• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MIKULAS: "dospel k zaveru, ze do plastu klasicke resiny po vytvrzeni jit muzou."
    z hlediska toxicity mozna, ale porad do zlutyho kontejneru nepatri, stejne jako dalsi spousta "bezpecnych" plastu

    MIKULAS: pristup "oni toho stejne zpracuji malo, tak ja budu aktivne branit tomu, aby se dalo zpracovat vic" je fakt demence a to bez ohledu na to, jestli jsou aktualne zdroje pro navyseni zpracovaci kapacity
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    AXTHEB: no, ve skutecnosti se ze trideneho odpadu zpracuje v CR max. tak 30%... Zbytek jde do spalovny, tedy ve finale je to tak nejak jedno, do ktereho kontejneru to hodis. Ja toho stejnak moc neprodukuju, EATHAT svym pekackem prekonal celou mou SLA karieru az do moji smrti :). Vic pro planetu udelat nemuzu, leda bych to strilel do kosmu :D

    Ale faktem je, ze nove resiny uz kupuju jen 100% netoxicke, odbouratelne, dentalni.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MIKULAS: I pak to ale hod do směsného, nebo pak budou házet do směsného celou várku během recyklace.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    QWWERTY: celkem jsem to zkoumal (kvuli tomu, zda muzu vytistenou vec dat miminu, ktere to obratem strci do pusy) a dospel k zaveru, ze do plastu klasicke resiny po vytvrzeni jit muzou. Leda by slo o nejaky special... Problem je spis voda, ve ktere to myjes (mam i resiny smytelne vodou). Tu je treba dukladne exponovat a pak prelit pres filtr. S ipou je to snazsi, ta se odpari.

    Tzn. cokoliv je 1000x lepsi vytvrzene, nez v tekutem stavu.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    EATHAT: z toho clanku mi prijde, ze delaji to stejny co ty. nechaji to vytvrdnout to nejakyho tvaru a ten pak muzou opracovavat na CNC (proto jsem psal, ze to neni recyklace, ale spis reuse odpadu)
    akorat k tomu maji navic nejaky filtrovani

    otazkou je, co ta exotermika, jaky teplo z toho bylo, etc...
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    QWWERTY: nejsem odbornik na recyklaci...samozrejme jsem to udelal poprve a naposledy (strasna prasarna celkove) a priste to proste odvezu do dvora nejakyho...nicmene z tveho clanku pochybuju, ze to budou likvidovat nejak sofistikovane...Puvodne jsem si myslel ze to vyleju do formy, necham to tam do vecera a prijdu si pro plastovy blocek, kterej na neco pouziju...to jak se to chovalo me dost prekvapilo
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    EATHAT: "nakonec to vsechno ztvrdlo a hodil jsem to do plastu..."
    nejsem si uplne jisty, jestli to patri do plastu ... stejne jako tam nepatri PETG, PLA nebo ABS (a to i vcetne krytu bezne elektroniky, tzn. nejenom filamenty)

    zda se, ze prvni prumyslovy stroj na recyklaci (imho spis reuse) SLA resinu vysel teprve letos
    Onulis solves the issue of hazardous resin disposal with new WRAP printing technology - 3D Printing Industry
    https://3dprintingindustry.com/news/onulis-solves-the-issue-of-hazardous-resin-disposal-with-new-wrap-printing-technology-202047/
    Built around Onulis’ patented Waste Resin Axial Printing (WRAP) technology, the W7500 allows adopters to recycle used or expired UV feedstock into materials that don’t require specialized end-of-life disposal.
    allowing for faster, safer and more conscientious recycling, and the plastic generated by the printer is effectively zero-cost stock, which is ideal for use within CNC machining or product design.
    it’s capable of processing waste and expired resins from SLA, DLP, PolyJet and MultiJet 3D printers as well.
    the system works to prevent adopters from being exposed to the toxic gasses often created when manually curing UV resins.
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    MIKULAS: jo a jo :D

    PECA: hele par mesicu a nektery za par mesicu...ale taky nemakaj uz proste...

    Dneska jsem to vylil do staryho pekace na zahrade, abych to vytvrdil, pac se mi nechtelo do dvora sbernyho...to sem este nevidel...zaclo se z toho hulit, jak kdybych palil petlahve...celkem silna exotermicka reakce ...nakonec to vsechno ztvrdlo a hodil jsem to do plastu...end of story :D

    od teto zkusenosti uz netisknu v obyvanejch prostorech...
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    EATHAT: Byl nacatej? Nenalil jsi nekdy zbytek z vanicky zpet do flasky?
    PECA
    PECA --- ---
    EATHAT: A prošlé znamená kolik... let či měsíců? Já mám nějakej úplně basic "3DJake" resin už asi 3. rok a naposledy se z toho tisklo furt v pohodě.
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    coz mimojine znamena ze jsem minus asi tak 5tisic za resiny :D
    Muselo to prejit mrazem nebo neco nevim...
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    Prave jsem stravil s prestavkama 14 dni litanim okolo resinky.
    Nescetny kalibrace, vymena folie, kontrola motoru, kontrola screenu, kontrola LED,velky umejvani docista atd...
    A zjistil jsem vite co? Mam proslej resin co proste nedrzi...
    HOLOBYT
    HOLOBYT --- ---
    HOLOBYT:
    Díky za nabídky. ¨
    ID MAKROUSEK už na tisku pracuje.
    První madlo už je vytisknutý.
    PECA
    PECA --- ---
    HOLOBYT: Jo, sorry, já to nevím proč přečetl ledabyle.
    Zrovna na tom webu jsem už zachránil sušičku a myčky, drobnými součástkami za 100 - 150 Kč. Původně jsem chtěl kolečka na koš v myčce taky tisknout a pak jsem tam našel.
    HOLOBYT
    HOLOBYT --- ---
    PECA:
    Bohužel ne.
    To je právě těch 31,8...
    HOLOBYT
    HOLOBYT --- ---
    QUOING:
    Ahoj. Pokud ho někde za tu cenu vidíš, prosím, pošli mě odkaz.
    V Cechách stojí cca 1500 Kč oba, nebo jeden za téměř 1000 Kč.

    Lze najít vizuálně stejné, ale ty mají délku 31,5 - 32,5 cm (podle tipu lednice).

    Tento má 29,3 cm a stojí, co jsem psal.
    Madlo dveří do lednice Bosch KSV24320/02 - sada (2 ks) - 00491417 - Elektra Dvořák
    https://www.elektra-dvorak.cz/detail.php?id=11612

    Takže ano, myslím, že to cenu má
    QUOING
    QUOING --- ---
    HOLOBYT: Pardon za offtopic, ale nahradni dil stoji asi 130 kc.. ma cenu to tisknout? :-D
    HOLOBYT
    HOLOBYT --- ---
    Ahoj. Mohu zde poptat tisk?

    Pokud ano, potřebuji vytisknout madlo k ledničce.
    Noty zde:
    Bosch Fridge Handle by avalli - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/thing:4650282?

    Mám zájem o 2 kusy.
    Děkuji za zprávu
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    HANZILLA: na hornim obrazku jsou antivibracni desticky pod pracku pod boxem, spodni obrazek jsou jeste primo pod tiskarnou, zaroven velmi dobre fungujou antivibracni nozicky tistene z PETG

    LYCO
    LYCO --- ---
    SKAUT: to vypadá skvěle. Cena mi připadá až moc dobrá. Uvidíme.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam