• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    BLACKOUT
    BLACKOUT --- ---
    KULA:
    Printables
    https://www.printables.com/model/3673-prusa-enclosure-v2-mmu2s
    https://www.printables.com/model/17-original-prusa-i3-mk3-enclosure-ikea-lack-table-pr

    mal som vo Fusion360 poriesene aj modifikacie a polovicu toho printu aj niekde mam ...
    Kazdopadne som chcel riesit ABS, PC a trebalo mi "vetrak"

    Tak som nakoniec siel do https://www.tukkari.com/p/tlx-flame-orange-prusa-mini-enclosure
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    KULA: Trabl je, že při tomhle řešení chceš dát pod tiskárnu dlaždici a podložku pod pračku, jinak je to jedna velká ozvučnice. A v tu chvíli už to potřebuješ zvednout.
    KULA
    KULA --- ---
    Jsem ze zvědavosti proběhl bazary a co jsem nenašel, to je sympatické řešení! Půdorys 55x55 cm stolku Lack pokryje s rezervou úvratě podložky u Ender 3. Přeměřil jsem si to. Jen výšku nohou je třeba navýšit podložkou. Veškerá elektronika taky může jít mimo horko.

    JIRIKK
    JIRIKK --- ---
    Díky za mabídky. Nakonec jsem to vyřešil přes rodinu.

    KULA: Tos mi nasadil brouka do hlavy :) Ale přemejšlím, že bych si moch na Vánoce udělat radost a koupit rovnou průšu :)
    FARIN
    FARIN --- ---
    JIRIKK: to je fakt drobnost, 15 minutovy tisk, kdyby jsi mel cestu do Prahy tak ti to klidne vytisknu
    KULA
    KULA --- ---
    JIRIKK: ber to jako hozenou rukavici koupit si Endera 3 za pár stovek :) Sestavené, sem tam i upgradované najdeš vč. zásob filamentů za 2-3k. Už mám takhle dva, jeden doma, druhý v práci na noční fachy :D
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    JIRIKK: Byt tebou bych to za $23 bral... Me to prijde fer.
    I kdyz to udela nekdo dobrovolne, tak s tim stravi alespon hodinu casu a to nemluvim o reseni, jak si to potom predat (tedy spotrebuje to i nejaky tvuj cas).
    JIRIKK
    JIRIKK --- ---
    QWWERTY: Jsem z Mladý Boleslavi. Zkusim se zeptat na foru tady na nyxu :)
    Jen pro info, potřeboval bych vytisknout adapter na optočlen, který se nasadí na vodoměr a dá se tak odečítat na dálku.
    ten díl je zde: https://cad.onshape.com/documents/f13b20b85ec6b658dc522cff/w/13297d230842715fa41479f0/e/bc26efc383ff44d58b2c0274

    Zkoušel jsem to poptat na jlcpcb.com, tam je cena tisku 1$, ale poštovný je 22 $ :-/
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    JIRIKK: nebo muzes jit k profikum co delaji prototypy / maloseriovky, ale bude to stat aspon 150 euro - https://onsite.materialise.com/
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    JIRIKK: pokud jde o jednu malou vec a ne nic velkyho/seriovyho, tak je dobry napsat odkud jsi a treba najdes i nejakyho dobrovolnika ze svyho okoli ...
    pokud jsi z nejakyho vetsiho mesta, tak muzes zkusit poptat komunitu okolo hackerspace - brmlab (praha), base48 nebo fablab (brno)

    ...ale jasne, to nejsou zakazkovy firmy, ale spis zalozeny na dobrovolnosti a ochote danych lidi
    JIRIKK
    JIRIKK --- ---
    Ahoj. Můžete mi, prosím, poradit nějakou seriozní firmu, co dělá 3d tisk na zakázku? V pondělí jsem obepsal 5 random firem podle googlu, ale do dneška se mi nikdo neozval. Jako je pravda, že potřebuju vytisknout jednu malou věcičku, tak to pro ně asi neni zajímavý. Ale že mě budou všichni ignorovat, to jsem nečekal. Pro upřesnění, všechno jsou to firmy co nabízejí tisk i jednoho kusu. Budu rád za nějaký tip. Díky moc.
    SPM
    SPM --- ---
    Nevim jak se to resi na prusa sliceru, ale kdyz jsem neco podobnyho resil v simplify3d, kde jsem navic to logo chtel tisknout druhou tryskou u dualheadu, tak jsem to naopak musel mit jako dva objekty a resit to az ve sliceru...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ACID: "Add part" -> "Load"
    jak pise KULA: Slicer pak vi, ze jsou to "multiple parts" of a "single object" a ze i kdyz nejsou jeden model, tak se muzou pozicovat vuci sobe navzajem vcetne Z osy



    ANDY_WARHOL: tohle neni uplne nejlepsi pristup, kdyz chces ty .stl drzet od sebe, napr. pro pozdejsi praci
    a pokud nepotrebujes nejaky advanced pozicovani, tak je zbytecny mit 2 puvodni .stl, otevirat kvuli tomu tinkercad projekt a generovat dalsi .stl, kde budou slouceny, kdyz to muzes udelat ve Sliceru rovnou

    ACID
    ACID --- ---
    KULA: pravděpodobně by to mělo jít tak, že logo nactes jako modifier, ale nejsem u kompu..
    KULA
    KULA --- ---
    ANDY_WARHOL: jasný, tohle mé je takový krajní řešení, dobrý tak leda při podložkování.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KULA: tohle se hlavně nedělá většinou ve sliceru i když to asi taky de. Naimportuj si ty objekty do tinkercsdu a tam je zgrupuj k sobě v poloze jaké potřebuješ. Pak to teprve dej do sliceru
    KULA
    KULA --- ---
    KULA: haha, je třeba ty objekty sloučit. Jakmile jsou každý separé a ne v jedné skupině, slicer vynucuje usazení na podložku.
    KULA
    KULA --- ---
    Nazdar ve spolek, vypejká mě PrusaSlicer a nemůžu na to přijít.
    Mám 2 objekty, jeden je krabička, druhý je logo. Ve Sliceru to chci spojit, respektive napozicovat logo na krabičku, Ale můžu se hýbat jen v ose X a Y, protože výška jakožto osa Z vždy spatně zpět na podložku. Ten objekt loga nejde od podložky odlepit. Tlačítko spadnout na podložku je zjevně stále aktivní a nejde mi vypnout. V návodu se mi to nedaří najít, tak jsem si říkal, že se poptám tady. Vím, že jsem tohle už dělal ale takhle se mi to nikdy nezachovalo.
    KY_109
    KY_109 --- ---
    RENDALF: Absolutne netusim, co prodava Alza. Nicmene, Ender 3 v2 co jsem si koupil loni (17-Oct-2021) ve svycarskym eshopu ma board V4.2.2.

    Koukal jsem na ten board na Alze co linkujes a je vtipny, ze to vypada, ze oni umyslne rozmazali ten obrazek v miste, kde se uvadi ta verze boardu (tesne pod napisem CREALITY, pod pismenky "LITY"). Takze nedokazu srovnat, zda ten co oni prodavaj jako tichej je ta sama verze co jsem dostal v krabici. Nevim, zda pomuze, ale fotky myho viz priloha.

    RENDALF
    RENDALF --- ---
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ECHELON: krásně zvolená barva, vypadá to velmi stylově :)
    ECHELON
    ECHELON --- ---
    Kabinka pro tinywhooop vlastní konstrukce, vymodelováno ve Fusion 360



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam