• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    HONCKA: ano :-D
    WERT
    WERT --- ---
    HONCKA: pri chemoterapii se chlazeni hlavy pouziva proti vypadavani vlasu, ale nevim zda to je to i tenhle pripad:)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOZINA: to je helma na vodní chlazení (ohřev) hlavy? :P
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    QWWERTY: špatně jsem to napsal - samozřejmě to vytisknout v jednom kuse. Nemám tiskárnu, takže to spíš poptávám.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KOZINA: nebudes mit snazsi tisknout to jako jeden kus nebo to musi byt rozdelavatelny?
    + je potreba upravit profil, aby se zlepsila tesnost vuci tekutinam
    Prusa Knowledge Base
    https://help.prusa3d.com/en/article/watertight-prints_112324
    3D Printing: Make Water Tight and Air Tight Containers : 5 Steps (with Pictures) - Instructables
    https://www.instructables.com/3D-Printing-Make-Water-Tight-and-Air-Tight-Contain/
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    Ahoj, dokázal by tady někdo vytisknout něco jako je na fotce, ale i s protikusem (aby ty kanálky byly uzavřené) a aby to těsnilo? Z dvou kusů jsem nebyl sto to spojit.. STEP na to mám

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VLADDRACUL: ale kalibraci extruderu pokud narazis na tohle jsem chtel udelat ale nekam se mi pujcila posuvka :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    takze je to mozna proto ze mam pla spektrum co jede od 200+ achjo :D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VLADDRACUL: mam starou konstrukci. rebela pritlak dobrej :D
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    RAINBOF: Mě tohle tiskárna dělala, když se mi zlomila přítlačná páčka na extruderu. Zkus si od extruderu odměřit 120mm, udělat značku a dát posun o 100mm. Pokud ti zůstane 20mm, tak to tím není :D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    cau,
    mate tuseni proc mi tiskarna dela toto ?

    galerie vc nastaveni kdyztak Zde
    20210130-215417
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    CASTER: No zjistil jsem to nedávno, a potom jsem jsem začal tisknout na tý straně kde voda nedrží a paráda. Uvidíme až to někdy otočím :) Tu podložku jsem myl, protože jsem měl problémy na uplnejch krajích, kde mi to moc nedrželo. Mezitím jsem ale dělal i nějaký vyrovnání a další údržbu, takže si vlastně nejsem moc jistej, co pomohlo.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    VIXLE: dalsi vec - nemas tam pruvan?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    VIXLE: me na praskovy (teturovany) podlozcei pla nedrzel nikdy...
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    THEODORT: je to na default 0.2mm a pred par dnama/tydnama to jeste stejnej filament na stejny nastaveni jelo bez problemu.

    vzal jsem to teda acetonem a i kdyz se to ze zacatku zdalo v pohode, odzadu se to zase zacalo odlepovat. zkusil jsem jeste skoro novou texturovanou podlozku (ma za sebou tak 10 vytisku max) a stejnej problem. jinej filament pritom uplne bez problemu, naopak tam po tom acetonu drzi jak pribitej. zacinam premejslet jestli to nemuze bejt teplotou v mistnosti nebo treba navlhlym filamentem.


    + jeste jedna
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    VIXLE: tyjo jak mas tu vrstvu vysokou? to je snad 1mm ne? ja mam zpravidla prvni .1mm a jeste je kalibrovana tak ze to vychazi jak kdybych tam nastavil lehci overflow, v podstate tam je souvisla palacinka kde skoro nejsou videt spoje vrstev... mivam pak spis opacny problem to sundat, rychlost kolem 30-50mm, podle toho jestli ABS ci PLA
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    K odlehčení tématu
    Perfect 3D Printer Bed Adhesives - from the Grocery Store!
    http://www.youtube.com/watch?v=MAw2FK8y5i4
    CASTER
    CASTER --- ---
    RORSCHACH: no a která z těch stran tiskne líp? ta, kde voda nedrží?
    SPM
    SPM --- ---
    Na mojí PET fólii: aceton odmašťuje nejlíp, ale zase tu fólii trochu ničí (nějak se tam pak zvýrazňujou ty obtisky po trysce z minulých výtisků, takže po vícero použití acetonu je pak ten artefakt i na první vrstvě dalších modelů). IPA je vzhledem k tomu lepší, ale hůř odmasťuje (o něco hůře to drží). Takže to řeším tak, že čas od času to beru acetonem (nebo když tisknu něco hodně velkého), mezitím ipou (a ta mi teda žádný povlak nezanechává). A týká se to PLA nebo ABS, u PETG akorát setřu prach z podložky a neřeším vůbec, stejně to nejde odtrhnout.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    JVCNC: A krom toho by se neměl moc často používat na PEI folii, protože jí ničí.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ROMANICAK: aceton odmastuje lip nez benzin, lih nebo IPA
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    Já teda podobný ploblémy s IPA nemám, ale nedávno jsem podložku myl JARem a všimnul jsem si, že na jedný straně tý podložky voda absolutně nedrží a je hned pryč a z druhý se jí naopak vůbec nechtělo. Fakt zajímavý. Originál podložka k MK3.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam