroje z tiskárny. (Chtěl jsem dát fotku, ale žádnou jsem teď nenašel, můžu případně blýsknout doma, kde poslední verzi nemám ještě zadeklovanou). Já jsem jinak pak předto ještě strčil sonoffí POW R2 přeflashovaný na tasmota formware, takže octoprint po tisku počká, až to vychladne, shutdowne se a vypne po sobě napájení do tiskárny :-)
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    Nemate nekdo v Praze 0.4 a 0.6 trysku na v6? Koupim, diky :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    TALAGE:
    Diky Axthenovi uz to jede. Zapojeni vetraku si nechavam na pozdeji, nema ted na to cas.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TALAGE: jo aha to není octoprint :-)
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    ROMANICAK: Uz mas ten octoprint, nebo furt vymyslis kolo?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ROMANICAK: možná se spíš zeptej v klubu o raspberry, tam je víc odborníků.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Resili jste nekdy nekdo usb webcam stream ? Mam tam logitech c920, coz je kamerka s perfektnim obrazem a rozlisenim 1920x1080 30 fps, jenze to vypada ze cpu je vytizeny na 100% mjpeg konverzi do streamu i pri 10 fps a 800x600.

    To je mi divny, vzdyt dnesni telefony delaj 4K /30fps uplne bezne, predpokladal bych teda ze FHD na AllWinner H3 pojede bez problemu. Nejake rady ohledne tohoto?
    Zkousel jsem najit jestli ta kamerka ma rtsp stream ze by se to jen packetovalo, ale asi nema.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HULIK: pravda, ted jsem se docetl, ze Pronterface umoznuje posilat commandy uprostred tisku pouze kdyz tisk bezi z SD :/
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    HULIK: Rovnou change, pausne si sam a rychle odjede, aby to tam neukap
    HULIK
    HULIK --- ---
    QWWERTY: Jsem uprostřed tisku to mi command asi nepomůže, ne?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HULIK: nema stara i3 M600 command?
    Filament Change | Marlin Firmware
    https://marlinfw.org/docs/gcode/M600.html
    nebo to mely az ty novejsi?
    HULIK
    HULIK --- ---
    Dotaz
    Tisknu z Pronterface na starého Průšu i3.
    Dochází mi filament.
    Jak ho vyměním?
    Dat v pronterface pause a pak na tiskárně change filament?
    Nebo nemusím dávat v pronterface pause a můžu rovnou na tiskárně change filament?

    Díky za radu
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    AXTHEB, ANDY_WARHOL: omlouvam se, mate pravdu, Plus 2E je ma stejny :)
    vychazel jsem ze svyho setkani s Orange Zero (ktery ma kratsi konektor) a kde jsem mel hotovou desku s listou. Vcc a GND sedelo, ale musel jsem premapovavat, protoze RPi GPIO14 = OZero GPIO198, GPIO15 = GPIO199, etc...
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    AXTHEB:
    AXTHEB:
    Tak ono to RPi ma 4x vic ram a cca 3x vykonnejsi procak. Otazka tedy je jestli do toho jednoho kusu neinvestovat. Nebo to chces zkusit rozjet na OrPI u me? :-) Mimochodem pekne podrazily, uz jsou 55USD s postovnym.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam