• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    CERMI_FOX:
    ROMANICAK:
    A taky je tisknu tenky, stena ma pouze 3 perimetry.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    CERMI_FOX:
    V Troube pri 80°C se nedeformovaly vlastni vahou? Ja z toho mel trosku strach...
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ROMANICAK: mám dobrou zkušenost s PETG na trochu vyšší teplotu a drobnou overextrusion. Následně zapéct v troubě asi na 80 na 15min.
    Plováky vydržely až do asi 10m hloubky, což je celkem úspěch :)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    XBAHNO: tak to udělat z abs a na chvilku ponořit do acetonu,ten póry zatáhne a bude to těsnit
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    KOZINA: No, mozna by bylo jednodussi resit tesnost celyho vyrobku nez tesnost jednotlivejch kanalu, ostatne jestli si to mezi nima lehounce prosakne, to je vcelku sumak. Takze vytisknout vcelku a pak necim prelakovat, treba epoxidem.
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    ROMANICAK: ok, zkusím to tak.
    díky za rady všem
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    KOZINA: Silikonova hadicka se urcite lamat nebude a prutok...no nevim jakej potrebujes, ale litry za sekundu to urcite nebudou. Jako uvidis sam jak to pujde, ale me to nekdo davat na hlavu a kapat mi studena voda za krk, tak prototyp neprototyp, sralo by me to :-)
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    ROMANICAK: potřebuju to jen jako prototyp, takže lehká netěsnost nevadí. Hadička se bude v těch ohybech lámat a snižovat průměr/průtok. Problém se zanášením určitě nebude.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    KOZINA:
    Me pripada jednodussi to tisknout ze dvou a vlozit do toho hadici. Vyhodou muze byt ze se hadice da kdykoliv vymenit pokud by se zanasela. Ze zkusenosti s tiskem plovaku vim, ze absolutni vodotesnost modelu neni zadna legrace ( i pres ruzny navody na webech).
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    HONCKA: ano :-D
    WERT
    WERT --- ---
    HONCKA: pri chemoterapii se chlazeni hlavy pouziva proti vypadavani vlasu, ale nevim zda to je to i tenhle pripad:)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOZINA: to je helma na vodní chlazení (ohřev) hlavy? :P
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    QWWERTY: špatně jsem to napsal - samozřejmě to vytisknout v jednom kuse. Nemám tiskárnu, takže to spíš poptávám.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KOZINA: nebudes mit snazsi tisknout to jako jeden kus nebo to musi byt rozdelavatelny?
    + je potreba upravit profil, aby se zlepsila tesnost vuci tekutinam
    Prusa Knowledge Base
    https://help.prusa3d.com/en/article/watertight-prints_112324
    3D Printing: Make Water Tight and Air Tight Containers : 5 Steps (with Pictures) - Instructables
    https://www.instructables.com/3D-Printing-Make-Water-Tight-and-Air-Tight-Contain/
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    Ahoj, dokázal by tady někdo vytisknout něco jako je na fotce, ale i s protikusem (aby ty kanálky byly uzavřené) a aby to těsnilo? Z dvou kusů jsem nebyl sto to spojit.. STEP na to mám

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VLADDRACUL: ale kalibraci extruderu pokud narazis na tohle jsem chtel udelat ale nekam se mi pujcila posuvka :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    takze je to mozna proto ze mam pla spektrum co jede od 200+ achjo :D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VLADDRACUL: mam starou konstrukci. rebela pritlak dobrej :D
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    RAINBOF: Mě tohle tiskárna dělala, když se mi zlomila přítlačná páčka na extruderu. Zkus si od extruderu odměřit 120mm, udělat značku a dát posun o 100mm. Pokud ti zůstane 20mm, tak to tím není :D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    cau,
    mate tuseni proc mi tiskarna dela toto ?

    galerie vc nastaveni kdyztak Zde
    20210130-215417
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    CASTER: No zjistil jsem to nedávno, a potom jsem jsem začal tisknout na tý straně kde voda nedrží a paráda. Uvidíme až to někdy otočím :) Tu podložku jsem myl, protože jsem měl problémy na uplnejch krajích, kde mi to moc nedrželo. Mezitím jsem ale dělal i nějaký vyrovnání a další údržbu, takže si vlastně nejsem moc jistej, co pomohlo.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    VIXLE: dalsi vec - nemas tam pruvan?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam