• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    PECA
    PECA --- ---
    EATHAT, SPM: Asi tak. Na FEP zůstane bordel, když se odtrhne celý, nebo část výtisku. Pak to beru dodanou plastovou špachtlí, dle návodu. Na sundání hotového výtisku z platformy je špachtle kovová.

    BTW, doporučte mi levný resin, ne úplně křehký. Mám chuť objednat si 3djake.cz čirý s barvami, abych si mohl míchat podle potřeby. Ale pak zase bude problém s přesným dávkováním, abych neměl zbytky...
    SPM
    SPM --- ---
    EATHAT: mně když se výtisk povede, tak na FEP nic nezbyde. Problém je, že docela dost tisků se mi nepovede, utrhne a zůstanou naopak jenom na FEP :-D
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    hele jestli vam to nechava vyvolanej resin na FEP je neco spatne podle me...na vytirani zbytku resinu jsem zene zatahl nejakou silikonovou sterku na peceni ci co...ta spachtle co k tomu byla mi prisla spatna...krom toho si myslim ze je spis na sundavani tisku...
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    EATHAT: Ja uz FEP menil, sel jsem podle navodu a je to akroat tak otravny, pac musis sroubovat asi 20 sroubku. A to jsem ani nedalal, jak jeden Youtuber, ze by to ladil na nejakou frekvenci jak buben. Proste jsem dotal a vono to sedlo.

    SPM: Zkusim ten tvuj postup, vypada setrnejsi k folii. Ta spachtle je prave ta dodavana s tiskarnou a v navodech na youtube pouzivana na stirani tech zbytku z folie apod.
    SPM
    SPM --- ---
    XCIDAR: já se ty nalepený zbytky snažím odstranit prstem a do fólie vůbec ničím nerýpat - ze spodní strany pod tím nalepeným objektem to mačkám prstem, až se to odloupne. Nicméně fólii už jsem taky jednou měnil, když jsem do ní ani nevím jak něčím taky zvládnul rýpnout - byl tam důlek a začínalo to tam trošku prosakovat.
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    Ok. No ja to dycky ocistim. Nekdy se me právě stava ze jsou tam ztvrdly kousky resinu prilepene na te Folii. Coz me zpusobuje potom ty oderky apod. když to plastovou spachtli odstranuju. cistil jsem to asi 3x. takže to bude asi trochu moc.
    PECA
    PECA --- ---
    Mám na fototisku asi 3/4 kila vytištěno a furt originál FEP. Nese stopy otěru a do jako rýpance, ale vizuálně to vypadá víc jako sklad, a myslím, že furt v pohodě.
    SPM
    SPM --- ---
    XCIDAR: nesmíš to furt čistit (a ideálně teda ani neměnit resiny :-D )


    MIKULAS: já si na resinovce zatím vystačil asi se 4 litry ipy. Mám tu průšáckou myčku, takže do ní vyleju ty 3 litry něco, hodím do toho, umyju a opláchnu pak ve vodě (to radí manuál k přístroji :-) ). Ta IPA je teda už super hnusná, ale ty výtisky mi pak pořád přijdou ještě dobrý. Ale zase teda přiznávám, že já na tý resinovce až tak často netisknu, mám na ní najeto asi něco přes 2kg resinu...
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    XCIDAR:hele vubec nevim...jeste jsem to neresil...objednal jsem nekolik tech packu...nektery prisli dokonce prelozeny na pulku...lolec docela...nektery nedorazili vubec...par jich mam, ale popravde se bojim vymeny vic nez toho jednoho vrypu co tam mam...ne vzdy je to poskrabany btw...jsou tam spis podle me duchy z toho osvitu...podobny jako u sitotisku...
    preju hodne odvahy:) imho se to nejvic kazi u missprintu nebo spatnyho levelu ze to jako moc tlaci do toho ten print pak...jinak se vsadim ze jestli nejsi uplny prase u tisku tak po 4rech printech je docela brzo na vymenu...
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    EATHAT: Simte, jaka je takova bezna spotreba FEP folii? Me se zda ze to mam po 4 printech uz dost poskrabany...
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    ACID: Kámoš má doma Kossela, moc hezky se na to kouká. A protože má rád delty, tak jsme teď postavili asi jednu z největších delt v evropě :D Tiskovej prostor z hlavy nevím, ale ta mrcha má na výšku dva metry deset :D
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    EATHAT: Myslim ze to nezere flashky vic nez 8GB.

    Tim formatem to muze byt, treba to nezvlada ten FW nacitat dobre FAT, kdyz neni komplet zformatovany, tomu bych i veril, ze si to nejak zjednodusili.
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    EATHAT: Ok, diky. zkusim. Zformatuju z bashe.
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    ANDY_WARHOL: ja vim ale prisaham na mou dusi...dokonce jsem to pak dohledal ze je to opravdu tak, pod nejakym videem na youtube...taky maj ty photony prej obcas problem s usb nad 4 nebo 8 giga...to uz si nepamatuju presne...ale paradoxne mi to zaclo makat az s tou nejstarsi a nejpomalejsi flashkou co jsem doma nasel...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    EATHAT: to už mi přijde jako slušný voodoo
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    XCIDAR: zformatuj to usbcko...ale musis pres terminal...myslim ze to pomuze...resil jsem podobnej fuckup na zacatku se svym photonem...resp bud to nenacetlo vubec nebo to vypadlo pri tisku...vsude psali zformatuj...no formatoval jsem to asi 10krat a az kdyz jsem to udelal prikazama v terminalu zaclo to makat a od ty doby ...tuk tuk klid...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    krome toho, 150mm/s je pro kartezske stroje i se sroubama jeste docela dost pomale i s krokacema a sroubama bezne dosahuju na 200-250mm/s, s hrebenama pak klidne 500-1000mm/s
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    VLADDRACUL: stejnych parametru dosahuju na kartezskem stroji a navic jeste se sroubama se stoupanim pohych 3mm/ot, nekde niz sem daval video
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    JVCNC: No nevím, na kosselu sem lítal na 150mm/s s akceleracema kolem 3000. To bych si s kartézem nelajsnul kvůli pohyblivé podložce. Ještě s kostkou možná
    ACID
    ACID --- ---
    VLADDRACUL: na hracickovani asi dobre, ale do prace ne
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    VLADDRACUL: naopak, konecne dostali rozum. To co se ve svete 3d tisku vydava za delta kinematiku je dost zmrsena delta ve zbytku sveta, ktera popira hlavni vyhody tehle kinematiky. Sice to cool vypada ale to je asi tak jedina vyhoda.

    Normalne totiz vyhodou klasicke delta kinematiky je to, ze nepotrebuje zadne linearni vedeni a zadny prvek jako srouby nebo remeny menici rotacni pohyb na linearni, podobne jako scara. Od toho se odviji dynamika cele soustavy, to ovsem ve svete 3d tisku bylo ponekud nepochopeno a tyhle vyhody zanikly. Neni problem dosahnou vyssich rychlosti a dynamiky s klasickou kartezskou kinematikou nez co dosahlovaly 3d tiskove delty.

    Delta kinematiky jsou super v manipulacni technice kde na presnosti pohybu a polohy zase tak moc nezalezi, ve zbytku sveta CNC technologii byli zavrhnuty uz dekady let zpet.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    ACID: ja mel kossela a dost me bavila. Pak sem nestih koupit Predatora, takze sem zacal stavet velkou deltu, ale jeste ji nedodelal
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam