• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    MIKULAS: kdyz delam vec na ktere mi tolik nezalezi tak jsem to tam nechal stat treba 8hodin...ale je to znat ne ze ne...na vecech na kterych mi zalezi prichazim tesne pred koncem a pripravuju si IPA...vytvrzovac mam zbastlenej z kovove krabice a uv uvnitr...ale je dobre mit opravdove uv se spravnou vlnovou delkou..narazel jsem na nejake fake uv lights s filtrem ci co...a u hodne detailnich veci jeste po minute dvou osvitu drhnu kartackem na zuby a ipou a davam znovu do uv komory...obcas z toho touto cestou smyju posledni "pripeceny" resin poznas to tak ze je to leskly povrch s takovym liquify efektem :D

    btw...pokud delas duty model s infillem treba... je fakt potreba mit vymyslene kudy ti chyceny resin z modelu vytece...dve diry pro podtlak a diry v infilu vymyslene pokud to nevychytas vytejka z toho rezin este mesice a vsechno to znici a opatla...
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    EATHAT: btw jak rychle po skončení sla tisku je třeba umývat? Je to jedno nebo co nejdříve? Jaká je příliš dlouhá doba na okapani? :)

    Zajímá mě ta workflow, dáš něco tisknout přes noc a do rána to visí...
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    Tak teď jsem si zažil dobrou zábavu. Upadlo mi pár magnetů z heatbetu u MK3, tak jsem se je chystal přilepit. Dávám tam 3. a asi vlivem ostatních magnetů mi vyskočil, skočil na další a takle dál jak domino až jsem měl pryč skoro všechny. No nakonec jsem těch magnetů lepil asi 20 a dva jsem zničil, paráda :)
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    EATHAT: neni v dneyni dobe lepsi bedna od fractalu s prachovejma filtrama?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    EATHAT: no je to sice ot, ale v tvem pripade by pomohlo vodni chlazeni na vsech komponentach a dokonale utesnena bedna.
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    budu ted trochu OT ale myslite ze by slo do naky takovydle krabice dat pc? jako asi by to chtelo vic pruduchu atd...ale resim fakt ten prach...naka krabice akrylova na zakazku s prachovejma fitrama a 8mi tichejma pc vetrakama...pasivne by to asi dusilo kompl...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RORSCHACH: to je pravda, ale uvědom si, že to není určený na to to nějak často demontovat. Navíc prusa má nějaký nový model toho lack boxu, kde se ti vejde i mmu2 a je tam možnost mít zdroj na tiskarne. S tim, že se nedoporučuji vysoké teploty...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    RORSCHACH: ad. vytahovani zdroje - aktualne s kolegou premyslime, ze kabel od zdroje naspojkujeme pomoci XT90 konektoru (XT60 jsme zavrhli jako nedostatecny)
    podle specs z TME:
    XT60: 500V/30A/12AWG
    XT90: 500V/40A/10AWG

    vzhledem k tomu, pro jaky vykony se pouzivaji v RC jsme dosli k zaveru, ze by to mohlo fungovat... zkousel jste nekdo neco podobnyho?
    (je jasny, ze tohle je neco, na cem je spatne setrit, takze jsme ofc nevzali ty nejlevnejsi)
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    ANDY_WARHOL: Jasný, to nijak nerozporuju, jen mi to tady nepříjde moc šťašně řešený. Ty vruty do papíru asi moc montáží/demontáži nevydrží.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    co si budeme povidat, idalnei by bylo, kdyby byl v boxu jen hotnend a tisknutelna plocha, jen tak clovek muze pomyslet na tisk z opravdu zajimavych , napriklad kompozitnich materialu, ktere vyzaduji nejen vysoke teploty hotendu, ale i celeho boxu.
    RICHMOND42
    RICHMOND42 --- ---
    Díky všem za postřehy.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MIKULAS:
    RORSCHACH:
    No, a proto jsem investoval trosku vic a jsem velmi spokojen s timhle:
    https://www.tukkari.cz/boxy-pro-3d-tiskarny-prusa-mk2-mk3
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RORSCHACH: tak ten zdroj je venku schválně, protože mu teplo nesvědčí
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    RICHMOND42:

    Je to prostě celý takový dost chatrný. Ty stoly jsou z papíru a je to znát.

    Když máte ty stoly jen dva, tak je to moc nízko a je k tomu blbej přístup. No a když na tiskárně chcete něco udělat a dát si ji třeba ven, tak musíte vždycky odmontovat zdroj, kterej je vyvedenej ven a přidělanej na noze toho spodního stolu.

    Nechci to nějak extra hanit, svůj účel to splní a cena není velká. Navíc určitě jsou na netu už nějaký vylepšení (třeba zatisknutí magnetů těch dvířek, místo jejich lepení). Jen jsem chtěl upozornit, že to není nějak extra geniální řešení a že bych dneska asi spíš investoval víc a udělal to pořádně.
    MHO
    MHO --- ---
    RICHMOND42: Já jsem si to stavěl a celkem cajk. Je to akorát nízko a je to krátký. To jsem vyřešil tím, ře jsem odmontoval přední panel tiskárny a namontoval jsem jej zepředu na ten stoleček. Tím je přístupnější a vzniklo trochu místa navíc.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    RICHMOND42: špatně jsou ty plastové rohové elementy, které jsou mezi vrchní deskou a nohami - protože nohy nejsou zavetrovane, celou páku drží pár cm plastu, takže pokud ho neuděláš z ABS, hrozí zlomení

    Rozměr bedny je ok (i když vzadu je to na knop, chce to 45° držák kabelu k heatbedu

    Výška podložky od země je nepraktická, musíš se k tomu shybat. 3 stolečky nebo delší nohy dost ušetří záda.

    To jsou problémy za mě, vesměs ergonomické, od té doby jsme s kvalitou tisku ok. Jistě jsou i lepší konstrukce, ale svou práci udělá i fotografický stan, ale záleží jak často to budeš potřebovat...

    Co tam máš
    RORSCHACH? ;)
    RICHMOND42
    RICHMOND42 --- ---
    RORSCHACH: zrovna na tuhle konstrukci se chystám. Nějaký konkrétní tipy co je na tom tak špatně a čemu by třeba při skládání šlo předejít nebo vylepšit?
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    no zrovna tuhle IKEA konstrukci bych moc nedoporučoval, je to sice levný, ale taky ten výsledek odpovídá ceně :) znova bych už si to rozhodně nestavěl, spíš bych si sehnal nějakej serverovej rack nebo nějakou podobnou škříň
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    MIKULAS: no nemam to zmakly...ale to je furt neco vid...potreboval bych este nakou krabici ve ktery by nebyl prach :D taky potrebuju vakuovej chamber, praskovou lakovnu atd atd :D ale ted uz bude teplo takze ja budu spis venku a zas napodzim zacnu vymejslet bastly :D
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    EATHAT: hm to je zajimavy, ja 3 roky tisknu FDM, kde je treba mit jeste tepleji, nez v pokoji + udrzovat konstantni podminky, aby se nerozjizdela kalibrace...

    Mame na to za par stovek zbastleny housing z ikea stolecku:



    Mozna by ti to usnadnilo proces predehrevu, kdyz by sis vyrobil neco podobneho a fukar nasmeroval dovnitr... Ale asi to mas uz zmaknute.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    Ahoj, nemate nekdo v Praze origo bltouch pin? Zlomil se mi, zkusil sem ho vymenit za pin z trianglelab 3dtouche, ale bohuzel nefunguje
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam