• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HULIK: pravda, ted jsem se docetl, ze Pronterface umoznuje posilat commandy uprostred tisku pouze kdyz tisk bezi z SD :/
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    HULIK: Rovnou change, pausne si sam a rychle odjede, aby to tam neukap
    HULIK
    HULIK --- ---
    QWWERTY: Jsem uprostřed tisku to mi command asi nepomůže, ne?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HULIK: nema stara i3 M600 command?
    Filament Change | Marlin Firmware
    https://marlinfw.org/docs/gcode/M600.html
    nebo to mely az ty novejsi?
    HULIK
    HULIK --- ---
    Dotaz
    Tisknu z Pronterface na starého Průšu i3.
    Dochází mi filament.
    Jak ho vyměním?
    Dat v pronterface pause a pak na tiskárně change filament?
    Nebo nemusím dávat v pronterface pause a můžu rovnou na tiskárně change filament?

    Díky za radu
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    AXTHEB, ANDY_WARHOL: omlouvam se, mate pravdu, Plus 2E je ma stejny :)
    vychazel jsem ze svyho setkani s Orange Zero (ktery ma kratsi konektor) a kde jsem mel hotovou desku s listou. Vcc a GND sedelo, ale musel jsem premapovavat, protoze RPi GPIO14 = OZero GPIO198, GPIO15 = GPIO199, etc...
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    AXTHEB:
    AXTHEB:
    Tak ono to RPi ma 4x vic ram a cca 3x vykonnejsi procak. Otazka tedy je jestli do toho jednoho kusu neinvestovat. Nebo to chces zkusit rozjet na OrPI u me? :-) Mimochodem pekne podrazily, uz jsou 55USD s postovnym.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    prave, chvili sem si rikal, co je to za blbost, kdyz haty by mely byt kompatibilni, tak proc by gpio melo byt jinak.. ale sem rad ze sem se nemylil.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    QWWERTY: GPIO je abstrahovaný, pinout je shodný. Nešiř bludy.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    QWWERTY: Dneska je to podporovaný přímo armbianem a práce navíc se limitně blíží nule.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    XBAHNO: Při tisku vzniká překvapivě velké množství PM2.5/PM1 plastového prachu, ten nevím jestli na uhlíkovém filtru zůstane.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ROMANICAK: ad. karty - ja zatim nastesti problem nemel, ale Kingston u nas prodava Endurance a Industrial rady microSD, takze pokud chces spolehlivost, priplatil bych si i za tohle
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    ROMANICAK: Tohle je zbytečný overkill, ale proč ne. Dobře jede i na 3B+
    AD karty: za mě můžu doporučit tuhle - https://www.alza.cz/sandisk-microsdhc-32gb-extreme-pro-a1-uhs-i-v30-u3-sd-adapter-d5041152.htm naprosto bez problému mi na nich jely maliny včetně relativně častému tvrdému vypínání
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ROMANICAK: hm, pak to znamena, ze oficialni Orange web to prestal updatovat uplne - tam pisou Armbian z 2017, ale na tvym linku dole pisou release 2 tydny zpatky, takze beru zpet :)

    nam obe tiskarny nam bezi na Pi3 vcetne webcam a foceni timelapse, takze jo Pi4 to zvladne hrave
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    QWWERTY:
    "+ posledni debian image pro Orange Plus 2E vysel 2018" ee, ted je ten posledni Buster
    Orange Pi +2E – Armbian
    https://www.armbian.com/orange-pi-plus-2e/
    -- teda ja vlastne nevim ze kdy to je :-)

    Velka vyhoda tech OrPi je 16GB eMMC. Mam s kartama spatny zkusenosti - jsou pomaly a degradujou rychle, chcipa to casem.

    Ale rozumim, nemam cas se s tim srat, takze koupim RPi...tohle je ideal?
    https://cz.farnell.com/raspberry-pi/rpi4-modbp-8gb/raspberry-pi-4-model-b-cortex/dp/3369503


    "upravit knihovnu pro jiny GPIO" = "drobnosti" --no tak to fakt ne, tim jsi me definitivne presvedcil :-)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ANDY_WARHOL: nerikam, ze to nejde ... v podstate to rozjedes kdekoliv, ked mas python a je to fakt jenom par prikazu (vcetne windows)
    ale ty problemy pak prijdou, kdyz bude napriklad chtit ten Enclosure plugin a narazi na to, ze Orange ma uplne jiny CPU a tudiz i piny jinak nez RasPi, takze si dost mozna bude muset upravit knihovnu pro jiny GPIO ...a tyhle drobnosti se na sebe budou hromadit

    navic ta ironie "s Linuxem mam jena jen spatny zkusenosti co se udrzby/updates tyka", kdyz na Plus 2E uz pres 2.5 roku nevysel novy image
    ....ta prace komunity okolo RasPi ti proste zjednodusi zivot a udrzbu
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    //píšu jak chachar, sorry
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    ANDY_WARHOL, QWWERTY: Mohly by tam bejt problémy ve chváíli kdy by stěl používat třeba ten enclosure plugin.. jinak označený GPIO v systému a podobně.. jak píše QWWERTY, dát pár stovewk na opravdový Píčko je záruka klidněho spaní. = )
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    QWWERTY: já to na orange pi normalne rozchodil, nic na tom nebylo, a to nejsem žádný velký linuxak.
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    QWWERTY: to je samozrejme pravda.!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam