• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    SATAI: když zvětšíš každou délku 2x, objem naroste 8x, takže i čas cca tolikrát, je to prostě třetí mocnina toho násobku oproti původní velikosti, u které znáš délku tisku - pro 3x větší model je 27x delší čas... 4x větší 64x déle...
    FARIN
    FARIN --- ---
    SATAI: no nasobne dele, presny casy ti nereknu. Coz ostatne zminuje i ten promo clanek. Nekolika denni tisk na XL asi nebude nic neobvyklyho.
    SATAI
    SATAI --- ---
    FARIN: jak dlouho se to pak tiskne v nějaké slušné kvalitě?
    FARIN
    FARIN --- ---
    btw nekdo u nas nascaloval Screw and Nut (sample print pro Mini) na XL
    Prislo mi to vtipny a vytisteny takhle v maximalni velikosti to vypada fakt masivne.

    ( tenle print https://www.prusaprinters.org/prints/13786-screw-and-nut )
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    FARIN: jj, uz jsem ted zkouknul video s 3D Printing Nerdem...
    FARIN
    FARIN --- ---
    ZIGI: to víš Formnext
    SATAI
    SATAI --- ---
    ZIGI: já si říkal, že nebylo nic na tw nebo v rss...
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    FARIN: hele, ale prej to melo bejt odhaleny v patek! ja nehraju :-)

    jinak promo treba zde - https://youtu.be/9peACH52KTo
    SATAI
    SATAI --- ---
    FARIN: Sakra, zrovna ta hranice, kdy bych to uz urcite nemel kupovat, ale zaroven jeste ne dost drahe na to, abych to koupit nemohl :-/
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    FARIN: hezky ale drahy :)
    FARIN
    FARIN --- ---
    Dlouho ocekavane XL je tu
    Original Prusa XL | Original Prusa 3D printers directly from Josef Prusa
    https://www.prusa3d.com/product/original-prusa-xl-2/
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    diky vsem, uz jsem to objednal a nejaky ty filamenty k tomu, PLAcko je prej pro zacatecniky dobry, tak jsem vzal par civek
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    R0C3S3K: postavit. Nejsem nijak extra sikovny, kupoval jsem starsi verzi, ktera byla slozitejsi na sestaveni, a stejne jsem to postavil vicemene bez problemu. Jediny, co mi neslo, bylo postaveni ramu tak, aby mel hezkou xy kalibraci, ale dnes uz je to hotovy kus, ja skladal zavitove tyce k sobe matickama :)
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    JAKES: Odolnější materiály CPE, ABS, Vinyl... potřebují hlavně stálou (vysokou) teplotu okolí. Ať koupíš cokoliv, počítej s nějakým housingem (uzavrená skříň nebo fotostan na tiskárnu), bez něj se to moc nedá.
    JAKES
    JAKES --- ---
    Zdravím, rozhoduji se mezi Anet ET4 nebo Enderem.
    Použití občas, drobnosti do 100x100, nestandardní konektory, sem tam ozubené kolo.
    Jde mi spíš o přesnost a případně tisk mechanicky odolnějšího plastu. CPE ?
    Absolutně nedře rychlost, hluk ... bude v garáži.
    Nebo nějaké doporučení v podobné ceně ?
    Co jsem viděl na YT tak jsou srovnatelné, ale z praxe ?
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    R0C3S3K: Bud v klidu, uz se to tu resilo - pokud jsi alespon trochu manualne zrucny, nemuzes minout. Za usetrene prachy si kup filamenty.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    koukam na ten navod, to by vazne nemel byt takovej problem, tak snad nasledny provoz a nastale problemy nebudou z rise hyperbol, pockejte, to si se mnou jeste uzijete:D
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    R0C3S3K: Chces si to postavit, neboj, za den, za dva to je hotovy.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    R0C3S3K: Rozhodne si to postav, protoze tak jako tak budes zahy resit nejakej technickej problem (rozjede se kalibrace, zasekne se filament, ucpana tryska, odejde cidlo, praskne reminek...), kterej bude vyzadovat vymenu komponenty X nebo jiny zasah. A kdyz nevis jak to slozit, nedas ani tu opravu.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    SATAI: diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam