• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL; plastový.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    ANDY_WARHOL: Nevim co mila, ale ja jedu podle http://ok1uga.nagano.cz/3d_modi.htm - mas tam stlka redukci, ktery jsou v pohode resiznutelny na vysku, jakou potrebujes. Futro stoji 4Kc.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: a to myslíš ty plastový igus nebo ty kovový?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    MILAZAJICEK: Jedna z veci co nechapu - i cinan pouziva cinsky kulickovy loziska, pricemz cesky kluzny pouzdro je jeste levnejsi a v dany aplikaci lepsi.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    QWWERTY: ja pouzivam kluzna pouzdra. Zvysila se presnost klesl hluk a mazat netreba.
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    VLADDRACUL: odstin me zas tak neboli, synator na tom tiskne spousty kravin, co kde najde nebo nakresli. Ted tu treba mame vytisteny rotor k motoru a cekame, az nam prijdou draty na vinuti civek a magnety;) Co by byla prijemna akce, treba na nejakem makersfestu, privezte nam kilo odpadu, dame vam pestrobarevnou civku za par kacek;).
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    SHINIGAMI: hele oboji se tisknout da, ale nemuze se pocitat treba se stejnym odstinem u ruznych sarzi. Na druhou stranu to u figurek asi nevadi a pripadne bych zvazil i prebehy od print with smile
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    Koukam tu na 3D materialy, neb si mrnousove chteji udelat nejaky figurky, a CZC ma docela pekny slevy na Gembirdy a CTechy. Mate s tim nekdo zkusenosti, jestli s nima nejsou problemy? Priznam se, ze kupovat jim na to prusament me prijde trosku lito;).

    Jeste kdyz uz se tu ptam, jaky material byste doporucili na kloubove panenky?
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    QWWERTY: 1. Mam poniklovanou měděnou trysku ( ale nestála par korun ) + silikonovou punčochu

    2. lineární kuličkový ložiska naplněné maznicí před montáží lithiovou vazelínou ( dost casto vidim že to mažou Superlube ). Jo a chce to kvalitní ložiska, ty levnější začnou dělat binec velmi rychle a mají kravské vůle.
    Bez rozebrání snad jen olej na šicí stroje, ten by se měl dostat dovnitř ( ty stírací gumičky/plast by měli být těsněji na tyči takže tam viskóznější věci moc nechtějí )
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    2 dotazy na chemii

    1. co pouzivate, aby se filament nelepil na trysku?

    2. cim lubrikovat tyce?
    MK2 uz ma odkrouceny aspon 3 roky s minimalni udrzbou a zda se, ze pri posunu po Y rezonuji loziska
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    3D Printing: 90° Overhangs without Support Structure with Non-Planar Slicing on 3-axis Printer
    https://xyzdims.com/...verhangs-without-support-structure-with-non-planar-slicing-on-3-axis-printer/

    ZIGI
    ZIGI --- ---
    RAINBOF: Ano pane kolego, omlouvam se, krome toho, ze nepoznam rozdil mezi odpovedi a postou navic nepremyslim kdyz neco pisu. Kaji se a jdu se stydet do lesa... aha, nejdu, je v jinym okrese...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ZIGI: ale kolego dily na tiskarnu tisknout z PLA ?
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    A sry, sem d*bil a pletu si postu a odpoved :-) casem se smazu (az nebudu na tlf).
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    HEINZZ:
    ZIGI:

    Díky všem už se to tiskne. = )
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    HEINZZ: Ahoj. Pokud se ti jeste nikdo neozval, pokud se mi to vejde na Mini Prusu a bude to z PLA nabo PETG, tak klidne. Stodulky.
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    Ahoj, vytisk by mi někdo dvě součástky co se mi rozbily na tiskárně? STLka mám, jedná se o X-carriage a držáček endstopu. Jsem Praha, rád si někam zajedu, nechci to zadarmoi atd.. Prosím kdyžtak pošta.
    MARKO6
    MARKO6 --- ---
    ANDY_WARHOL: ta cenovka se bude pohybovat přibližně okolo 10k. Detaily budou velmi brzy na webu. Už jsme ve fázi předprodejního testování.
    Jen tak nastřelím že ta váha bude přibližně 120g, CAN-FD (optional), Točivý moment srovnatelný s velkou Nema 17 a vysoké rychlosti. Maximální teplota vzhledem k motoru s integrovanou elektronikou je tuším 120°C což je podle mě dostatečná teplota v komoře i na velmi náročné aplikace. Pro úplné fajnšmekry samozřejmě vodní chlazení i s chlazením motoru.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MARKO6: no já bych chtěl mít časem tiskárnu na tisknuti právě nějakých hodně speciálních materiálu.
    I když by vás hotend s extruderem staly 20k +-, tak se to pořád vyplatí, protože tiskárnu k tomu postavím za 15, ale průmyslový řešení pro tisk kompozitních materiálu stojí 100k+
    Ale teď je otázka co to tedy dokáže.
    Bude fajn, když tady časem zveřejnís technické specifikace a možné materiály, které to bude umět..
    MARKO6
    MARKO6 --- ---
    VLADDRACUL: to vás bohužel zklamu. Cena bude přibližne 3-4x vyšší. Za cenu Nimble mámé jen samotný pohon, takže si nemůžeme dovolit cenově konkurovat řešení které se skládá z bowdenu a několika koleček :-)

    ANDY_WARHOL: jo, na hypercube apod to smysl mít bude. Půjde pak jít s rychlostmi a akceleracemi nahoru.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    MARKO6: To zní dost zajímavě. Nějaký cenový odhad? Už jsem přemýšlel o nimble, pokud by byla cenovka +- podobná, tak by mě to hodně zajímalo.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MARKO6: tak já mám postavenou jeste hypercube, proto jsem psal ten dovetek, jestli to má smysl i na to co si člověk může postavit sam
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam