• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    AQUARIUS: co je to za material, ty trubicky, ktery jsou strceny do boxu a prochazi jimi filament?
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ACID: https://www.biqu.equipment/products/h2o-extruder

    ...podarilo sa mi ho kupit v promo akci za 89$
    ...samotny ma hmotnost 225,45g

    ACID
    ACID --- ---
    CYBERHIPPY: co to stálo a kolik to hmotí
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    R0C3S3K: kdepak, mam jenom Mini... a hrozne malo mista.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    AQUARIUS: jedes multimaterial? me jinak prijde, ze me staci v akci max dve civky
    ACID
    ACID --- ---
    R0C3S3K: zatím jsem na takový nenarazil, kupodivu dobře se mi choval i Gembird, navíc černý měl velmi pěkně vypadající první vrstvu - jako uhlík
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    Ja postupne konverguju k Prusamentu, protoze do IKEA Samla krabice se vejdou 4 spulky, zatimco u PM jenom 3. duvod mozna malicherny, ale pro nekoho i to muze byt zajimave.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    QWWERTY: s tim urcite souhlasim, spis jde o to, ze nekteri vyrobci nemaji urcite barvy a jini ano, pripadne to same s flexem, takze tam se clovek experimentum asi nevyhne
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    R0C3S3K: vetsinu tisknu Devil Design nebo PM. Par gembirdu co jsem zkousel slo taky +- ok.
    Obecne bych se drzel toho, ze filament neni neco, na cem chces usetrit za kazdou cenu.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    R0C3S3K: Vyzkousis ho, pokud ti to někdo neřekne že je na nic.
    K tomu co máš mám dobrou zkušenost i s Filamentium a Print!It. A pak jsem zkoušel i něco zahraničního ( vyrobce myslim )
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    jak je to vseobecne s filamenty, co clovek muze koupit na ceskem trhu? jsou nejake znacky, ktere byste opravdu nedoporucili? jak poznam nekvalitni filamet (jeste predtim, nez ho drbnu do extruderu)

    koukal jsem, ze je toho u nas pomerne hodne a vseobecne by me zajimalo, jaka jsou kriteria

    zatim jedu prusament a plasty mladec
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ...priprava na upgrade tiskarny...
    ;oD ...novy, vodou chladeny extruder BIQU H2O... (konecne dorazil)

    SKAUT
    SKAUT --- ---
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    co je vozík?
    SPM
    SPM --- ---
    SKAUT: já na to právě jednou zkusil nastříkat nějakou bílou vazelínu od wurtha a to mi po chvíli začalo jezdit daleko hůř... tak to prubnu, dík :-) Teď mám kostku kvůli krytům stejně na půl rozebranou, tak sundat vozík už nebude takový oser a superlube doma už mám :-)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    SPM: Na kuličky dovnitř ( bohužel při sundaném voziku). A přemýšlím o nějaké maznici ( u těch vozíků co mám je díra na mazání jak má být) ať to nemusím rozebírat).
    V práci se na CNC strojích používá ještě hustší tuk než je Superlube/lithiovka co mám ale taky tam jsou zatížené (ne jako u tiskárny).
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: jakože fakt ten tuk? Jsem měl vždycky strach tam tohle dát, že to pak nebude jezdit vůbec a používal jsem jenom ty tekutější věci... na co to jinak patláte, na ty kuličky ve vozíku nebo na tu kolejnici?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Pixla na malinu hotová a funkční :)



    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    QWWERTY: dik
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam