• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    MARKO6
    MARKO6 --- ---
    Zdravím chlapi,

    Zkouším extruder o kterém zde byla řeč. V týdnu ho osadím na pořádnou tiskárnu, ale teď jsem improvizoval a využil obyčejnou Anycubic i3 Mega. Jelikož od cca 120mm/s přestala stíhat ta 8-bit deska tak jsem to vybavil Klipperem+MainsailOS.

    V odkazech jsou videa, tisk 200mm/s a 300mm/s.
    IMG 6664
    http://www.youtube.com/watch?v=S-f7AYdPWyE

    IMG 6670
    http://www.youtube.com/watch?v=UjN4i0M-TnA


    Ještě budu ladit rezonanční frekvence tiskárny pomocí akcelerometru ADXL345, nastavím pressure advance a uvidíme co dál. Výsledky jsou přijatelné ale věřím že je ještě co zlepšovat.

    Krok dva bude oživit to na deltě. Mam tu jednu s ocelovým rámem, profily 3030 a Hiwin pojezdy 20mm. K tomu řemeny 10mm, Duet 3 + CAN daughter board, optické endstopy Pepperl+Fuchs atd..atd.. :-D Cíl je dostat se na 350-400mm/s, jestli se to povede nemám tušení :-D

    Btw. naskladnili jsme trysky kompatibilní s E3D v6 a jsou boží, tak neváhejte dokud jsou :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SHINIGAMI: slepovat ho nemusíš, stačí si dát do gcodu gcode na výměnu filamentu, tiskárna zastaví a pipne. Ty tam vyměnís filament a jede to dal, on se v exteuderu už napoji
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    SHINIGAMI: po netu je spousta napadu a navodu, me prislo zajimavy reseni pfte trubicka v zehlicce na vlasy - uhlidas teplotu i prumer a zaroven je to jednoduchy diy reseni. ale vyzkouseny to nemam..
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    Teoreticka otazka, dal by se filament nejak hezky pretnout a slepit dost pevne na to, aby ho tiskarna be zproblemu schroupala v celku? Jde mi o to, jestli by se daly navazat ruzne barevny kousky a vytisknout mrnousum strakaty pumprdliky. Nejde mi o nejakou presnost dosazitelnou multimaterialovym tiskem, jen aby to bylo pestry.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PUNJAB: tak to se mi nikdy nestalo, asi si měl smulu
    PUNJAB
    PUNJAB --- ---
    SHINIGAMI: Koupil jsem dva gembirdy v Praze v softcomu. Bile a cerne PLA.
    Oba se lamou. Nekdy i tak blbe, ze se zlomi před vstupem do bowdenu a je konec tisku.
    Dal jsem jim asi 4 hodiny v troube a i tak se to nekde porad lame.

    Mozna jsem mel ale jen smulu na varku.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    ANDY_WARHOL: ty co tam zminuje KU-0816 https://www.praktikloziska.cz/ku-0816-kluzne-pouzdro/d-414049/ - koukam zdrazili to 25%, uz stoji 5Kc:-). Vytisknul jsem si ty redukce s vyskou tak, aby sedli misto puvodnich kulickovych, zalisoval tam ty pouzdra(kratsi pro stolek ve sveraku, delsi pro extruder v truhlarsky svorce) a nahradil 1:1. Na Zku mam furt kulicky, tam to tak neva. A vysledek dost dobrej, vedeni presnejsi a hlucnost vyrazne nizsi, jak Halikovo premie.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XBAHNO: a jaky pouzdra používáš?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL; plastový.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    ANDY_WARHOL: Nevim co mila, ale ja jedu podle http://ok1uga.nagano.cz/3d_modi.htm - mas tam stlka redukci, ktery jsou v pohode resiznutelny na vysku, jakou potrebujes. Futro stoji 4Kc.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SHINIGAMI: pla v pohodě, dokonce ctech st pla je nějaký pevnější, s tim mám docela dobry zkusenosti
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: a to myslíš ty plastový igus nebo ty kovový?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    MILAZAJICEK: Jedna z veci co nechapu - i cinan pouziva cinsky kulickovy loziska, pricemz cesky kluzny pouzdro je jeste levnejsi a v dany aplikaci lepsi.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    QWWERTY: ja pouzivam kluzna pouzdra. Zvysila se presnost klesl hluk a mazat netreba.
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    VLADDRACUL: odstin me zas tak neboli, synator na tom tiskne spousty kravin, co kde najde nebo nakresli. Ted tu treba mame vytisteny rotor k motoru a cekame, az nam prijdou draty na vinuti civek a magnety;) Co by byla prijemna akce, treba na nejakem makersfestu, privezte nam kilo odpadu, dame vam pestrobarevnou civku za par kacek;).
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    SHINIGAMI: hele oboji se tisknout da, ale nemuze se pocitat treba se stejnym odstinem u ruznych sarzi. Na druhou stranu to u figurek asi nevadi a pripadne bych zvazil i prebehy od print with smile
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    Koukam tu na 3D materialy, neb si mrnousove chteji udelat nejaky figurky, a CZC ma docela pekny slevy na Gembirdy a CTechy. Mate s tim nekdo zkusenosti, jestli s nima nejsou problemy? Priznam se, ze kupovat jim na to prusament me prijde trosku lito;).

    Jeste kdyz uz se tu ptam, jaky material byste doporucili na kloubove panenky?
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    QWWERTY: 1. Mam poniklovanou měděnou trysku ( ale nestála par korun ) + silikonovou punčochu

    2. lineární kuličkový ložiska naplněné maznicí před montáží lithiovou vazelínou ( dost casto vidim že to mažou Superlube ). Jo a chce to kvalitní ložiska, ty levnější začnou dělat binec velmi rychle a mají kravské vůle.
    Bez rozebrání snad jen olej na šicí stroje, ten by se měl dostat dovnitř ( ty stírací gumičky/plast by měli být těsněji na tyči takže tam viskóznější věci moc nechtějí )
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    2 dotazy na chemii

    1. co pouzivate, aby se filament nelepil na trysku?

    2. cim lubrikovat tyce?
    MK2 uz ma odkrouceny aspon 3 roky s minimalni udrzbou a zda se, ze pri posunu po Y rezonuji loziska
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    3D Printing: 90° Overhangs without Support Structure with Non-Planar Slicing on 3-axis Printer
    https://xyzdims.com/...verhangs-without-support-structure-with-non-planar-slicing-on-3-axis-printer/

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam